VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA PÁŠOVÁ

Petra Pášová / Olomoucký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zemřel Jiří Frait, olomoucký fotograf, který uměl zachytit krásy krajiny i města

Ve věku 65 let zemřel ve středu 15. srpna olomoucký fotograf Jiří Frait. 

Letní Flora přehledně. Květinová přehlídka startuje už ve čtvrtek

Už ve čtvrtek startuje letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc a hlavní expozice letos nabídne nevšední pohledy na tradici zahradnického výstavnictví.

Stavba tramvaje přes Nové Sady už je blízko. Takto má vypadat

VIZUALIZACE / Stavba další části tramvajové trati směřující do olomoucké městské části Nové Sady by mohla začít v příštím roce.

Výstava v centru Olomouce připomíná okupaci z roku 1968

Výstava fotografií s názvem Sedm olomouckých dnů roku 1968 je od pondělního dopoledne k vidění na olomouckém Horním náměstí.

FOTO, VIDEO: Slatinice žijí hodovým veselím

Hodovým slavnostem patří tento víkend ve Slatinicích na Olomoucku.

Litovelský pivovar zaplnili návštěvníci Otvíráku. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Až do pozdních večerních hodin areálem Pivovaru Litovel v Litovli na Olomoucku burácela hudba a taky tam proudily davy lidí. Konal se tam už tradiční Litovelský otvírák, letos čtrnáctý ročník.

Na kole z Olomouce do Šternberka bezpečněji? Už brzy díky novému podjezdu

/VIDEO, VIZUALIZACE/ Po bezpečnější cestě se už brzy budou moci vydat cyklisté jedoucí po cyklostezce Hvězdná mezi Olomoucí a Šternberkem.

Moravské divadlo opravují. První řada nově nabídne víc místa pro nohy

Větší komfort a více místa na nohy v první řadě čeká v nové sezoně na návštěvníky Moravského divadla Olomouc. Kromě toho se oprav dočká i orchestřiště a do provozu by se mělo po několika letech dostat i nefunkční propadlo. Divadelní jeviště zaplnili o prázdninách hlavně řemeslnicí.

Olomoucké hnutí bojuje o voliče sázením stromů, jenže bez pravidel

Hned na několika místech v Olomouci vyrostly přes noc listnáče. Na pozemcích města je, bez souhlasu vlastníka, v rámci kampaně před komunálními volbami umístilo hnutí spOLečně. To vede do voleb majitel školkařské firmy Stanislav Flek.

Cyklisté si v Černovíře zkracuji cestu přes trať, mohl by jim pomoci podjezd

Ví, že riskuje. Přesto vezme kolo do ruky a přes železniční koridor Olomouc – Zábřeh, v místech, kde vlaky sviští už poměrně velkou rychlostí, ho přenáší.

Šternberk zakázal odběr povrchových vod, kvůli suchu

 Zákaz odběru povrchových vod platí až do odvolání na celém území obce s rozšířenou působností Šternberk. Nařízení platí od úterý 7. srpna.

Biokoupalištím v kraji se daří. Kousek od Olomouce chystají další

Jsou to už dva týdny, co v Otaslavicích na Prostějovsku otevřeli koupací biotop. Mají plno, daří si jim díky horkému počasí, které k vodě přímo vybízí.

Bezpečná úschovna kol? V Olomouci žádná, v Přerově hned dvě

Chcete na své cestě do práce či na výlet zkombinovat kolo a vlak? Pokud byste chtěli bicykl někde na delší dobu odložit, v Olomouci s úschovnou nepočítejte. Naopak v Přerově najdete hned dvě místa, kde je možné stroje bezpečně uzamknout.

Olomoucká tramvaj zdobí střechu u rodinného domu. Co tam dělá?

FOTOGALERIE / Ještě letos v červnu přepravovala v Olomouci cestující, dnes je k vidění na střeše garáže u rodinného domu.

Napětí na Sv. Kopečku: u baziliky přibylo bezdomovců, místní se bouří

Bouřlivé bylo poslední zasedání komise olomoucké městské části Svatý Kopeček. Několik desítek tamních obyvatel tam přišlo sdělit svou nelibost s narůstajícím počtem bezdomovců v okolí baziliky Navštívení Panny Marie. Tvrdí, že souvisí s provozem charitního Domova sv. Anežky, který na Kopečku funguje od února.

Trusovický potok vyschnul, rybáři zachraňují tisíce ryb

Sucho zaměstnává olomoucké rybáře. Z Trusovického potoka v Bohuňovicích aktuálně zachraňovali tisíce ryb. Upozornil je místní občan.

Pískovna i model DNA. Pevnost vyrábí nové exponáty

Nahlédnout pod vodní hladinu nebo si třeba projít časovou osu ukazující evoluci organizmů. I to jsou novinky, které pro návštěvníky chystá Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci. Na obnově výstavních prostor pracuje tým muzea vědy během celého roku.

Olomouc chystá další "třicítkovou" zónu, tentokrát okolo ulice Na Vozovce

Maximálně třicet kilometrů v hodině. Taková bude nejvyšší povolená rychlost, kterou zřejmě už od příštího roku řidiči projedou v lokalitě okolo ulice Na Vozovce v Olomouci. Hlavním důvodem zavedení novinky je zklidnění dopravy a taky větší bezpečnost pro chodce a místní obyvatele. Takzvaná zóna 30 se do budoucna plánuje i na dalších místech Olomouce.

Polopodzemní kontejnery i mimo centrum? Mají se objevit v Nových Sadech

Nové polopodzemní kontejnery na tříděný odpad chce v příštím roce vybudovat olomoucká radnice v městské části Nové Sady. Jde o první sběrné místo mimo centrum Olomouce.

Chystá se už jubilejní 10. ročník festivalu Colores Flamencos

Flamencové workshopy, koncerty, gastronomické večery a také tradiční galavečer, na kterém vystoupí hvězdy flamencového baletu Nuevo Ballet Español z Madridu.

Zastávka Okresní soud směr Náměstí Hrdinů se vrátí do původní polohy

Z technologických důvodu souvisejících s opravou tramvajové tratě v křižovatce olomoucké Tř. Svobody a Havlíčkovy ulice se prodlužuje I. etapa vedení náhradní autobusové dopravy a to do pátku 3. srpna.

V Cholině budují multifunkční hřiště, hotové by mělo být do konce prázdnin

Až se v září vrátí cholinské děti zpátky do školních lavic, tělocvik je může bavit o něco víc. Od nového školního roku by totiž školáci měli využívat nové sportovní hřiště, které se právě staví v areálu školy.

Prázdninové akce ušité seniorům na tělo, to jsou Senioři bez hranic

Jízdu na in-line bruslích či elektrokole, prohlídku jinak nedostupných míst a řadu dalších zajímavých akcí si mohou v červenci a srpnu zdarma vyzkoušet senioři z Olomoucka.

V Cholině opravují chodníky a autobusové zastávky

Po nových chodnících při hlavním průtahu obcí by do konce září měli pohodlně chodit obyvatelé Choliny na Litovelsku. Rekonstrukce přijde zhruba na šest milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Automobiloví stařečci se předvedli v plném lesku

Automobiloví veteráni vyrobení do roku 1939 zaplnili Rudolfovu alej ve Smetanových sadech v Olomouci. V sobotu se tam konal už jubilejní XX. ročník Hanáckého okruhu, soutěže historických automobilů a motocyklů.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Dračí lodě brázdily řeku Moravu v Olomouci. Podívejte se

Dračí lodě celou sobotu čeřily vodu řeky Moravy u Dětského centra Ostrůvek na Nových Sadech v Olomouci. Ve třetím ročníku se utkalo celkem třináct týmů.

Lidem vadí randál na dočasné lávce, způsobují jej neohleduplní cyklisté

Práce na demolici mostu v Komenského ulici už jsou v plném proudu, a proto teď lidé jako přechod přes řeku Moravu musí využívat dočasnou lávku. Mezi nimi i cyklisté. A právě ti, kteří po dřevěných hranolech přejíždějí, teď cuchají nervy místním obyvatelům. Město chystá dopravní značení se zákazem vjezdu cyklistů. Na místě přibude i městských strážníků.

Nejdřív pozdvižení, teď pokuta. Sloní promenáda v ulicích se cirkusu prodražila

Zřejmě trochu roztrpčeně bude principál Cirkusu Humberto vzpomínat na letošní návštěvu Hané. Jeho tři sloni, coby živá pozvánka na představení, totiž v centru Přerova a Olomouce vyvolali nemalé pozdvižení. Podle úřadů však cirkus procházku ani v jednom případě neoznámil, a tak si vysloužil pokutu.

Oprava oranžerie ve Smetanových sadech jde do finiše. Teď dostává nová okna

Rekonstrukce historické oranžerie v olomouckých Smetanových sadech jde do finále. Od středečního odpoledne až do konce tohoto týdne se bude osazovat vnější skleněná stěna do hlavních rámů z modřínového dřeva.

VIDEO: Z areálu společnosti Excalibur Army zmizel obří komín. Takto šel k zemi

Čtyřiaosmdesát metrů vysoký komín v areálu šternberské společnosti Excalibur Army je už minulostí. V úterý 17. července, přesně v 15.19 padl k zemi. Na jeho místě nyní společnost plánuje nové montážní haly.

VIDEO: Do mostu u Bristolu se zakously bagry. Podívejte se, jak postupně mizí

Do starého mostu přes řeku Moravu v Komenského ulici v Olomouci se už zakousla těžká technika osazená hydraulickými kleštěmi.

Místo lávky u bazénu je ve hře podchod. Prostranství doplní zeleň a lavičky

Uzavřenou lávku přes železniční trať v olomoucké městské části Západ by měl nahradit podchod s přístupem z ulice Václavkovy, Na Trati a zcela nově poskytne napojení i z ulice Kašparovy. Prostranství u pochodu má doplnit zeleň, lavičky a v budoucnu i blízké hřiště pro děti. Prostor bude i pod dohledem kamerového systému.

Olomoučtí radní o stavební uzávěře u Šantovky nerozhodli, sešlo se jich málo

O vydání stavební uzávěry, která by dočasně zabránila stavbě výškových budov v lokalitě Šantovka, radní města Olomouce na svém středečním zasedání nerozhodli. Důvodem bylo to, že se jich na zasedání sešlo málo. O tématu budou opět jednat v polovině srpna.

Protestují proti Šantovka Tower. Jak má věžák vypadat, ale nikdo neviděl

Olomoučané v pondělí demonstrovali proti plánovanému mrakodrapu Šantovka Tower. Jak přesně má vypadat, ale nikdo neví. Investor jeho novou podobu nezveřejnil.

Tragická nehoda v Holici: opilého řidiče obžalovali

Státní zástupce podal obžalobu kvůli tragické nehodě na okraji Olomouce, při které na konci března zemřely dvě děti a další tři lidé se zranili.

Zahrádkáři na jihu Olomouce se bouří. Jsme velkorysí, oponuje radnice

Velké emoce cloumají se zahrádkáři z osady Morava, když přijde řeč na jejich stěhování do nedaleké nové lokality Andělská.

Nové parkoviště u zoo? Pastvinu možná vystřídají auta a atrakce

Co nejméně aut a regulovanou dopravu si už několik let přejí obyvatelé Svatého Kopečka u Olomouce. Zpráva o novém parkovišti, které by mohlo vyrůst v blízkosti zoologické zahrady, je proto nadzvedla ze židle.

Displeje a závory na Sv. Kopečku mají zpoždění. Letos nebudou

Placené parkování a světelné tabule informující o volných kapacitách pro auta už v Samotiškách. To jsou novinky, které čekají na řidiče mířící na Svatý Kopeček u Olomouce.

Nový tobogan na olomouckém bazénu otevřel

Téměř devět metrů vysoká toboganová věž se v poslední den letošního školního roku otevřela návštěvníkům olomouckého plaveckého stadionu. Atrakce prošla rekonstrukcí za téměř pětadvacet milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO

U Kožušan se čelně srazil náklaďák s osobákem

Dopravní nehoda nákladního a osobního auta v pátek ráno zbrzdila řidiče na trase Olomouc – Kožušany – Tážaly. Zraněného řidiče osobního auta převezli zdravotníci do olomoucké nemocnice. Policie na místě řídí dopravu.

AKTUALIZOVÁNO

Radní Petřík se ukrýval v Rakousku, ve volbách s ním strana nepočítá

V Rakousku měla policie najít radního a bývalého ředitele olomouckých technických služeb Miroslava Petříka. 

Na Novou Ulici nepojedou o prázdninách tramvaje, objížďka čeká i auta

Opravy tramvajových kolejí zasáhnou na celé prázdniny do provozu krajského města.

Nej architektura z kraje: nevšední kaple i dvě stavby v Olomouci

Pomyslná želízka v ohni mají vydařené novostavby z Olomouckého kraje i v letošním ročníku České ceny za architekturu. 

U Šantovky lze teď postavit libovolný mrakodrap, kritizuje opozice

Opozice kritizuje olomouckou vládu za to, že pomalu řeší dočasnou stavební uzávěru pro lokalitu Šantovka nedaleko centra Olomouce, kde developer plánuje mrakodrap.

Radíkovskou zbrojnici čeká přestavba. Za 14 milionů

Kompletní přestavba čeká zbrojnici v Náprstkově ulici v olomoucké městské části Radíkov. V novém kabátě by měla zářit příští rok.

Flora láká na Veletrh sportovních klubů. Těšte se i na autogramiádu hvězd

Na čtyři desítky sportovních oddílů, spolků a sdružení se představí na Veletrhu sportovních klubů, který se koná v rámci veletrhu Moravia Sport Expo na olomouckém Výstavišti Flora. V pátek a sobotu tam budou k vidění známá i méně známá sportovní odvětví.

SEFO je podle Babiše "skutečně jedinečné". Chce jej podpořit

Slova podpory směrem ke Středoevropskému fóru (SEFO), projektu Muzea umění Olomouc, zněla ve středu z úst premiéra Andreje Babiše. Ten spolu s několika ministry navštívil Olomoucký kraj. Muzeum také kvůli plánované stavbě odpoledne osobně navštívil.

Sokolská projde rekonstrukcí. Bude jednosměrná, tramvaje napojí od Koruny

Parkoviště tramvají připomíná Sokolská ulice v centru Olomouce. Majitelé nemovitostí musí strpět nejen jejich stání pod okny, ale i troleje ukotvené na domě. Město s nimi chce jednat, Sokolská ulice má v následujících letech projít kompletní rekonstrukcí. Změní se parkování a ubude taky aut.

Falešný celník nabízel výhodně zabavené mobily. Nepoznáte tohoto muže?

VIDEO / Případ podvodníka, který si přišel na necelý milion korun prověřují brněnští kriminalisté.

Lávka přes trať u bazénu je zbouraná. Kdo zaplatí podchod?

Zchátralá lávka přes železnici nedaleko nádraží Olomouc - město je už minulostí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT