VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Univerzita se otevře budoucím studentům i rodičům

Olomouc -Už v sobotu otevře všech osm fakult Univerzity Palackého v Olomouci své brány. Zájemci o studium tak mají příležitost seznámit se s místem jejich budoucího studia a získat i informace o průběhu vzdělávání, jeho formách, o přijímacím řízení i o šancích na přijetí.

28.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Matej Slávik

Dozví se i, jaké možnosti ubytování, stravování, sportovních a kulturních aktivit univerzita nabízí. „Obecné informace a celkovou orientaci poskytnou na nádvoří Rektorátu univerzity na Křížkovského ulici, dva pedelové v tradičních historických šatech. Poradí i jak stihnout informační vstupy na odlehlých fakultách,“ uvedl z oddělení komunikace univerzity Tomáš Hrbek.

Například na Lékařské fakultě budou na návštěvníky čekat samotní studenti. „Spolek mediků zde bude demonstrovat poskytování první pomoci. Zájemci si mohou vyzkoušet resuscitaci na figurínách a budou jim předvedeny různé způsoby zpřístupnění dýchacích cest. Návštěvníci, a to nejen zájemci o studium, si zde budou moci oprášit své znalosti z oblasti poskytování první pomoci,“ pokračoval Hrbek.

I Fakulta tělesné kultury připravila v neředínském areálu vedle tradičních informací zajímavý program určený nejen pro zájemce o studium, ale také pro jejich rodiče.

„Nabídneme jim biomechanickou analýzu zatížení chodidel při chůzi a ve stoji, měření složení těla, projížďka na kole na ruční pohon, na tandemovém kole pro slepé či na invalidním vozíku. Příchozí si vyzkouší chůzi se slepeckou holí nebo sporty pro tělesně postižené, případně budou moci navštívit modelovou výuku komunikativních dovedností,“ doplnil.

Den otevřených dveří se koná na osmi fakultách Univerzity Palackého v Olomouci od 9 hodin.

Cyrilometodějská teologická fakulta

Budova Cyrilometodějské teologické fakulty na ulici Univerzitní č. 22 bude otevřena od 9 do 15.30 hodin. V 11.00 hod. a ve 14.00 hod. se uskuteční v učebně U 11/3 ve 3. poschodí budovy fakulty informační vstup proděkana pro studijní a pedagogické záležitosti.

Lékařská fakulta

Den otevřených dveří se bude konat v prostorách Teoretických ústavů Lékařské fakulty na Hněvotínské ulici 3. Zahájení je stanoveno na 9. hodinu. Hlavní část programu se uskuteční ve velké posluchárně za účasti vedení Lékařské fakulty a zástupců zodpovědných za přijímací řízení, vstupy budou v 9.30 hodin a 11.30 hodin. Prezentace Lékařské fakulty pak skončí ve 13.00 hodin.

Filozofická fakulta

Filozofické fakulta sídlí na Křížkovského 10 a zájemci o studium budou mít možnost navštívit jednotlivá odborná pracoviště a získat informace o studijních oborech na fakultě. Prostory budou otevřeny od 9. do 15.30 hod.

Přírodovědecká fakulta

Dny otevřených dveří se budou konat od 9 hodin do 15.30 v budově Přírodovědecké fakulty na tř. Svobody 26. Informace podají děkan fakulty a proděkan pro studijní záležitosti ve dvou totožných blocích v 9.00 hod. a v 11.00 hodin. Budova bude otevřena od 8.00 hod. do 15.30 hod.

Fakulta se pak otevře i 23. ledna 2009.

Pedagogická fakulta

Pedagogická fakulta otevře své prostory od 9. do 15.30. Umístění většiny kateder je přímo v hlavní budově fakulty na Žižkově náměstí. Katedra hudební výchovy a Katedra výtvarné výchovy se nacházejí v Uměleckém centru UP, na Univerzitní ulici 3–5, Katedra biologie pak v Purkrabské ulici 2 v těsné blízkosti Žerotínova náměstí.

Fakulta tělesné kultury

Den otevřených dveří na Fakultě tělesné kultury se uskuteční v budově děkanátu a v budově pracoven pedagogů v Olomouci – Neředíne, Tř. Míru 115. Za přítomnosti vedení fakulty se uskuteční v 9, 11 a 13. hodin tři totožné informační bloky ve velké posluchárně NA401 v budově děkanátu. Předpokládaný konec akce je ve 15.30 hodin.

Právnická fakulta

Den otevřených dveří pořádá Právnická fakulta UP v budově A na tř. 17. listopadu 8 v době od 9. do 15.30 hodin. Veškeré dotazy týkající se studia i ubytování za účasti vedení fakulty budou zodpovězeny v 9.30 a 11.00 hodin. Zájemcům o některé obory se pak zpřístupní testy z minulých přijímacích řízení.

Fakulta zdravotnických věd

Den otevřených dveří se uskuteční v prostorách Teoretických ústavů Lékařské fakulty na Hněvotínské ulici 3. Zahájení je v 9. hodin, konec pak v 15.30 hodin. Hlavní část programu proběhne ve velké posluchárně za účasti vedení Fakulty zdravotnických věd a zástupců zodpovědných za přijímací řízení vstupy se uskuteční v 9.30 a 11.30 hodin. Prezentace Fakulty zdravotnických věd skončí ve 13.00 hodin.

Autor: Petra Pášová

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Americký bombardér B-52 na Dnech NATO na mošnovském letišti
16

Nad Olomouckem budou burácet stíhačky i americké bombardéry

Jak reklamovat koupený dům či byt

VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

Při výkopech rozbili potrubí, do okolí se vyvalil plyn

Dvě jednotky hasičů musely k úniku nebezpečné látky po poruše plynového potrubí v Hlubočkách na Olomoucku.

AKTUALIZOVÁNO

Cisterna rozbila svodidla a začala hořet. Nehoda ochromila D1 od Olomouce

VIDEO / Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení