„Chtěli jsme vyhrát a dotáhnout se v tabulce na našeho soupeře. Dlouho se zdálo, že se to může podařit. Od poloviny třetí čtvrtiny se ale karta začala obracet. Hráči Temešváru se chytli a pak už se nedali zastavit," říkal po zápase jeden z tahounů Hanáků Dupree McBrayer.

Lepší vstup do utkání si nemohli přát. V obraně několikrát přerušili útok protivníka a v ofenzivě se jim dařilo proměňovat nabídnuté příležitosti. V polovině páté minuty už Feštr trojkou zvyšoval na 12:2 a hosté brali oddechový čas. Temešváru krátká pauza příliš nepomohla, byť chvílemi snížil na rozdíl osmi bodů. Pak se ale domácí nadechli a první čtvrtinu vyhráli 24:12, když poslední body zajistil Olomoucku McBrayer.

Hráči Redstinu drželi získaný náskok až do patnácté minuty, pak hostující basketbalisté dokázali snížit na rozdíl sedmi bodů. Vzápětí zabrali také domácí a získali zpět dvouciferné vedení – 38:26. V závěru poločasu ale ztratili koncentraci a inkasovali osm bodů v řadě a v průběhu pauzy vedli 38:32, protože závěrečnou akci nedokázali proměnit Adamu s Hemphillem.

Už po dvou minutách druhého poločasu hosté snížili na rozdíl jediného bodu, když trefili první trojku po deseti nepřesných pokusech. Gajič vzápětí otočil výsledek a Temešvár poprvé vedl. Výkon rumunského celku měl i nadále vzestupnou tendenci. Ve třetí periodě domácí inkasovali pět trojek a před závěrečnou čtvrtinou rázem ztráceli deset bodů - 58:68.

Podívejte se na unikátní fotky sportovního e-kalendáře Deníku pro rok 2024!
Sportovci v unikátním kalendáři: Sličná volejbalistka, svalovci i sourozenci

Ani do poslední části střetnutí nevstoupili pravou nohou a po pěti minutách už prohrávali 60:77. Necelé tři minuty před koncem Škranc trojkou snížil na 67:79, koncovku si ale basketbalisté Temešváru pohlídali a pojistili si vedení v tabulce skupiny B Alpe Adria Cupu a zvítězili 81:71.

„Do přestávky bylo vše v pořádku. Tým dobře bránil a dokázal se prosadit i v útoku. Vypadalo to nadějně. Ve druhé části jsme na výkon z prvního poločasu nedokázali navázat. Chyběl nám Marcus Shaver, který je kreativním hráčem, mohl nám pomoci. Přes porážku máme stále šanci postoupit do závěrečného turnaje, o tuto příležitost se ještě popereme,“ okomentoval průběh zápasu i bojovně naladěný olomoucký kouč Andy Hispher.

BK Redstone Olomoucko - BC Temešvár 71:81 (24:12, 14:20, 20:36, 13:13)

Body: McBrayer 26, Adamu 11, Bailey 9, Feštr 9, Hemphill 7, Žák 6, Škranc 3 - Gajič 16, Scott 15, Dimitrijevič 12, Mitrovič 11, Mirkovič 10, Kesar 9, Lazar 4, Petrescu 4, Nasturescu 1 doskok.

Tabulka skupiny B: 1. Temešvár 7 zápasů/13 bodů, 2. Olomoucko 6/10, 3) Kolín 7/10, 4) Vídeň 5/7, 5) Dubrava 6/8, 6) Ilirija 5/6.