VYBRAT REGION
Zavřít mapu

UP otevírá dveře: prohlídka Balua, měření těla i Pevnost poznání zdarma

Olomouc – Špičková vědecká pracoviště, testy nanečisto nebo možnost vyzkoušet si třeba systém pro analýzu chůze, běhu nebo výskoku. I to je nabídka Univerzity Palackého v Olomouci, která v pátek 20. listopadu přivítá zájemce o vysokoškolské studium.

19.11.2015
SDÍLEJ:

Univerzita Palackého, ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Den otevřených dveří na pěti fakultách nabídne budoucím posluchačům v době od 9 do 14 hodin informace všeho typu.

Návštěvníci také mohou zdarma využít speciální autobusovou linku, která je dopraví k univerzitním budovám po celém městě.

„Zájemci o studium mají šanci dozvědět se vše o podmínkách přijímacích zkoušek i samotného studia v Olomouci. Příchozí se mohou zeptat na vše, co je zajímá, a současně si na vlastní oči prohlédnout výukové prostory i laboratoře. Otevřeno bude také interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání, kam budou mít v tento den uchazeči o studium volný vstup," uvedla tisková mluvčí Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Během informačních bloků na každé fakultě budou zástupci vedení informovat o podmínkách studia, náležitostech elektronické přihlášky a přijímacím řízení a odpovídat na dotazy zájemců. Návštěvníkům budou k dispozici také studijní referentky na studijních odděleních fakult.

Například na přírodovědecké fakultě si zájemci o studium budou moci kromě učeben prohlédnout i specializované laboratoře, v nichž se dělá špičková věda.

Spolu s fyziky můžou sledovat měření vlastností nanoelektronických součástek na skenovacím elektronovém mikroskopu nebo se seznámí s unikátním zařízením na sledování pohybu očí při práci s počítačem.

V případě dobrého počasí uvidí i dálkově řízené drony při fotografování krajiny nebo budou pozorovat Slunce.

„Mohou si také vyzkoušet práci s počítači Apple nebo se podívat na ukázky školních pokusů. Na filozofické a pedagogické fakultě si návštěvníci mohou vyzkoušet test studijních předpokladů. Měřicí přístroje, měření tělesného složení, test pro hodnocení úrovně motoriky i interaktivní kvíz zaměřený na životní styl českých dětí čekají na návštěvníky na fakultě tělesné kultury," doplnila mluvčí.

Podrobná nabídka studijních oborů i jízdní řád autobusu jsou k dispozici na webových stránkách www.studuj.upol.cz.

Pevnost poznání

Během Dne otevřených dveří UP se představí interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání v areálu Korunní pevnůstky.

Pro návštěvníky bude mít od 9 do 17 hodin otevřeno zdarma.

Animátoři seznámí zájemce s expozicemi, na jejichž tvorbě se podíleli především odborníci z přírodovědecké fakulty. Více informací na www.pevnostpoznani.cz.

Cyrilometodějská teologická fakulta (CMTF)

Na studijním oddělení fakulty budou referentky poskytovat informace o otevíraných studijních oborech a administrativních záležitostech souvisejících s přijímacím řízením.

Zástupci Katedry křesťanské sociální práce poskytnou podrobné informace o studijních oborech Charitativní a sociální práce a Mezinárodní sociální a humanitární práce, které jsou realizovány ve spolupráci s CARITAS – VOŠs Olomouc, a o navazujícím magisterském studijním oboru Charitativní a sociální práce.

Filozofická fakulta (FF)

V průběhu dne se uskuteční dva informační bloky se zástupci vedení fakulty, které budou paralelně na dvou místech fakulty:

V Křížkovského ulici 12, místnost 2.03 (2. poschodí) v časech 10.00–10.45 a 11.30–12.15 a na třídě Svobody 26, aula 2.31 (2. poschodí) v časech 10.00–10.45 a 11.30–12.15.

Příchozí zjistí podrobné údaje o studijních programech, jednotlivých oborech, požadavcích pro přijetí, přípravných kurzech k přijímacím zkouškám.

Uchazeči si mohou zkusit nanečisto napsat test předpokladů ke studiu na FF. Testování se uskuteční v Uměleckém centru UP (Univerzitní 3, místnost AM), a to v 9, 11 a 13 hodin, test potrvá 50 minut. K registraci je třeba se dostavit minimálně 15 minut před zahájením. Výsledky budou od 25. listopadu zveřejněny na webu Dne otevřených dvěří FF UP.

Přírodovědecká fakulta (PřF)

Přírodovědecká fakulta uvítá návštěvníky v budově na třídě 17. listopadu 12, v Pevnosti poznání na třídě 17. listopadu 7 a v Centru regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum na Šlechtitelů 27.

Prostřednictvím videopřenosu budou moci nahlédnout i do laboratoře spektroskopických metod v budově Vědeckotechnického parku UP.

Informace o podmínkách přijímacího řízení, nabídce studijních oborů, uplatnění absolventů v praxi či možnostech zahraničních stáží poskytne vedení fakulty v aule na tř. 17. listopadu 12, (2. patro), a to v 9 a v 11 hodin.

Bližší informace o programu na jednotlivých katedrách na webu Dne otevřených dveří PřF UP.

Pedagogická fakulta (PdF)

Den otevřených dveří se uskuteční v hlavní budově na Žižkově náměstí 5. V průběhu dne se uskuteční dva informační bloky se zástupci vedení v auditoriu fakulty, a to v časech 9–10 hodin a 12–13 hodin.

Referentky na studijním oddělení podají informace o nabízených studijních programech a oborech a administrativních záležitostech souvisejících s přijímacím řízením. Zájemci si budou moci vyzkoušet test studijních předpokladů nanečisto, který si sami vyhodnotí.

Fakulta tělesné kultury (FTK)

Informační bloky se uskuteční v aule fakulty, v 10 a ve 12 hodin. Pro zájemce fakulta připravila také zajímavý doprovodný program:

Prohlídka AC BALUO: Fakulta zve k prohlídce prostor aplikačního centra BALUO ještě před jeho oficiálním otevřením. Začátky prohlídek v 10, v 11 a 13 hodin. Maximální počet je 25 osob na jednu prohlídku.

Eye tracker: Tento unikátní přístroj snímá a analyzuje vizuální informace. Detekuje pohyb očí a pomocí externích kamer zobrazí, na co se lidé dívají.

Test MABC: Návštěvníci si mohou vyzkoušet test pro hodnocení úrovně motoriky určený pro děti ve věku 3–16 let.

Rekola: Zájemcům představíme unikátní systém bikesharingu, tedy sdílení růžových kol.

Fitronic: Počítačově řízený reaktometr Fitronic určený pro měření různých druhů reakcí na různé podněty uchazečům ukáže, jaké jsou jejich reakční schopnosti.

Optojump: Optický systém Optojump je určen pro analýzu chůze, běhu nebo výskoku.

Radost z pohybu: Portál www.radostzpohybu.cz je zaměřen na podporu pohybové aktivity a aktivního životního stylu. Zájemci si mohou zkusit pohybově-vědomostní kvíz; zjistit, kolik ujdou po fakultě kroků nebo otestovat svou pohybovou zdatnost se systémem Indares.com.

Měření tělesného složení: Měření tělesného složení prostřednictvím metody bioelektrické impedance na přístroji InBody 720. Kdo bude chtít, zjistí, jaký je v jeho těle poměr svalové, tukové hmoty a vody.

Zátěžové testování

Analýza zatížení nohy při chůzi

Fakulta zdravotnických věd (FZV)

Fakulta pořádá den otevřených dveří pouze v lednovém termínu, nicméně v listopadovém termínu mohou zájemci od 9 do 14 hodin navštívit studijní oddělení FZV na tř. Svobody 8, kde jim studijní referentky poskytnou informace o nabízených studijních oborech, podmínkách přijímacího řízení apod.

Autor: Petra Pášová

19.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plumlovská přehrada 10. srpna 2017
36

Zákaz koupání na přehradě stále platí. Chceme znát viníka, zní z Mostkovic

Moravská filharmonie Olomouc při nahrávání. Ilustrační foto

Komise vybírá ze sedmi zájemců na post ředitele olomoucké filharmonie

Na krajském úřadě přibudou úředníci, vzniknou dva nové odbory

Krajský úřad Olomouckého kraje se na podzim rozroste o dva nové odbory, o odbor kultury, památkové péče a sportu. Vznikne také odbor informačních technologií.

Bylo vedro, masivní dělení sinic se dalo čekat

/ROZHOVOR/ Člověk by se na sinice neměl moc zlobit, když se zasloužily o to, že je na Zemi život. Jenže když je jich moc uprostřed prázdnin ve vyhledávané rekreační nádrži a na teploměru jsou třicítky? Podle mikrobiologů se právě vzhledem k vedru dal očekávat masivní výskyt těchto jednoduchých fotosyntetizujících prokaryot na vodní nádrži Plumlov. Šok to pro odborníky nebyl.

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Orli končí, nahradí je BK Olomoucko

O finančních potížích basketbalového týmu Orli Prostějov se vědělo už dlouhou dobu. Klub, který předminulou sezonu skončil na čtvrtém místě v nejvyšší soutěži a v té minulé právě díky finančním potížím málem sestoupil, nyní definitivně končí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení