FOTO: Vánoční smrk pro Olomouc bude letos ze sídliště
Smrk na dvoře Gymnázia Čajkovského Autor: DENÍK/Veronika Kolesárová
16.11.2009 12:08
Olomouc – Oproti předešlým letům se olomoucká radnice rozhodla sehnat vánoční strom na Horní náměstí trošku jiným způsobem. Tentokrát nepadne někde v lesích, ale bude přímo z Olomouce.
Letošním vánočním stromem se stane smrk ztepilý, který roste na školním dvoře gymnázia v Čajkovského ulici na olomouckém sídlišti Nová Ulice.
„Je to velká čest a pocta pro celou školu. Strom již není v dobrém stavu a podle odborníků by se musel i tak brzy pokácet. Vznikl proto nápad, že poslouží této dobré věci,“ komentoval ředitel gymnázia Radek Čapka, který odhadl stáří smrku na více než tři desítky let.
Radnice před časem vypsala výzvu, aby sami Olomoučané navrhli stromy, které například někde překážejí, či nejsou v dobrém stavu, ale hodily by se k tomuto účelu.
„Když jsme dříve brali stromek ze vzdálenějších lokalit, vytipovali jsme dva tři, které by mohly být vhodné. Častokrát se stalo, že nasněžilo a technika se už nedostala k tomu nejpěknějšímu. Jsem rád, že se do výzev zapojilo i gymnázium. Neradi bychom káceli zdravé stromy,“ sdělil primátor Martin Novotný.
Ze zhruba deseti nabídek od obyvatel vybralo několik odborů olomouckého magistrátu právě tento smrk, který bude stát na gymnaziálním dvorku až do příštího týdne.
V termínu od 18. do 20. listopadu ho přijedou pracovníci pokácet. Na olomouckém Horním náměstí se slavnostně rozsvítí v sobotu 5. prosince.
Jako každý rok mohou i letos občané posílat své návrhy na jeho pojmenování.
„Lidé mohou posílat své nápady až do konce listopadu na kontakt tamara.hegerova@olomouc. eu,“ doplnil náměstek primátora Jan Holpuch.
Autor: Veronika Kolesárová
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily
Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›
Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám
Otec, který upadal do hlubokých depresí, protože nemohl 18 měsíců sehnat práci, vyhodil svého čtyřletého… celý článek ›
Opora hokejové reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut
Fešák s tučným kontem a překrásným bourákem Ferrari 458 Italia v garáži. Může se někdo divit, že český… celý článek ›
Svobodová utekla z Aušova domu! Rozvod na spadnutí
Chystá se rozvod roku! Vendula Svobodová (40) zřejmě udělala definitivní tečku za svým manželstvím s… celý článek ›





