VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z Olomouce pojede parní vlak s Priessnitzem na slavnost v Jeseníku

Zvláštní historický vlak s parní lokomotivou vypraví v sobotu 13. května České dráhy. Cestující se mohou svézt z olomouckého hlavního nádraží přes Zábřeh na Moravě a Hanušovice do Jeseníku a zpět.

11.5.2017
SDÍLEJ:

Parní vlak v Olomouci. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Matej Slávik

Nevšední svezení do hor mohou zájemci využít pro cestu na 170. zahájení lázeňské sezóny v Priessnitzových léčebných lázních a už od pátku 12. května má přichystaný program i město Jeseník, které oslaví 750 let od první písemné zmínky o osídlení.

Nejmladším oslavencem pak bude parní lokomotiva Šlechtična, která má letos 70tileté jubileum.

Zvláštní parní vlak bude doprovázen váženým panem Priessnitzem s chotí v dobových kostýmech.

Odjezd i příjezd s muzikou

Nejen milovníci parních lokomotiv budou moci zhlédnout zbrojení parní lokomotivy vodou ve stanici Zábřeh na Moravě, kde k dotvoření atmosféry bude hrát i muzika.

Na nádraží v Jeseníku si mohou zájemci také zblízka prohlédnout strojovnu parní lokomotivy.

„Během jízdy se bude možné občerstvit v bufetovém voze, který bude součástí soupravy. Děti se mohou těšit na slona Elfíka, který jim rozdá balónky a drobné upomínkové předměty. K dispozici bude i pamětní razítko. Vlak bude odjíždět za doprovodu muziky už z olomouckého hlavního nádraží v 8.35. Přivítán hudbou bude i v cílové stanici Jeseník, kde je očekáván ve 12.15," uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Jízdenky je v předprodeji možné koupit ve stanicích Olomouc hl. n. a Zábřeh na Moravě, v den odjezdu pak i u vlakového personálu.

Kapacita soupravy je ovšem omezená. Jízdné Olomouc hl. n. – Jeseník přijde dospělého na 180 korun, ze Zábřehu do cílové stanice pak cestující nad 15 let věku zaplatí 130 korun. Děti od 6 do 15 let zaplatí polovinu. Přeprava kočárku nebo psa je zdarma.

Jízdní řád parního vlaku (13. května 2017)

tam - stanice - zpět
8:35 Olomouc hl. n. 20:42
8:55 Červenka 20:12
9:38 Zábřeh na Moravě 19:50
- Bludov -
- Ruda nad Moravou 18:50–19:10
10:16 Bohdíkov -
10:55 Hanušovice 18:25
11:04 Jindřichov na Moravě 18:05–18:12
11:15 Branná 17:50
11:30 Ostružná 17:13–17:38
11:40 Ramzová 17:08
11:55 Horní Lipová 16:53
12:05 Lipová Lázně 16:42
12:15 Jeseník 16:32

Program v Priessnitzových léčebných lázních

• 13:13 h – slavnostní zahájení lázeňské sezony,
• 13:45 h – žehnání pramenů před Sanatoriem,
• 14:00 h – lázeňské májové odpoledne, program pro širokou veřejnost,
• 14:00 h – Swing dixieland armády České republiky,
• 15:15 h – koncert Kristína,
• 16:30 h – křest knihy a crowfounding,
• 17:00 h – ABBA World Revival Band,
• 19:00 h – zumba show,
• 19:30 h – Vagon Rock Machine,
• 21:30 h – fire show

Program města Jeseník

proběhne již v pátek 12. května na Masarykově náměstí

• 16:00 h – úvodní slovo, Dechový orchestr mladých ZUŠ Jeseník a mažoretky SZUŠ taneční,
• 16:50 h – Taneční studio Lenky Bachové,
• 17:40 h – Janko Kulich & Kolegium (SK),
• 19:00 h – Yes Blues,
• 20:35 h – Hledání ztraceného času v Jeseníku – projekce historických filmů + klip města,
• 20:55 h – Věrka Vybíralová - dynamická rychlomalba,
• 21:15 h – David Koller & Band,
• 22:55 h – G poing funkction

Autor: Petra Pášová

11.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Extreme food festival v Olomouci zve na krokodýla, chilli i hmyz

Ilustrační foto
18

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Olomoucká osmigólová show. Sigma se v poháru prostřílela dál

FOTOGALERIE / Z ligy rozjetý stroj na branky z Olomouce se nehodlal zastavit ani v poháru. Ve třetím kole MOL Cupu vyhrál na hřišti divizních Živanic vysoko 8:0.

Rozpadající se barokní zámek v Dlouhé Loučce zatím nezbourali

Je to sice půl roku, co se na chátrajícím zámku v Dlouhé Loučce zřítila jedna z nosných stěn, ale jednání o tom, co bude s někdejší dominantou obce, za tu dobu zásadně nepokročila.

Ženu na chodníku smetlo auto, když stála u branky domu

Šofér hyundaie zřejmě nedával pozor a najel na chodník, kde smetl sedmdesátiletou chodkyni. Náraz ji odhodil na silnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení