VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADIM HAVLÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Plumlovskou přehradu napouští. Je opravená a "prakticky bez sinic"

Plumlov – Revitalizovanou plumlovskou přehradu začal hrázný v pondělí napouštět. Rekonstrukci koruny hráze stavbaři dokončí během příštích týdnů. Projekt v řádech stovek milionů korun započatý na podzim roku 2009 právě finišuje.

Plumlovskou přehradu uklízí Blátošlap, sinic je prý ve vodě málo

Plumlov – Obojživelný stroj pojmenovaný Blátošlap se v pondělí pustil do sečení zarostlých lagun v revitalizované plumlovské přehradě. Práce na likvidaci a sběru rostlin zde potrvají několik dnů.

OBRAZEM: Premiérová Neckyáda přinesla husí kůži

Olomoucký kraj – První ročník Neckyády uspořádali v sobotu odpoledne místní hasiči spolu s radnicí v Brodku u Konice.

Další lákadlo na Kosíři: za statisíce obnoví krásný starý sad

Olomoucký kraj – Po nedávno otevřené rozhledně získá Kosíř další atrakci. Obnova zde čeká starý sad u naučné stezky nad Čelechovicemi.

Rozhledna na Kosíři slavnostně otevírá, mistr světa ji vyjede na kole

Olomoucko - Pokochat se pohledem na Hanou z osmadvaceti­metrové vyhlídky budou moct lidé, kteří vyrazí v sobotu na Velký Kosíř. Na odpoledne je tu naplánováno slavnostní otevření rozhledny.

Rozhledna na Kosíři už vyrostla do nebe. Otevře příští týden

Olomouc – Novostavba rozhledny na vrcholku Velkého Kosíře se už rýsuje ve své finální podobě. Ještě před prázdninami přivítá první turisty.

V plumlovské přehradě si v létě asi nezaplavete. Vodu připustí na etapy

Mostkovice, Plumlov – Metr, nejvýš zhruba metr a půl. Tak má podle nejnovějších informací vypadat hloubka vody v revitalizované plumlovské přehradě po většinu letošní koupací sezóny.

VIDEO: Plumlovská přehrada má metr vody, zbývá dalších osm

Olomoucký kraj - Voda zhruba do výšky jednoho metru je nyní v revitalizované Plumlovské přehradě.

Jak roste rozhledna na Kosíři? Podívejte se, otevřou ji v červnu

Velký Kosíř – Vystoupají nahoru a přes vrcholky stromů se podívají po krajině Hané. Rozhlednu budovanou na vrcholku Velkého Kosíře otevřou návštěvníkům nejspíš druhý víkend v červnu. Podrobnosti provozu vyhlídky právě dolaďují.

AKTUALIZOVÁNO

Dvě školačky se opily ve vyučování, jednu odvezla záchranka

Olomoucký kraj – Školačky se ve středu zpily kořalkou ve vyučování tak, že jednu z nich musela odvézt záchranka do nemocnice v Prostějově.

Jaro? Kdepak. Má nasněžit až 10 centimetrů a silničáři vyrazili do akce

Olomoucký kraj – Husté sněžení v pondělí komplikuje jízdu řidičům v Olomouckém kraji. Sněžit začalo před polednem, přeháňky hlásí správci cest téměř ze všech koutů kraje. Silnice jsou podle nich zatím holé a mokré, ve vyšších polohách se však již drží místy na cestách slabá sněhová vrstva. Teploty se v regionu drží většinou nad nulou.

Na plumlovské přehradě se bourá i staví. Takto to tam teď vypadá

Olomoucký kraj – Starý most vedoucí na opravovanou hráz plumlovské přehrady je pryč. Stavbaři začnou hned příští týden u věže s výstavbou nového mostu.

AKTUALIZOVÁNO

Policie hledá Jána Bakalára, podle ní je jedním z drsných lupičů z Přemyslovic

Olomoucký kraj – Je ozbrojený a může být velmi nebezpečný. Policisté vyhlásili celostátní pátrání po čtyřiapadesátiletém Jánu Bakalárovi z Moravičan na Šumpersku. Podezírají ho, že spolu s dalšími dvěma muži přepadl 21. února v před půl devátou ráno v Přemyslovicích na Prostějovsku vůz bezpečností agentury LOOMIS.

Na přehradě se pracuje o víkendech i za oblevy. V dubnu chtějí napouštět

Plumlov – Zpevnit cesty museli kvůli oblevě v pondělí dopoledne stavbaři na dně revitalizované plumlovské přehrady. Práce na rekonstrukci zhruba osmdesát roků staré hráze nádrže přitom pokračovali i o víkendu.

AKTUALIZOVÁNO

Kalamitní stav na Šternbersku odvolán

Olomoucký kraj – Největší přívaly sněhu má Olomoucký kraj zřejmě už za sebou. Během noci by se ale měla dostavit další vlna srážek, sněžení se však zejména v nižších polohách kraje bude měnit ve smíšené srážky a déšť. Ten by v ranních hodinách mohl způsobovat námrazu.

Koupání na plumlovské přehradě prý toto léto. Plná ale nebude

Plumlov – Napouštění revitalizované plumlovské přehrady začne na přelomu dubna a května. Čistou vodu v nádrži mají dočasně zajišťovat srážedla fosforu.

Opilý šofér dodávky se srazil s golfem, zranil dvě malé děti

Olomoucký kraj – Dvě malé děti se zranily při nehodě, která se stala poblíž železničního vlečkového přejezdu na silnici mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané.

Další nový obchoďák, po Galerii Moritz otevře Zlatá Brána

Prostějov/Olomouc – Prostějovský Prior začnou stavbaři za zhruba dva měsíce přebudovávat na nákupní centrum Zlatou bránu. Práce potrvají asi devět měsíců.

OBRAZEM: Výlov rybníka pod plumlovským zámkem

Plumlov – Překvapení v podobě krásných ryb vydal při středečním výlovu Podhradský rybník v Plumlově.

Rybník pod plumlovským zámkem vyloví. Místo ryb ale bude guláš

Plumlov – S výlovem Podhradského rybníka v Plumlově začnou profesionální rybáři z Povodí Moravy ve středu dopoledne.

Stavba rozhledny na Kosíři začala, otevřít má na jaře

Velký Kosíř –  Moderní rozhledna ze dřeva vyroste do léta na vrcholu "Hanáckého Mont Blancu". Stavba pětadvacet metrů vysoké vyhlídky v pátek slavnostně začala.

Plumlovská přehrada? Podle lidí je to zbabraná akce

Olomoucký kraj /REPORTÁŽ/ – V záři před třemi lety se začala vypuštět Plumlovská přehrada. Nyní místo očekávaného vodního ráje bez sinic vypadá dlouho jen jako divoce zarostlé lány. Stále se čeká na rekonstrukci hráze, slibované koupání ve vyčištěné přehradě je pořád v nedohlednu.

Havárie na řece Blatě: silný puch, spousta mrtvých ryb a hasiči v akci

Olšany u Prostějova – Potok Blata protékající Olšany u Prostějova páchne na desítky metrů daleko. Na hladině barvy stoky spolu s proudem pomalu plynou bílá těla leklých ryb.

Plumlovská přehrada jako Balaton? Projekt je připraven, čeká se na peníze

Plumlov - Meandry, tůňky pro obojživelníky, rybníček a kolem rákosiny. Stavba přírodního filtračního systému, který funguje například na Balatonu, je v rámci projektu revitalizace plumlovské přehrady přichystána.

Poblíž OBI v Prostějově vyroste další obchoďák

Prostějov /ANKETA/ – Město sportu? Prostějov, pětačtyřiceti­tisícové hanácké sídlo, se stává postupně spíše městem supermarketů.

Koupání na Plumlově? Léto 2013. Nebo taky ne

Plumlov – Plánovanou opravu hráze vypuštěné plumlovské přehrady stihnou stavbaři provést příští rok. Pak chce Povodí Moravy začít s napouštěním nádrže.

Opravy R46: silničáři chtějí aspoň někde zrušit stovku

Olomoucký kraj – Pracují na nové mimoúrovňové křižovatce, další plánují. Do oprav svodidel se cestáři pustí možná už letos. Menší opravy vozovky stihnou do konce roku, ty velké spustí příští rok. Rychlostní silnice R46 spolkne více než miliardu korun.

Stovka na R46 platí měsíc, bouraček je čtyřikrát méně

Olomoucký kraj – Výrazně méně nehod hlásí dopravní policisté poté, co se na silnici R46 mezi Olomoucí a Vyškovem snížila maximální rychlost na 100 km/h.

Úhyn tuny ryb na přehradě šetří policie. Nešlo mu zabránit, říká biolog

Plumlov – Policie šetří úhyn více než tuny ryb v plumlovské přehradě. Rybám ze čtvrtka na pátek způsobil smrt nedostatek kyslíku v laguně u Valáška. Toto nejhlubší místo právě revitalizované nádrže se kvůli vývěrům spodních vod nepodařilo na rozdíl od zbytku přehrady vypustit.

Šest obětí na R46: odloženo, mrtvou řidičku nelze stíhat

Prostějov – Mrtvou nepotrestají. Policisté odložili případ tragické srážky, při níž v únoru zahynulo na trase R46 u Prostějova šest lidí.

Vybagrovaná plumlovská přehrada z letadla. Podívejte se

Plumlov - Většinu nánosů ze dna plumlovské přehrady, v nichž „dřímají“ živiny pro rozvoj sinic, už náklaďáky odvezly na blízká pole. Těžba má skončit v červnu, lidé se však v přehradě vykoupu až příští rok.

Těžba bahna z přehrady skončí až před prázdninami

Plumlov – Čtyřicet tisíc kubíků bahna na dně Plulovské přehrady. Povodí Moravy je bude těžit po dva měsíce. V úterý to potvrdila mluvčí Povodí Moravy Veronika Hrdá.

Týrané děti jsou u babičky, surovému otčímovi hrozí 8 let

Olomoucký kraj – Chlapce prý otčím nutil, aby kopal hlubokou jámu. Pokud tvrdou práci nezvládal, surově ho zbil. I holčičce nakazoval víc, než zmohla. Pak jí ve vzteku trhal vlasy.

Vypuštěná přehrada: bistra otevírají, kempy jedou

Plumlov – I když Plumlovská pžehrada zůstane kvůli těžbě usazenin letos bez vody, občerstvení i kempy v jejím okolí startují sezonu.

Bagrování plumlovské přehrady má skončit do května

Plumlov – Kvůli přívalům vody po vydatných deštích posledních dní přestali dělníci pracovat na odbahnění plumlovské přehrady. Na to, v jaké fázi bagrování momentálně je, se Deník zeptal nové mluvčí Povodí Moravy Veroniky Hrdé.

Přehrada: bagrování nezačalo, boj o bahno ano

Plumlov – Na dně vypuštěné, rozbahněné plumlovské přehrady, dál pracují dva malé bagry. Jejich strojníci se snaží, aby z nádrže odtekla voda zachycená v rozlehlých loužích. Kdy se začnou konečně ve velkém bagrovat a odvážet usazené sedimenty je zatím nejasné.

FOTO: Zbytek vody v Plumlovské přehradě odsává čerpadlo

Plumlov – Silné povodňové čerpadlo začalo v úterý ubírat vodu z hluboké laguny vypouštěné plumlovské přehrady. Ivo Krechler, šéf rybářské čety ze státního podniku Povodí Moravy, která nádrž slovuje, tvrdí, že už ve středu záchranné odlovy v nádrži skončí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT