VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA PÁŠOVÁ

Petra Pášová / Olomoucký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Červený kostel opraví a doplní o prosklenou dostavbu. Takto to bude vypadat

/VIZUALIZACE/ Moderní dostavba vyroste mezi hlavní budovou Vědecké knihovny a červeným kostelem v Olomouci. 

Šamanské bubnování i latinské tance. Pevnosti poznání přináší zajímavé kurzy

Zatančit si v rytmu latinské hudby, zahrát divadlo, malovat a tvořit nebo se naučit bubnovat na šamanské bubny. Právě takové aktivity čekají na seniory, kteří mají chuť udělat něco pro sebe a poznat nové lidi. Workshopy pro ně připravili v Pevnosti poznání Univerzity Palackého v Olomouci, zájemci se mohou hlásit v těchto dnech.

Stříleli z luku, házeli sekyrkou. Olomoučtí senioři zápolili v parku

/FOTOGALERIE/ Více než čtyřicet tříčlenných družstev seniorů se ve čtvrtek utkalo ve Smetanových sadech v Olomouci. Konal se tam Sportovní den pro seniory.

Děti z Rozvadovic mají nové hřiště

Nové hřiště mají děti v Rozvadovicích, místní části Litovle na Olomoucku. Ve středu se jim slavnostně otevřelo. Podle litovelské radnice staré herní prvky již nevyhovovaly, proto se město rozhodlo hřiště nově zrekonstruovat.

Lidé okolo Bristolu se bojí o střechu nad hlavou. Kvůli stavbě u řeky

Hluk, zvýšenou prašnost a také obavy o střechu nad hlavou, řeší lidé bydlící okolo Komenského ulice u řeky Moravy v Olomouci, kde se aktuálně pracuje na protipovodňových opatřeních.

Olomoucí plynuleji. Město má ústřednu na řízení všech křižovatek

Testovací provoz nové dopravní řídící ústředny, která by měla přinést plynulejší dopravu a menší dopravní problémy, spustilo v těchto dnech město Olomouc.

Olomoucký ateliér vytvořil originální školku. Už otevřela, podívejte se

To, že mateřská škola nemusí zářit jen pestrou paletou barev dokazuje nově zrekonstruovaná mateřská škola na Nádražní ulici ve Šternberku.

Bronzové děti se po letech vrátily před olomouckou základku

FOTOGALERIE / Restaurované bronzové sousoší s názvem „Aby všechny děti světa“ po desítkách let opět zdobí prostranství před ZŠ Zeyerova nedaleko hlavního nádraží v Olomouci. 

Kraj opraví silnici z Olomouce do Chomoutova. Město s tím nesouhlasí

Tisíce aut každý den projedou po silnici z Olomouce do městské části Chomoutov a dál.Vytížená cesta by se teď měla dočkat opravy, kterou schválila Rada Olomouckého kraje na pondělním zasedání.

VIDEO: Hasiči likvidovali obří požár kukuřičného pole

U rozsáhlého požár pole s kukuřicí ve Lhotě u Šternberka na Olomoucku zasahovalo šest jednotek hasičů.

Centrum Olomouce ozdobil nový street art - ženy výjimečné velikosti

FOTOGALERIE / Král Eduard VII. se selfie tyčí už není na stěně domu proluky u Muzea moderního umění v Olomouci sám.

V Hejčíně už stojí nový depozitář knihovny. Červený kostel přestane být skladem

FOTOGALERIE / Už za několik měsíců čeká Vědeckou knihovnu v Olomouci velké stěhování. Přes milion dvě stě tisíc svazků se přesune z několika míst ve městě do nového depozitáře v olomoucké městské části Hejčín.

Kino Metropol byla láska na první pohled, říká promítač Ivan Škrovánek

Kino Metropol o víkendu slaví osmdesáté páté narozeniny. Ivan Škrovánek, jeho někdejší vedoucí kina a později i hlavní promítač, si je rozhodně nenechá ujít. Jeho život je s dnes už jediným olomouckým klasickým kinem spjatý přes třicet let.

Velká proměna baziliky na Sv. Kopečku začala. Zkrásní za 114 milionů

V areálu poutní baziliky Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce, který byl v letošním roce prohlášen za národní kulturní památku, odstartovala rozsáhlá obnova za 114 milionů korun.

Na nové klinice ve fakultce hořelo, cvičně. Takto zachraňovali pacienty

FOTOGALERIE / Ve zbrusu nové budově II. interní kliniky gastroenterologie a geriatrie Fakultní nemocnice Olomouc v pátek 7. září hořelo. Požár propukl v čistící místnosti ve 3. nadzemním podlaží a bylo potřeba evakuovat patnáct pacientů.

