„Dokážeme vlasy zhustit, prodloužit, přidat jim jinou strukturu či vytvořit barevné efekty. Pramínky jsou dostupné z přírodních vlasů, ale i z umělých vláken. Tuto službu nabízím asi čtyři měsíce. Podle zkušeností kolegů vím, že v létě zájemců přibývá už jen proto, že lidé nenosí čepice. Také já cítím nárůst zákazníků,“ informovala Lucie Jurová z olomouckého kadeřnického studia.

Ne pro každého je však tato metoda vhodná. „Když někomu určitý druh prodloužení nesedne, mohou se objevit i různé komplikace – vypadávání či narušení struktury vlasů. Před každou procedurou to musím se zákazníkem probrat a zkontrolovat stav vlasů. V případě poškození takový zásah nedoporučuji,“ dodala Jurová.

Cena za takovéto zkrášlení jde do tisíců korun. „Dávám přednost přírodní metodě, kdy se vlasy spojí keratinem. Cena nezávisí jen na druhu techniky ale také na délce vlasů. Pohybuje se většinou od osmi tisíc nahoru. Následné posunutí, když časem vlasy povyrostou, potom kolem dvou a půl tisíce,“ uvedla studentka pedagogické fakulty Aneta Vítková.

„Rozhodla jsem se pro přírodní evropské vlasy, protože jsou o hodně jemnější než asijské. U evropských ani nelze poznat, že to nejsou vaše vlasy. Jejich umývání je samozřejmě hodně náročné, nesmí se zaklánět hlava, aby se neporušily spoje. Jinak snesou všechno: od fénování, kulmování až po barvení. Nikdy jsem neměla příliš dlouhé a husté vlasy, takže když jsem se setkala s touto metodou, nadchla mě,“ dodala studentka.