Soupeři vstoupili do utkání rychlostí šest bodů za minutu a zakončení po krátkých útocích volili zpočátku velice pravidelně. Tomu odpovídalo skóre 14:15 po pěti minutách. Ve zběsilém tempu střelci pokračovali a i díky tomu po deseti minutách oba týmy atakovali za stavu 24:28 stovku. Písek trápil domácí především zakončením z dálky, když proměnil hned šest trojek.

Hosté se ve druhé části dostali až do šestibodového náskoku, pak jeho hráčům odešla na čtyři minuty střelba a Olomoucko se v 17. minutě po dlouhé době dostalo do vedení 37:36 po koši Baileyho. Závěr poločasu patřil jednoznačně domácím. Proměnili několik postupných útoků i rychlých brejků smečovanými koši a ve velké pohodě navyšovali svůj náskok až na 52:39 po dvaceti minutách.

Začátek druhého poločasu domácí podcenili a Sršni se začali nebezpečně přibližovat. Ve 25. minutě hostující Martin Svoboda svým třicátým bodem snížil vedení Olomoucka na 60:57. Hanáci dokázali reagovat a natáhli vedení na devět bodů, v závěru čtvrtiny ale opět polevili a před poslední desetiminutovkou bylo za stavu 74:69 vše otevřené.

FNL: Olomouc B - Jihlava (4.3.2024)

Po dalším koši píseckého střeleckého lídra tým BK REDSTONE vedl ve 31. minutě zase jen o tři body. Nápor soupeře odrazil o pět minut později Feštr odvážným nájezdem i následným trestným hodem. Další koše přidali Adamu a Vogt, kteří natáhli náskok na 86:77, který definitivně zařídil domácím vítězství.

„Nevyšel nám vstup do poločasů, v tom druhém jsme si utkání zkomplikovali, když se na nás Písek bodově dotáhl. Do vedení se ale nedostal. Hráči bojovali a vítězství urvali, což je pro nás velice cenné,“ okomentoval zápas šťastný trenér Olomoucka Andy Hipsher.

Text: BK Redstone Olomoucko

BK Redstone Olomoucko - Sršni Photomate Písek 93:89 (24:28, 28:11, 22:30, 19:20)

Body: McBrayer 24, Bailey 23, Adamu 16, Vogt 13, Townsend 10, Feštr 6, Žák 1 - M. Svoboda 39, Borovka 19, Sýkora 13, Šlechta 8, Skalička 3, J. Svoboda 3, Englický 2.

Tabulka nadstavby: 9. Ostrava 11\16, 10. Olomoucko 10/17, 11. Písek 10/17, 12. Slavia Praha 5/22.