U Androva stadionu byly namontovány semafory

OLOMOUC - Přes jeden milion korun utratí olomoucká radnice za nový semafor a ostrůvky na vznikajícím přechodu pro chodce u Androva stadionu. Šéf odboru dopravy Lubomír Hopp tvrdí, že semafor je zde nutný.

31.7.2007

Semafor je třeba seřídit.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Jde totiž o lokalitu se silným provozem chodců a cyklistů. „Během fotbalových utkání bude ale vypnutý a řízení dopravy se ujme městská policie,“ dodal Hopp. Koneckonců semafor bude vypnutý i při běžném provozu. „Jde o takzvaný poptávkový přechod. Dokud chodec nezmáčkne tlačítko, nic se neděje,“ vysvětlil Milan Novotný z odboru investic olomouckého magistrátu.

31.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Ladislav Onofrej

Onofrejovi se líbí Moulisův přístup. Těší se na návrat Chorého

Most na Velkomoravské ulici je kompletně průjezdný

Část mostu na Velkomoravské ulici je od pondělního rána opět průjezdná. Dělníci na mostě dokončili opravy v neděli večer a pro řidiče tak skončila více než čtyři měsíce trvající uzavírka.

Vesnicí roku v Olomouckém kraji je Vápenná, třetí skončily Haňovice

Olomoucký kraj - Klání Vesnice roku v Olomouckém kraji zná vítěze. Byli vyhlášeni dnes dopoledne. Zlatou stuhu za první místo v soutěži získala obec Vápenná na Jesenicku.

Mr. Steak: Gastronomický boom? Olomouc teď dává zbytku republiky na frak

Mr. Steak. Přezdívka Michaela Solničky hovoří sama za sebe. Prošel kurzem u jednoho z nejpopulárnějších světových kuchařů Jamieho Olivera, dlouhá léta vařil v zahraničí.

Olomoucký půlmaraton 2017 - VELKÁ FOTOGALERIE. Najdete se?

Tisíce amatérských i profesionálních běžců zaplnily v sobotu ulice Olomouce. Osmý ročník Olomouckého půlmaratonu si nenechalo ujít 6 200 závodníků z devětačtyřiceti zemí, dalších 3 600 závodníků odstartovalo v nesoutěžním rodinném běhu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?