Dny evropského dědictví v Olomouci lákají na Celeste Buckingham a další lahůdky

Ve znamení Dnů evropského dědictví se ponese tento víkend v krajském městě a dalších místech regionu. Tradiční akce zpřístupní zájemcům v Olomouci více než sedmdesát míst. Programovou nabídku lze sledovat i pomocí speciální aplikace pro chytré telefony.

Kino Metropol slaví 85 let. Na co se můžete těšit?

Pětaosmdesáté narozeniny si připomíná olomoucké kino Metropol. Program hlavních oslav se koná v termínu Dnů evropského dědictví, tedy v sobotu 8. září.

V opravené Sokolské vyrostou stožáry. Troleje na domech nechtějí

Tramvajové troleje na domech nebo sloupech? Na to odpovídali vlastníci nemovitostí v Sokolské a Zámečnické ulici v centru Olomouce. Teď je jasné, že sloupům s trakčním vedením se při kompletní rekonstrukci Sokolská ulice nevyhne.

U pískovny na jihu Olomouce vyroste nový park

Duby letní, lípy velkolisté nebo třeba střemchy obecné ozdobí nový olomoucký park.

Povodí Moravy nemusí Olomouci platit miliony za zábor kvůli stavbě

Povodí Moravy nemusí platit miliony za zábor městských pozemků potřebných k zajištění stavby protipovodňových opatření v Olomouci.

Olomoucká fakultka otevřela novou supermoderní budovu. Podívejte se dovnitř

Nejmodernější budova ve Fakultní nemocnici Olomouc, která nese označení Y, se v úterý 4. září dočkala slavnostního otevření. Sloužit bude pacientům a pracovníkům II. interní kliniky gastroenterologie a geriatrie a právě ti z Oddělení geriatrie se do budovy nastěhovali jako první.

Šternberské Vincentinum se otevřelo veřejnosti

Prohlédnout si vnitřní a vnější prostory všech poskytovaných služeb Vincentina, výstavky výrobků klientů terapeutických dílen a seznámit se s minulostí, přítomností i budoucností organizace.

Po ženě na ulici v Olomouci chtěli cigaretu. Odmítla a dostala pěstí

Ranou pěstí do obličeje skončila žádost o cigaretu.

FOTO, VIDEO: Ve Velké Bystřici mají tradiční folklorní Lidový rok

Už po osmadvacáté se ve Velké Bystřici koná Mezinárodní folklorní festival Lidový rok. Sobotní část programu patřila dětským i dospělým folklorním souborům.

Vojenská hudba rozezněla olomoucké náměstí, zahráli i námořníci

VIDEO / FOTOGALERIE / Vojenská hudba zněla v sobotu 1. září centrem Olomouce. Na Horním náměstí, před tamní radnicí, pokračoval XXIV. Mezinárodní festival vojenských hudeb.

Zanedbané Tererovo náměstí se dočká proměny

Opravená kašna, nová dlažba, lavičky, ale i alej nebo záhon růží a levandule. Tererovo náměstí v Olomouci by se mělo dočkat proměny, územní studii náměstí schválila Rada města Olomouce.

V Hnojicích vzplála fara, škoda je přes 4 miliony

VIDEO / FOTOGALERIE / Postupnou pomoc osmi hasičských jednotek si v pátek 31. srpna vyžádal rozsáhlý požár střechy někdejší fary v Hnojících na Olomoucku.

Rodáci z Holice bojující ve válce mají nevšední pomník

FOTOGALERIE / Pomník věnovaný olomouckým rodákům, kteří za 2. světové války bojovali za svou vlast v zahraničí, zdobí od středečního odpoledne prostor před budovou Základní školy na Návsi Svobody v olomoucké městské části Holice.

Olomouc rozezní vojenské hudby. Dorazí i námořníci a "motorkáři" z Hradu

Vojenská hudba rozezní koncem tohoto týdne Olomouc. V pátek a o víkendu se v centru města uskuteční už tradiční XXIV. Mezinárodní festival vojenských hudeb.

Děti se v centru Olomouce loučily s prázdninami

FOTOGALERIE / Školákům patřilo v úterý odpoledne centrum krajského města. Dobrovolní hasiči a olomoucká městská policie pro ně na Horním náměstí připravili tradiční akci plnou zábavy k závěru prázdnin.

Nový kampus Waldorfské školy v Olomouci bude jediný v ČR. Takto má vypadat

Vzdělávací kampus Waldorfské základní a mateřské školy vyroste v prostoru mezi ulicemi Tomkova a Na Trati.

Druhý nejkrásnější muž Česka je z Olomouce

FOTOGALERIE / Po pátečním finálovém večeru letošního ročníku soutěže Muž roku je jasné, že na Hané jsou nejen krásné dívky, ale i muži.

Kde v Olomouci otevřelo první kino? Kolik jich ve městě hrálo po válce?

Letos je to už 85 let, co si připomínáme existenci olomouckého kina Metropol, posledního klasického biografu ve městě. Za ta léta několikrát změnilo svůj název, filmy ale nepřestalo promítat nikdy. Víte ale, kdy se v Olomouci promítalo vůbec poprvé a kdy se ve městě otevřela první kamenná kina?

Olomoucká univerzita získala rekordní miliony z grantu, víc než Karlova

Rekordní grant ve výši téměř 1,5 milionu eur získala Univerzita Palackého v Olomouci v soutěži o podporu mezinárodních studentských a zaměstnaneckých výměn v rámci programu Erasmus+.

U nové tramvajové trati plánuje Olomouc velký parkovací dům

Vybudovat parkovací dům, který by pomohl odlehčit dopravě, plánuje město Olomouc. 

Park pod dómem dostane nové jméno. Už jej vybrali

Lidé jej znají jako parčík pod olomouckým dómem, teď však bude mít zelený prostor přiléhající k ulici Dobrovského a k nábřeží Přemyslovců své jméno.

Nadávající lupič po římse muzea neručkuje. Od jara čeká na opravu

Když loni v květnu odhalil sochař David Černý sochu Lupiče visícího na římse olomouckého Muzea umění, byla to velká sláva.

Autoškola se v Olomouci srazila s vlakem

Nehoda auta a osobního vlaku v úterý dopoledne zablokovala ulici Na Vozovce v Olomouci. 

Zemřel Jiří Frait, olomoucký fotograf, který uměl zachytit krásy krajiny i města

Ve věku 65 let zemřel ve středu 15. srpna olomoucký fotograf Jiří Frait. 

Letní Flora přehledně. Květinová přehlídka startuje už ve čtvrtek

Už ve čtvrtek startuje letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc a hlavní expozice letos nabídne nevšední pohledy na tradici zahradnického výstavnictví.

Stavba tramvaje přes Nové Sady už je blízko. Takto má vypadat

VIZUALIZACE / Stavba další části tramvajové trati směřující do olomoucké městské části Nové Sady by mohla začít v příštím roce.

Výstava v centru Olomouce připomíná okupaci z roku 1968

Výstava fotografií s názvem Sedm olomouckých dnů roku 1968 je od pondělního dopoledne k vidění na olomouckém Horním náměstí.

FOTO, VIDEO: Slatinice žijí hodovým veselím

Hodovým slavnostem patří tento víkend ve Slatinicích na Olomoucku.

Litovelský pivovar zaplnili návštěvníci Otvíráku. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Až do pozdních večerních hodin areálem Pivovaru Litovel v Litovli na Olomoucku burácela hudba a taky tam proudily davy lidí. Konal se tam už tradiční Litovelský otvírák, letos čtrnáctý ročník.

Na kole z Olomouce do Šternberka bezpečněji? Už brzy díky novému podjezdu

/VIDEO, VIZUALIZACE/ Po bezpečnější cestě se už brzy budou moci vydat cyklisté jedoucí po cyklostezce Hvězdná mezi Olomoucí a Šternberkem.

Moravské divadlo opravují. První řada nově nabídne víc místa pro nohy

Větší komfort a více místa na nohy v první řadě čeká v nové sezoně na návštěvníky Moravského divadla Olomouc. Kromě toho se oprav dočká i orchestřiště a do provozu by se mělo po několika letech dostat i nefunkční propadlo. Divadelní jeviště zaplnili o prázdninách hlavně řemeslnicí.

Olomoucké hnutí bojuje o voliče sázením stromů, jenže bez pravidel

Hned na několika místech v Olomouci vyrostly přes noc listnáče. Na pozemcích města je, bez souhlasu vlastníka, v rámci kampaně před komunálními volbami umístilo hnutí spOLečně. To vede do voleb majitel školkařské firmy Stanislav Flek.

Cyklisté si v Černovíře zkracuji cestu přes trať, mohl by jim pomoci podjezd

Ví, že riskuje. Přesto vezme kolo do ruky a přes železniční koridor Olomouc – Zábřeh, v místech, kde vlaky sviští už poměrně velkou rychlostí, ho přenáší.

Šternberk zakázal odběr povrchových vod, kvůli suchu

 Zákaz odběru povrchových vod platí až do odvolání na celém území obce s rozšířenou působností Šternberk. Nařízení platí od úterý 7. srpna.

Biokoupalištím v kraji se daří. Kousek od Olomouce chystají další

Jsou to už dva týdny, co v Otaslavicích na Prostějovsku otevřeli koupací biotop. Mají plno, daří si jim díky horkému počasí, které k vodě přímo vybízí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT