VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADIM HAVLÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Plumlovskou přehradu napouští. Je opravená a "prakticky bez sinic"

Plumlov – Revitalizovanou plumlovskou přehradu začal hrázný v pondělí napouštět. Rekonstrukci koruny hráze stavbaři dokončí během příštích týdnů. Projekt v řádech stovek milionů korun započatý na podzim roku 2009 právě finišuje.

Řidička se ohnala po vose a čelně narazila do stromu

Olomoucký kraj - Mladá řidička a třináctiletá spolujezdkyně se zranily při nárazu do stromu u Výšovic na Prostějovsku

Parašutista se na letišti zřítil na zem, odvezli jej s těžkým zraněním

Olomoucký kraj – S těžkým zraněním skončil v péči lékařů parašutista, který se zřítil na zem u Prostějova.

Plumlovskou přehradu uklízí Blátošlap, sinic je prý ve vodě málo

Plumlov – Obojživelný stroj pojmenovaný Blátošlap se v pondělí pustil do sečení zarostlých lagun v revitalizované plumlovské přehradě. Práce na likvidaci a sběru rostlin zde potrvají několik dnů.

OBRAZEM: Premiérová Neckyáda přinesla husí kůži

Olomoucký kraj – První ročník Neckyády uspořádali v sobotu odpoledne místní hasiči spolu s radnicí v Brodku u Konice.

Tichý asfalt zavře část R46 u Prostějova, na několik týdnů

Olomoucký kraj – S uzavírkou musí počítat řidiči jezdící po rychlostní komunikaci R46 mezi Vyškovem a Olomoucí. Pokládání tichého asfaltu zavře nejspíš již ve středu 3. července, nejpozději pak ve čtvrtek 4. července část této trasy.

Další lákadlo na Kosíři: za statisíce obnoví krásný starý sad

Olomoucký kraj – Po nedávno otevřené rozhledně získá Kosíř další atrakci. Obnova zde čeká starý sad u naučné stezky nad Čelechovicemi.

Rozhledna na Kosíři slavnostně otevírá, mistr světa ji vyjede na kole

Olomoucko - Pokochat se pohledem na Hanou z osmadvaceti­metrové vyhlídky budou moct lidé, kteří vyrazí v sobotu na Velký Kosíř. Na odpoledne je tu naplánováno slavnostní otevření rozhledny.

Řidičku odsoudili za srážku s policisty, má zaplatit statisíce

Olomoucký kraj – Zaplatí stovky tisíc korun. Strašák vězení je ale pryč. Podíl na loňské nehodě, kdy se v Prostějově srazili policisté stíhající motorkáře s řidičkou odbočující z kolony, má totiž i policejní hlídka.

Akční drama v Plumlově: prchající trestanec chtěl policii uplavat

Olomoucký kraj – Hon na trestance, hmaty a chvaty, policejní pes a rybník. Perné chvíle připravil policistům v Plumlově muž, který se vyhýbal nástupu do vězení.

Rozhledna na Kosíři už vyrostla do nebe. Otevře příští týden

Olomouc – Novostavba rozhledny na vrcholku Velkého Kosíře se už rýsuje ve své finální podobě. Ještě před prázdninami přivítá první turisty.

V plumlovské přehradě si v létě asi nezaplavete. Vodu připustí na etapy

Mostkovice, Plumlov – Metr, nejvýš zhruba metr a půl. Tak má podle nejnovějších informací vypadat hloubka vody v revitalizované plumlovské přehradě po většinu letošní koupací sezóny.

VIDEO: Plumlovská přehrada má metr vody, zbývá dalších osm

Olomoucký kraj - Voda zhruba do výšky jednoho metru je nyní v revitalizované Plumlovské přehradě.

Králem majálesu v Prostějově se stal Kloboučník, uchvátili Kissáci. Podívejte se

Olomoucký kraj – Králem letošního majálesu se v Prostějově stal Kloboučník z reálky.

Napouštění přehrady se odkládá, letní koupání prý ale ohroženo není

Plumlov – Letní koupací sezóna prý v revitalizované plumlovské přehradě ohrožena není. Termín zahájení napouštění prázdné nádrže se ale kvůli dubnové sněhové nadílce posunuje.

Jak roste rozhledna na Kosíři? Podívejte se, otevřou ji v červnu

Velký Kosíř – Vystoupají nahoru a přes vrcholky stromů se podívají po krajině Hané. Rozhlednu budovanou na vrcholku Velkého Kosíře otevřou návštěvníkům nejspíš druhý víkend v červnu. Podrobnosti provozu vyhlídky právě dolaďují.

AKTUALIZOVÁNO

Dvě školačky se opily ve vyučování, jednu odvezla záchranka

Olomoucký kraj – Školačky se ve středu zpily kořalkou ve vyučování tak, že jednu z nich musela odvézt záchranka do nemocnice v Prostějově.

Jaro? Kdepak. Má nasněžit až 10 centimetrů a silničáři vyrazili do akce

Olomoucký kraj – Husté sněžení v pondělí komplikuje jízdu řidičům v Olomouckém kraji. Sněžit začalo před polednem, přeháňky hlásí správci cest téměř ze všech koutů kraje. Silnice jsou podle nich zatím holé a mokré, ve vyšších polohách se však již drží místy na cestách slabá sněhová vrstva. Teploty se v regionu drží většinou nad nulou.

Na plumlovské přehradě se bourá i staví. Takto to tam teď vypadá

Olomoucký kraj – Starý most vedoucí na opravovanou hráz plumlovské přehrady je pryč. Stavbaři začnou hned příští týden u věže s výstavbou nového mostu.

AKTUALIZOVÁNO

Policie hledá Jána Bakalára, podle ní je jedním z drsných lupičů z Přemyslovic

Olomoucký kraj – Je ozbrojený a může být velmi nebezpečný. Policisté vyhlásili celostátní pátrání po čtyřiapadesátiletém Jánu Bakalárovi z Moravičan na Šumpersku. Podezírají ho, že spolu s dalšími dvěma muži přepadl 21. února v před půl devátou ráno v Přemyslovicích na Prostějovsku vůz bezpečností agentury LOOMIS.

Na přehradě se pracuje o víkendech i za oblevy. V dubnu chtějí napouštět

Plumlov – Zpevnit cesty museli kvůli oblevě v pondělí dopoledne stavbaři na dně revitalizované plumlovské přehrady. Práce na rekonstrukci zhruba osmdesát roků staré hráze nádrže přitom pokračovali i o víkendu.

AKTUALIZOVÁNO

Kalamitní stav na Šternbersku odvolán

Olomoucký kraj – Největší přívaly sněhu má Olomoucký kraj zřejmě už za sebou. Během noci by se ale měla dostavit další vlna srážek, sněžení se však zejména v nižších polohách kraje bude měnit ve smíšené srážky a déšť. Ten by v ranních hodinách mohl způsobovat námrazu.

Koupání na plumlovské přehradě prý toto léto. Plná ale nebude

Plumlov – Napouštění revitalizované plumlovské přehrady začne na přelomu dubna a května. Čistou vodu v nádrži mají dočasně zajišťovat srážedla fosforu.

Opilý šofér dodávky se srazil s golfem, zranil dvě malé děti

Olomoucký kraj – Dvě malé děti se zranily při nehodě, která se stala poblíž železničního vlečkového přejezdu na silnici mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané.

OP: Najdou architekti kupce tohoto giganta?

Prostějov – Přípravy na prodej sídla zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov (OP) finišují. Obleky na míru se v ulici Za Drahou v Prostějově už nešijí, skončila tam i outletová prodejna. Architekti nyní posuzují možnosti využití prázdných budov.

Další nový obchoďák, po Galerii Moritz otevře Zlatá Brána

Prostějov/Olomouc – Prostějovský Prior začnou stavbaři za zhruba dva měsíce přebudovávat na nákupní centrum Zlatou bránu. Práce potrvají asi devět měsíců.

OBRAZEM: Výlov rybníka pod plumlovským zámkem

Plumlov – Překvapení v podobě krásných ryb vydal při středečním výlovu Podhradský rybník v Plumlově.

Rybník pod plumlovským zámkem vyloví. Místo ryb ale bude guláš

Plumlov – S výlovem Podhradského rybníka v Plumlově začnou profesionální rybáři z Povodí Moravy ve středu dopoledne.

Primátor Prostějova Miroslav Pišťák zvažuje své odstoupení

Prostějov – Prostějovský primátor Miroslav Pišťák (ČSSD) uvažuje o tom, že se vzdá křesla hlavy města. „Nevylučuji, že oznámím rezignaci na post primátora," sdělil Pišťák na středeční tiskové konferenci městské rady.

Stavba rozhledny na Kosíři začala, otevřít má na jaře

Velký Kosíř –  Moderní rozhledna ze dřeva vyroste do léta na vrcholu "Hanáckého Mont Blancu". Stavba pětadvacet metrů vysoké vyhlídky v pátek slavnostně začala.

Hráz přehrady utěsní fólie, stabilitu zajistí tisíc pilířů. Opraví se i věž

Plumlov – Tisíc pilířů a těsnící fólie. Moderní stavbaři nespoléhají při rekonstrukci hráze plumlovské přehrady už pouze na jíl. Ten jako těsnící materiál použili před téměř staletím tehdejší stavitelé Vodního díla Plumlov.

Největší smuteční kočár má pod Kosířem úchvatný sál. Podívejte se

Čechy pod Kosířem – Vkus, technické finesy, dokonalá řemeslná práce. A uvnitř klenot. Pro Muzeum Kočárů v Čechách pod Kosířem slouží od pátečního odpoledne novostavba depozitáře. Jeho sál hostí největší smuteční kočár na světě.

Plumlovská přehrada? Podle lidí je to zbabraná akce

Olomoucký kraj /REPORTÁŽ/ – V záři před třemi lety se začala vypuštět Plumlovská přehrada. Nyní místo očekávaného vodního ráje bez sinic vypadá dlouho jen jako divoce zarostlé lány. Stále se čeká na rekonstrukci hráze, slibované koupání ve vyčištěné přehradě je pořád v nedohlednu.

AKTUALIZUJEME

Autobus se čelně srazil s osobním autem, jeho řidič zemřel

Žešov, Výšovice – Náhle vybočil do protisměru. Řidič autobusu blížícího se po druhé straně vozovky už čelní srážce nedokázal zabránit.

AKTUALIZOVÁNO

Další otrava! Ryby teď lekly v potoce Haná

Nezamyslice – Další vytrávená říčka. V úterý dopoledne ryby masivně lekly v potoce Haná protékajícím Nezamyslicemi. Před dvěma měsíci otrava zapříčinila úhyn vodních živočichů v Blatě tekoucí přes Olšany u Prostějova.

Do vytrávené Blaty se vracejí malé rybky, říčka ale stále páchne

Střední Morava – Drobné rybky se vracejí do více než před měsícem kejdou vytrávené říčky Blaty. Prokázaly to kontrolní odlovy. „V oblasti Senice na Hané jsme na odlovili hrouzky a mřenky," uvedl Petr Loyka, vedoucí odboru životního prostředí olomouckého magistrátu.

V parku v Čechách pod Kosířem trůnil Jaguár. PODÍVEJTE SE

Čechy pod Kosířem – Skvostné automobily a motocykly s datem výroby do roku 1960 obdivovali v neděli kolem poledne návštěvníci zámeckého parku v Čechách pod Kosířem.

V anglickém parku pod Kosířem zápolili skotští válečníci

Čechy pod Kosířem – Pištění dud, třeskot malých bubnů a dunění těch velkých. Válečná vřava a výstřely z pušek. Do toho házení obrovitou kládou a vrhání velikánskými kameny. V zámeckém parku v Čechách pod Kosířem rozbili v sobotu ležení skotští válečníci.

Hněvotínské skály: country v lomu není pro opilce

Olšany u Prostějova, Hněvotín – V sobotním odpoledním vedru se po asfaltové silničce trousí ruku v ruce páry lidí. Míří do starého hněvotínského lomu za country hudbou.

Miloslav Vlček? Konice ho už moc nezajímá, kandiduje na Šumpersku

Olomoucký kraj – Rodné město ignoruje. Kauzu, která ho přiměla odejít z vrcholné politiky, považuje za neaktuální. Miloslav Vlček, rodák z Konice a někdejší předseda Poslanecké sněmovny, je kandidátem do nadcházejících senátních voleb.

Havárie na řece Blatě: silný puch, spousta mrtvých ryb a hasiči v akci

Olšany u Prostějova – Potok Blata protékající Olšany u Prostějova páchne na desítky metrů daleko. Na hladině barvy stoky spolu s proudem pomalu plynou bílá těla leklých ryb.

Podhradský rybník: plavci se nemusí bát, sinice prozatím dostaly zabrat

Plumlov – „Takhle čistá voda tady byla někdy na začátku devadesátých let," rozhlížel se v sobotu po hladině Podhradského rybníka Petr Piňos, zaměstnanec sousedního autokempu Žralok v Plumlově.

Ředitel Muzea kočárů Václav Obr: Rodina se musí udržovat

Čechy pod Kosířem – Příznivce zapřahání koní do historických vozů sezval v sobotu do Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem jeho ředitel Václav Obr. „Rodina vás, jež chováte koně a vlastníte historické kočáry, se musí udržovat,“ vítal Obr návštěvníky.

Zámecký park pod Kosířem přišel o část svých velikánů

Čechy pod Kosířem – Obrovité pařezy trčící z rozměklé půdy a silné kmeny složené poblíž nich zůstaly v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem po nedávném zásahu dřevorubců.

Plumlovská přehrada jako Balaton? Projekt je připraven, čeká se na peníze

Plumlov - Meandry, tůňky pro obojživelníky, rybníček a kolem rákosiny. Stavba přírodního filtračního systému, který funguje například na Balatonu, je v rámci projektu revitalizace plumlovské přehrady přichystána.

OP prodá své emisní povolenky, výnos získá Česká spořitelna

Prostějov – Povětšinou prázdné výrobní haly není potřeba vytápět. Z vysokého komína teplárny se už dávno nekouří tak, jako kdysi. Tisíce nepotřebných emisních povolenek nabídne co nevidět k odprodeji zkrachovalý Oděvní podnik Prostějov (OP). Vydělá zhruba 1,7 miliony korun, které skončí na účtu České spořitelny – největšího věřitele bývalého oděvářského gigantu.

Poblíž OBI v Prostějově vyroste další obchoďák

Prostějov /ANKETA/ – Město sportu? Prostějov, pětačtyřiceti­tisícové hanácké sídlo, se stává postupně spíše městem supermarketů.

'Rozhledna na Kosíři nebude, nejsou peníze,' tvrdí web

Olomoucký kraj – Zjistili jsme, že rozhledna nebude. Takové vyjádření je k vidění na adrese kosir.cz – údajně oficiálních webových stránkách plánované vyhlídky na Kosíři.

Koupání na Plumlově? Léto 2013. Nebo taky ne

Plumlov – Plánovanou opravu hráze vypuštěné plumlovské přehrady stihnou stavbaři provést příští rok. Pak chce Povodí Moravy začít s napouštěním nádrže.

Opravy R46: silničáři chtějí aspoň někde zrušit stovku

Olomoucký kraj – Pracují na nové mimoúrovňové křižovatce, další plánují. Do oprav svodidel se cestáři pustí možná už letos. Menší opravy vozovky stihnou do konce roku, ty velké spustí příští rok. Rychlostní silnice R46 spolkne více než miliardu korun.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT