„Dokázali jsme udržet soupeře na osmašedesáti bodech, to je pozitivní. Přitom umíme hrát ještě lépe. Naše obrana byla vážně poctivá, přes některé nedokonalosti v útoku jsme hráli s velkou energií. To byl základ. Pomohl nám dobrý vstup do zápasu, cítili jsme, že to může být dobrý zápas," liboval si po konci utkání olomouký kapitán Lukáš Feštr.

Olomoucko v prvních minutách zaskočilo domácí agresivní obranou, když získalo hned čtyři míče. Projevilo se to také v útoku. Už ve čtvrté minutě vedlo 10:2 po slepených trojkách Baileyho a McBrayera. Nové huti se sice podařilo po čtyřech minutách vyrovnat, přesto hosté po první čtvrtině těsně vedli – 19:18.

Druhou čtvrtinu zlomil úsek mezi třináctou a sedmnáctou minutou, kdy si hráči Redstonu šňůrou osmi bodů v řadě vybojovali dvouciferný náskok. Zářil především Bailey, který v prvním poločase zaznamenal 16 bodů a přidal devět doskoků. Především jeho zásluhou vedli hosté 41:29 po druhé čtvrtině.

Oběma soupeřům šlo o hodně a tomu odpovídaly i emoce na palubovce. Ve 24. minutě dokonce hostující kouč Andy Hipsher dostal během několika okamžiků dvě technické chyby a musel do šatny. Ostrava toho využila ke snížení na 37:43, na což ale Hanáci odpověděli sérií devíti bodů a získali náskok patnácti. Před poslední čtvrtinou za stavu 59:45 mířili za výhrou.

Volejbal: 2. zápas čtvrtfinále: Olomouc - Prostějov (16.3.2024)

Závěrečnou část utkání zahájil trojkou ex-olomoucký Škranc a odstartoval domácí snahu o obrat. Necelých šest minut před koncem hosté vedli pouze 61:54, ve složité situaci si ale pomohli trojkou Feštra. Nová huť to ještě jednou zkusila a snížila na rozdíl sedm bodů, po šestce Feštra a trojce Townsenda už ale nedostala čas na další nápor.

„Podařilo se nám vyhrát, je to cenný úspěch z pohledu boje o postup do předkola. Ve středu ale půjdeme na Ostravu znovu a potřebujeme výhru potvrdit. Zase to bude těžké, musíme dát do dalšího utkání stejnou energii," uzavřel Lukáš Feštr.

Text: BK Redstone Olomoucko

BK NH Ostrava - BK Redstone Olomoucko 68:76 (18:19, 11:22, 16:18, 23:17)

Body: Madden 17, Škranc 14, Rhodes 13, Williams 11, Heinzl 5, Svoboda 4, Majerčák 2, Stevens 2 - Bailey 24, Townsend 18, McBrayer 10, Vogt 10, Feštr 7, Adamu 6, Žák 1.

Tabulka nadstavby: 9. Písek 12\17, 10. Olomoucko 12/17, 11. Ostrava 12/18, 12. Slavia Praha 5/25.