Hodinu po odpoledním otevření se v bazénové hale pohybovala necelá stovka lidí a přicházeli další. Otevřeno je nyní každý den do desíti večer.

Už dopoledne při slavnostním startu pro zvané hosty a novináře si atrakce akvaparku vyzkoušeli školáci ze ZŠ Zeyerova. Vodní park čeká ještě slavnostní start se zábavným programem v sobotu 6. června, tím bude provádět Martin Dejdar.

Akvapark za obchodním centrem Haná vyrostl za rok a půl, mluví se o něm však již několik let. Projekt provázely velké protesty odpůrců, kteří hlavně nesouhlasili s financováním zábavného areálu z městských peněz, odmítavé reakce vyvolávala i vysoká cena za stavbu a provoz atrakce, která zatíží rozpočet města.

Jak se líbil nový aquapark prvním návštěvníkům čtěte ZDE

Pod protestní petici se podepsalo přes dva a půl tisíce lidí, na podporu stavby vodního areálu naopak vznikla petice Ano pro aquapark.

Co v aquaparku najdete

Návštěvníci mají k dispozici 1200 metrů čtverečních vodních ploch, polovina je v zastřešené části.

Vodním atrakcím vévodí nejdelší tobogán u nás, který je sjízdný 123 metrů na nafukovacích duších.

Ve vnitřním areálu mohou lidé otestovat spacebowl, což je krátký tobogán, který ústí v široký trychtýř. Vyzkoušet by jej měli jen zdatní plavci, protože odstředivá síla uvnitř trychtýře z něj dělá adrenalinovou atrakci. Plavec v něm totiž nabírá velkou rychlost, nakonec z něj vypadne do menšího bazénu.

Dále se zájemci mohou vyřádit na tobogánu, zaplavat si mohou v rekreačním bazénu s divokou řekou a vodním hřibem. Lákavá pro ně může být i dvanáct metrů široká skluzavka, vodní děla, chrliče a masážní lavice.

Pro nejmenší je zde dětský bazén s vodopádem, skluzavkou, malým chrličem a tryskami.

Součástí akvaparku jsou i whirpooly, suchá a parní prohřívána a klasická sauna.

Od června do září je také připravený vnější bazén s tobogánem, chrličem, vodní stěnou, trampolínou, provazovými atrakcemi, vodopádem a dlouhou skluzavkou.

Tak jako uvnitř i venku budou mít svůj prostor menší děti, pro které je zde dětský bazén se splavem, skluzavkou, vodním ježkem a brodítky. Venku si lidé také mohou zahrát beachvolejbal a vyzkoušet lanové atrakce.

Cena: 790 Kč pro rodinu

Základní vstupné do celého komplexu je 130 Kč na hodinu a půl pro dospělého, celodenní pak přijde na 350 Kč. O něco levnější jsou dopolední hodiny, lze si také zakoupit vstupenku jen do venkovního areálu či rodinnou vstupenku (790 Kč na celý den).

Ceník olomouckého akvaparku

Ceník olomouckého akvaparku

Vstupné i úhrada za občerstvení či služby je řešena formou elektronického čipu.

Vnitřní areál je limitován kapacitou přes 400 šatních skříněk, venkovní areál prý pojme až 1500 lidí.

Akvapark bude mít otevřeno každý den do desíti hodin večer, venkovní areál bude o prázdninách otevřen do sedmi večer.

Nová linka k akvaparku

Dopravní podnik zřídil od 1. června novou autobusovou linku č.35, která bude jezdti k budově akvaparku. Okružní linka pojede po trase Aquapark - Hraniční - Hněvotínská - Stupkova - Karafiátová - Hraniční - Terno - Centrum Haná - Aquapark.

Ano i ne pro akvapark

Komplex s vodními atrakcemi vyrostl na ploše zabírající skoro 20 000 m2 za obchodním centrem Haná u výpadovky na Brno. Stavbu a způsob financování schválili zastupitelé v říjnu 2007, stavbaři se v lokalitě Pod Vlachovým pustili do práce v závěru téhož roku.

Olomoucký akvapark za půl miliardy korun postavilo konzorcium firem Atzwanger, Gemo a Skanska, které spolu s městem založily akciovou společnost Aquapark Olomouc. Ta si na stavbu vodního ráje vzala úvěr 355 milionů korun.

Ve společnosti Aquapark Olomouc má město nyní pětačtyřicetiprocentní podíl, do roku 2017 pak zbytek podílu vykoupí a bude jejím stoprocentním akcionářem.

Na provoz akvaparku bude radnice konzorciu firem přispívat dvacet let formou tzv. služebného, které je na prvních pět let „zafixováno“ na částce 30 milionů korun ročně.

Prvotní záměr na vybudování centra vodních radovánek v krajském městě vznikl již v roce 2002.

Projekt měl mezi Olomoučna jak své zastánce, tak i odpůrce. Před konečným rozhodnutím radních a hlasováním zastupitelů vznikly dvě petice: v jedné z nich dva a půl tisíce lidí svým podpisem vyjádřilo odmítavý postoj k investování městských peněz do této akce. Opačný názor měli lidé, kteří se připojili k petici Ano pro aquapark.