Město ji vybudovalo na podzim 2006 z bývalé haly sběrných surovin. Zajistit trvalý dozor byl ale čím dál větší problém. Teď konečně našlo provozovatele. Je jím občanské sdružení RES SEF, které se zabývá sociálními službami.

„Provoz nás stál ročně šedesát tisíc korun, a to si už nemůžeme dovolit. Teď budeme platit jen asi deset tisíc za elektřinu, správce hřiště zajistí RES-SEF,“ řekl starosta Loštic Ctirad Lolek (Nez. dem.).

Skatepark bude otevřený ve středu, v pátek a o víkendech od patnácti do osmnácti hodin. Vstup na jedno odpoledne stojí dvacet korun a k dispozici budou i permanentky: měsíční za dvě stě padesát a roční za patnáct set korun.

„Zařízení je unikátní, jezdili sem trénovat lidé z celého kraje, doufáme, že to bude fungovat dál. Správce jsme přijali z evidence úřadu práce, to znamená, že si může přilepšit k podpoře v nezaměstnanosti.“ řekl předseda sdružení RES-SEF Miloslav Kubíček.
Z řad loštických skateboardistů se neozývá jen nadšení, ale i skepse. Hlavní sezona je totiž pryč.

„Hala má smysl hlavně na podzim, v zimě a brzy z jara, kdy není možné jezdit venku. V létě je skoro nepoužitelná, protože nemá okna a bez možnosti větrání je v ní strašné horko a dusno. Mám obavy, že do haly bude chodit jen pár lidí, takže ji zase brzy zavřou, protože na plat správce nevydělají,“ řekl osmnáctiletý Loštičan Jan Konečný.

Přeměna prázdného objektu na skatepark stála městskou pokladnu v roce 2006 sedm set tisíc korun; dalších sto tisíc korun pak stálo její odhlučnění. Radnice tehdy reagovala na neustálé konflikty veřejnosti se skateboardisty, kteří se svými prkny jezdili v centru města. Do loštické haly mířili po jejím otevření za tréninkem i skateboardisté z Brna či Liberce.

Nejbližší venkovní skateparky fungují v Šumperku, Litovli, Olomouci a Uničově.