VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Olomouc slaví, sobota se šermíři i parními vlaky

Olomouc /PROGRAM/ - Pestrý program pro malé i velké je v sobotu k vidění a "zažití" v Olomouci. Centrum a Bezručovy sady obsadily Svátky města, na nádraží se představují historické lokomotivy a odpoledne budou městem jezdit staré tramvaje.

20.6.2009
SDÍLEJ:

Svátky města: vojenské ležení v Michalském výpaduFoto: DENÍK/Matej Slávik

Svátky města začaly v pátek v podvečer průvodem ke cti patronky města svaté Pavlíny /PODÍVEJTE SE na FOTO a VIDEO/. V sobotu je pak na Horním náměstí připraven velký jarmark, dobové ležení vojáků, vystoupení šermířů, hudebníků a komediantů či divadlo pro děti na nádvoří radnice..

Od desíti do jedenácti dopoledne tam také bude možné vidět odlévání zvonu pod širým nebem. U radnice své umění předvedou při práci na zvonu pro Sarkanderovu kapli řemeslníci ze zvonařské dílny Dytrychů z Brodku u Přerova.

V Bezručových sadech se bude možné po celý den zastavit u atraktivního programu na různých místech. K vidění budou sokolníci, trubači, šermíři či žongléři. Program ve Výpadu korunuje bitva pod hradbami, která začne v 16 hodin.

Výběr ze sobotního programu Svátků města

Sobota 20. června

Horní náměstí
Řemeslný jarmark a vojenské ležení

9:30 – šermířské vystoupení Asmodeus
10:00 - odlévání zvonu pro kapli Jana Sarkandera
10:00 – hudební skupina Holba
10:45 – šermířské vystoupení Salva Quardia
13:30 – hudební skupina Lukrecia Borgia
14:00 – šermířské vystoupení Betlen Garde
16:00 – Bubenická škola Olomouc
17:30 – hudební skupina Weytora
19:00 – pouliční divadlo Kvelb
20:20 – šermířsko ohňová show Adorea + hosté
21:00 – barokní opera Torso

Nádvoří radnice
10:00 – pohádka divadla Tramtarie
11:00 – dětský soubor Paloma
14:00 tvarůžkové ódy

Bezručovy sady

scéna 1 – vstup u tržnice

9:00 – bubeníci a trubači, sokolníci
15:00 – hudební skupina Lukrecia Borgia


scéna 2 – popravčí věž (schody z Hrnčířské ul.)
12:00 – šermířské vystoupení skupina Ex Heredis
13:00 – kat pavouk

scéna 3 – vodní příkop

11:30 – žonglérské představení, herold na chůdách
16:00 – velká bitva

scéna 4 – altánek

12:00 – loutkové divadlo Kejklíř

PODROBNÝ PROGRAM SVÁTKŮ MĚSTA (olomouc.eu)

Parní vlaky i staré tramvaje

Svůj den budou mít v sobotu i příznivci železniční nostalgie. Stejně jako v pátek se na halvním nadraží představují historické lokomotivy, dvě z nich pak v soupravě s pěti vozy třikrát projedou trasu mezi hlavním nádražím a Řepčínem.

Na nádražním okruhu se také bude možné svézt unikátním rekonstruovaným parním vozem Komarek, který dříve sloužil jako místní lokálka.

VÍCE:Olomoucí budou dva dny jezdit parní vlaky

Program pro Olomoučany a fanoušky kolejové dopravy na sobotu nachytal i dopravní podnik. K oslavě 110 let městké doparyv v Olomouci připravil den otevřených dvřích na vozovnávh v Koželužské a Dolní Hejčínské (nutná přechozí rezervcae) a odpolední jízdy historickými tramvajemi č. 233 a 16.

PODÍVEJTE SE na VIDEO: Jízda historickou tramvají ulicemi Olomouce

Autor: Michal Kovář

20.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plumlovská přehrada 10. srpna 2017
36

Zákaz koupání na přehradě stále platí. Chceme znát viníka, zní z Mostkovic

Moravská filharmonie Olomouc při nahrávání. Ilustrační foto

Komise vybírá ze sedmi zájemců na post ředitele olomoucké filharmonie

Na krajském úřadě přibudou úředníci, vzniknou dva nové odbory

Krajský úřad Olomouckého kraje se na podzim rozroste o dva nové odbory, o odbor kultury, památkové péče a sportu. Vznikne také odbor informačních technologií.

Bylo vedro, masivní dělení sinic se dalo čekat

/ROZHOVOR/ Člověk by se na sinice neměl moc zlobit, když se zasloužily o to, že je na Zemi život. Jenže když je jich moc uprostřed prázdnin ve vyhledávané rekreační nádrži a na teploměru jsou třicítky? Podle mikrobiologů se právě vzhledem k vedru dal očekávat masivní výskyt těchto jednoduchých fotosyntetizujících prokaryot na vodní nádrži Plumlov. Šok to pro odborníky nebyl.

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Orli končí, nahradí je BK Olomoucko

O finančních potížích basketbalového týmu Orli Prostějov se vědělo už dlouhou dobu. Klub, který předminulou sezonu skončil na čtvrtém místě v nejvyšší soutěži a v té minulé právě díky finančním potížím málem sestoupil, nyní definitivně končí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení