VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA TAUBEROVÁ

Daniela Tauberová / Olomoucký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čajkárna zaujala na Erasmus Day

Projekt o slovanských věrozvěstech „Cyril a Metoděj – 1000 let, co nás spojuje a dělí“, který představilo Gymnázium Čajkovského, byl vysoce hodnocen v náročné konkurenci škol z celé České republiky.

Kanál Dunaj-Odra-Labe má šanci, zhrozili se v obcích na Hané

Projekt vodního koridoru propojující řeky Dunaj, Odra a Labe má šanci. Je ekonomicky efektivní. Potvrdila to po dvou letech prací studie proveditelnosti, která hodnotila přínosy investice ve výši až 582 miliard korun.

Desítka žalob na volby, ze Slatinek dvě

Jako na nepěknou ostudu se bude vzpomínat na poslední komunální volby ve Slatinkách, kde lidé zároveň rozhodovali o novém senátorovi a komise zaměnila barvy úředních obálek pro hlasovací lístky.

Oblíbená Zelená budka nad Šternberkem zkrásněla

Oblíbená vyhlídka nad Šternberkem zkrásněla a je opět přístupna veřejnosti. Díky přízni počasí dříve než stavbaři počítali. Rekonstrukce Zelené budky stála 58 tisíc korun.

V Olomouci umí mladým rozhýbat rameno, díky nové operační technice

Obnovit hybnost ramenního kloubu novou technikou s pomocí speciální záplaty umí specialisté Ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc jako jedni z mála v České republice. Jako první zavedli metodu před dvěma roky.

Na tahu na Šternberk kolony, přes Štarnov uzavírka

Jen pro otrlé je v těchto dnech jízda autem mezi Olomoucí a Šternberkem. Na silnici I/46 se u Lašťan pracuje a vytvářejí se dlouhé kolony.

Rybník v parku opraví, živočichy stěhují. Asijské škeble ale nebrat!

Uničovský rybník v litovelském parku zůstane po výlovu až do jara vypuštěný.

Horku po uzavírce cesty na Chomoutov dusí kolony

Uzavírka na Chomoutov způsobila nárůst dopravy v Horce nad Moravou, kde jsou hlavně v ranní špičce velké kolony. Ač silniční úřad stanovil objížďku na Chomoutov přes Litovel, podle očekávání jezdí motoristé přes Horku.

Proč tragicky havarovali hasiči? Težce zraněný už rehabilituje

FOTOGALERIE / Proč s cisternou skončili v příkopě, kde narazili do stromu a v kabině zahynul velitel zásahu, profesionál Jiří Rýznar?

Na Hané kvetou stromy! O víkendu ale přijde podzim

FOTOGALERIE / Stromy začínají kvést! Jako by se nepsala polovina října, ale květen.

Parkování u zoo? Jedna z prvních věcí, které chceme řešit, říká Žbánek

I když v letošním roce kromě dubna nezažíval Svatý Kopeček takové extrémy v návštěvnosti provázené kolabující dopravou, protože byla průběžně středně vysoká, obyvatelé ulic na příjezdové trase k zoo dlouhodobě trpí.

Koupili štípací stroj a dělají palivové dřevo, dohnal je kůrovec

Zatímco jinde starostové v posledních týdnech mobilizovali voliče, aby přišli k urnám, Tomáš Pudl v Lipině nestačil zvedat telefony a řešit, kdy dovézt dřevo a kam ho lidem složit. Původní nápad nadělat desítkám místních občanů polena na zimu nabyl kvůli kůrovcové kalamitě v Nízkém Jeseníku takových rozměrů, že obec musela nakoupit profesionální dřevozpracující stroje.

Koaliční smlouva bude v Olomouci podepsána 16. října

Vzniku nové olomoucké vlády nic nebrání. Zástupci budoucí čtyřkoalice ve složení ANO, ODS, KDU-ČSL a hnutí spOLečně se v pátek shodli na novém složení městské rady a programových prioritách.

Olomoucké Kalahari i Králíkovství táhnou. Zoo narostla návštěvnost

FOTOGALERIE / Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce patří mezi největší turistická lákadla Olomouckého kraje. Letos to platí dvojnásob.

Ve Šternberku podepsána koalice, starostou zůstává Orság

Velký úspěch si připsala ODS v komunálních volbách ve Šternberku, kde v jednadvacetičlenném zastupitelstvu posílila ze tří na pět mandátů.

Oprava cesty na Chomoutov začala, Horkou jezdí auto za autem

Oprava rušné silnice mezi olomouckými částmi Lazce a Chomoutov ve čtvrtek poslala tisíce aut na objížďku. Ta je oficiálně vedena přes Litovel, ovšem řidiči si našli cestu jinudy.

Runták: Klíčový je konec klientelismu na radnici, jinak do koalice nejdeme

Vítězné hnutí ANO se v Olomouci domluvilo s ODS, lidovci a se spOLečně, novým hnutím založeným letos na jaře ředitelem přerovského exekutorského úřadu Robertem Runtákem.

AKTUALIZOVÁNO

ProOlomouc končí v opozici: S takovým typem koalice nesouzníme

Druzí a třetí na pásce v Olomouci končí v opozici. Hnutí ProOlomouc a Piráti + STAN, kteří jednali s vítězným hnutím ANO i bez něj o povolební spolupráci, nebudou součástí olomoucké vlády.

Vyjednavač ANO Okleštěk: Dvojblok ProOlomouc a Pirátů nás zaskočil

U povolebních jednání o budoucích koalicích ve velkých městech Olomouckého kraje, kde vyhrálo hnutí ANO, je kromě místního lídra, adepta na primátora, krajský šéf hnutí a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Olomouckou koalici za ANO vyjednává i hejtman

Jako šéf krajské organizace ANO se jednání o radničních koalicích účastní i olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk. Podle politologa je takový postup velmi nestandardní.

V Olomouci už dohodli koalici i primátora. ANO, ODS, lidovci a spOLečně

ANKETA / Na olomoucké radnici bude příští čtyři roky vládnout silná koalice ve složení ANO, ODS, KDU-ČSL a nové hnutí SpOLečně.

Uzavírka cesty na Chomoutov začíná! Objížďka? Přes Litovel

ANKETA / Mezi olomouckými městskými částmi Chomoutov a Lazce budou od čtvrtka jezdit jen autobusy.

Zmatky ve Slatinkách, volební komise zaměnila barvu obálek

Zmatky provázely volby ve Slatinkách. Ve vsi se uskutečnily jak komunální volby, tak první kolo senátních voleb. A okrsková volební komise zaměnila barvy úředních obálek pro hlasovací lístky. I když změnu barvy dodržela po celé hlasování a voliče informovala o místní anomálii, výsledkem je vyšší procento neplatných hlasů. Jestli výsledky voleb ve Slatinkách platí, může rozhodnout pouze soud.

AKTUALIZOVÁNO

ANO s ODS? Nic se nezmění, říká ProOlomouc a Piráti o rýsující se koalici

V Olomouci se rýsuje vláda, a to silná čtyřkoalice ve složení hnutí ANO, ODS, lidovci a nové hnutí SpOLečně.

Oprava zavřela nejhezčí vyhlídku na Olomouc

O nádherný výhled na Olomouc na čas přišli zájemci o výstup na 46 metrů vysokou věž chrámu svatého Mořice.

Dítě v zooparku zranila puma

Podrápané pumou skončilo v olomoucké nemocnici tříleté dítě po návštěvě Faunaparku v Horní Lipové na Jesenicku.

AKTUALIZOVÁNO

Kdo s kým ano, kdo s kým ne. ANO v Olomouci dál hledá partnery do vlády

Druhé kolo jednání o podobě budoucí koalice na olomoucké radnici zahájilo hnutí ANO v pondělí odpoledne.

Vláda v Olomouci? ANO si vybírá, variant je více

Hnutí ANO v Olomouci posílilo. Vítězství je výrazné a se 14 mandáty hledá spojence do funkční a stabilní vlády na příští čtyři roky. Povolební schůzky odstartovaly už v sobotu večer, po sečtení posledního okrsku. Nepokračují s koalicí SPD a SPOZ a v úvodním kole skončili i komunisté. Variant je stále několik.

Voliči chtějí proměnu. ANO ukáže, jak ctí jejich vůli

/ROZHOVOR/ V Olomouci vyhrálo komunální volby hnutí ANO a jisté je, že tentokrát neskončí v opozici jako po vítězných volbách v roce 2014. Voliči však vyslali další jasné signály, než ten, že chtějí, aby většinu velkých měst vedlo hnutí Andreje Babiše.

Druzí ProOlomouc: Preferujeme koalici s ANO a Piráty

Druhé na pásce skončilo v Olomouci hnutí ProOlomouc, jehož volební zisk je velmi výrazný v porovnání s výsledkem z roku 2014.

Babí léto pokračuje: čeká se až 23 stupňů!

Počasí v příštím týdnu nabídne velmi příjemné teploty a pokud v Olomouckém kraji zaprší, tak velmi slabě.

Propadák ČSSD. Její dvě křesla mohou ale v Olomouci rozhodovat

Sociální demokracie zažila v Olomouci těžký propad. Z pozice vlivné síly s deseti mandáty a primátorem v křesle se jen těsně dostala do zastupitelstva.

Vyřazená "topka": Konkurence byla velká, my nechtěli voliče uplácet

Bez mandátu, poražena vyšla z komunálních voleb v Olomouci TOP 09, která je součástí dosavadní koalice ve složení ČSSD, ODS, lidovci a TOP 09. Dostala 4,39 procent.

Povládne Olomouci ANO s tradičními matadory? Jedná se všemi směry

Vítězné hnutí ANO v Olomouci pokračuje v úvodních povolebních schůzkách s případnými partnery v budoucí koalici.

Uničov ovládla ODS, sebrala třetinu všech hlasů

V Uničově zaznamenali obrovský úspěch občanští demokraté. Nejenže potvrdili pozici favorita, ale získali 32,8 procenta hlasů, což je o deset více než před čtyřmi roky.

Pozor na přemrzlé houby a muchomůrky! Otravy se množí

Houby rostou a s nimi případy přiotrávených stolovníků.

Komunistická starostka v Moravském Berouně končí, vůbec nekandiduje

Osm let a dost, řekla si současná starostka Moravského Berouna Zdenka Szukalská (KSČM).

U Bristolu mění plány. Piloty u řeky budou mohutnější

Povodí Moravy zvětší průměr a upraví délky některých pilotových stěn v rámci zvýšení kapacity koryta Moravy u Bristolu v Olomouci.

Cyklisté už mohou u Štarnova bezpečně pod most

Bezpečněji se mohou prohánět cyklisté po stezce Hvězdná mezi Olomoucí a Šternberkem, kde byl v úterý otevřen podjezd pod mostem u Štarnova. Bicyklisté už na trase nemusejí překonávat rušnou silnici.

Uzavírka na Chomoutov ještě nemá razítko. Na Štarnov už cestu zavřeli

Po objížďce musejí od pondělního rána řidiči, kteří si jízdu mezi Olomoucí a Šternberkem krátili přes Štarnov. Firma začala opravovat povrch vozovky, která už místy připomínala tankodrom. Uzavřen je úsek mezi Štarnovem a Štěpánovem, místní částí Benátky.

Chřipka není nachlazení, nelze ji přecházet

Při poslední epidemii v Olomouckém kraji podlehlo chřipce devět lidí. Celkem tři desítky nemocných skončily s těžkým průběhem infekce v nemocnici.

Turisté sledují proměnu baziliky na Sv. Kopečku, kostel je přístupný

Proměnu barokní perly Olomouckého kraje, baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce, sledují turisté i věřící v přímém přenosu. Areál od září prochází rozsáhlou rekonstrukcí za 114 milionů korun, která by měla trvat až do konce příštího roku.

Jaká bude Olomouc? Město má nový plán, tady je

Krajské město má nový přehled strategických záměrů a plánů. Shrnuje ve čtyřech pilířích, 23 cílech a 87 opatřeních základní směřování dalšího rozvoje Olomouce.

Pivo vaří v Náměšti. Teď si v Neředíně otevřel Jadrošovu krčmu

/INFOGRAFIKA-KAM NA SVÁTEČNÍ PIVO/ Není to tak dávno, co Radek Jadrníček doma v garáži v Náměšti na Hané experimentoval s prvními ležáky a dnes patří mezi elitu - letos exceloval na Mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích.

Bouře Fabienne smetla na Libavé unikátní jedli starou 180 let

Bouře Fanienne, která v neděli večer zasáhla Českou republiku, působila škody po celém Olomouckém kraji. Hasiči museli vyjíždět na desítky míst, stovky domácností byly bez proudu.

Prezident na Pradědu překvapil turisty

FOTOGALERIE / Na úplný závěr své třídenní návštěvy Olomouckého kraje zamířil ve středu Miloš Zeman na Praděd.

Olomoucké surikaty pečují o batolata, v Kalahari se jim daří

Obyvatelům pavilonu Kalahari v olomoucké zoo na Svatém Kopečku se daří velmi dobře. Důkazem toho, že si zvířata na nové prostředí brzy zvykla, jsou tři surikatí mimina.

Z křižovatky na Okružní bude rondel. Ale ne u vodojemu

Kdo vyjede autem olomouckou Hněvotínskou ulicí a potřebuje odbočit vlevo na Okružní, testuje trpělivost. Hlavně ve špičce je problém.

Poslední rozloučení s Liborem Vojkůvkou bude ve Šternberku

Poslední rozloučení s Liborem Vojkůvkou bude 2. října ve 13.30 hodin na městském hřbitově ve Šternberku. Originální malíř, zábavný vypravěč a nadšený cestovatel, který žil a tvořil ve Šternberku, zemřel v noci 21.září.

Podívejte se, co bude mít na Pradědu prezident k obědu. Dát si to můžete i vy

Chuťové pohárky se roztančily už při úterní generálce v restauraci na Pradědu, kde prezident Miloš Zeman ve středu odpoledne zakončí třídenní návštěvu Olomouckého kraje. V nejvýše položeném podniku v České republice se bude podávat speciální prezidentské menu. To nejlepší s dary jesenické přírody vykorunované umem místního šéfkuchaře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT