VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový jízdní řád: další Regionovy i škrtnuté spoje z Litovle

Olomoucko - Jedna zrušená trať, omezení spojů z a do Litovle a také několik nových souprav Regionova - to jsou hlavní změny, které nový jízdní řád Českých drah přinese cestujícím na Olomoucku. Začne platit od 15. prosince.

27.11.2010 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Nově již nebudou rychlíky mezi Brnem a Jeseníkem na objednávku od ministerstva dopravy zastavovat v Července.

„Právě kvůli tomuto faktu se upravuje i provoz na trati Červenka – Senice na Hané, kde dochází k částečnému omezení vlaků v úseku Červenka a Litovel předměstí," sdělil Pavel Salvet, tvůrce nového grafikonu, který bude platit od 15. prosince 2010 do 10. prosince 2011.

"V dopoledních hodinách zde budou vlaky jezdit ve dvouhodinovém taktu. V době ranní a odpolední špičky je zachovaný pravidelný hodinový interval,“ uvedl Salvet.

Úplně je pak zrušen provoz na trati mezi Litovlí předměstím a Mladčí, kvůli rekonstrukci tamních jeskyní.

"I když zde není objednaná pravidelná osobní doprava, nejsme příznivci rušení tratí. Vidíme jiné příležitosti a možnosti, které mohou být příležitostí pro provozování dopravy na této trati soukromým subjektem,“ uvedl Jaroslav Tomík, vedoucí oddělení veřejné dopravy na odboru dopravy a silničního hospodářství při Krajském úřadu v Olomouci.

Pár nových vlaků přibude

Některé spoje naopak přibudou. Například na trati mezi mezi Olomoucí a Uničovem přibudou dva dopolední vlaky, v opačném směru jeden odpolední.

Na trati mezi Senicí na Hané a Olomoucí ase o víkendu pojede poslední spoj z Náměště po desáté hodině v noci.

Důležitou změnou na tratích v kraji je pak nová koncepce vedení dálkové dopravy u vlaků z brněnského hlavního nádraží do Jeseníku.

„Vlaky se v Zábřehu rozdělí a přední část soupravy pokračuje ihned jako rychlík do Šumperka, zadní část pak jede do Jeseníku. Této změně je přizpůsobená i regionální doprava v úseku mezi Zábřehem na Moravě a Šumperkem,“ uvedla Hana Motyková z regionálního vedení ČD.

Dvanáct nových Regionov

Od 15. prosince bude na regionálních tratích nasazeno celkem osm třívozových jednotek Regionova a čtyři dvouvozové, které stoprocentně pokryjí obsluhu například mezi Olomoucí a Drahanovicemi.

Dále zajistí přepravu mezi Šumperkem a Uničovem, Olomoucí a Uničovem, Olomoucí, Hrubou Vodou a Moravským Berounem, v menším rozsahu také mezi Zábřehem a Šumperkem a částečně i mezi Šumperkem, Hanušovicemi a Jeseníkem.

Nejvýznamnější změny v regionální dopravě v Olomouckém kraji

•Trať 280 Hranice na Moravě – Horní Lideč: Na této trati se zlepšují přípojné vazby vlaků regionální dopravy v Hranicích na Moravě na rychlíky z/do Brna. V pracovní dny je zaveden téměř hodinový takt, v sobotu a neděli je nastaven dvouhodinový interval. Koncepce dopravy na této trati zohledňuje potřeby Zlínského kraje.

•Na trati 273 Červenka – Senice na Hané dochází k částečnému omezení vlaků v úseku Červenka – Litovel předměstí, kdy v dopoledních hodinách je zaveden dvouhodinový takt. V době ranní a odpolední špičky je zachován pravidelný hodinový interval. Zaveden je nový noční spoj z Litovle předměstí do Olomouce s odjezdem ve 23:05.

•Trať 290 z Olomouce - Uničov – Šumperk: Na této významné regionální trati se nasazením modernizovaných vozidel, motorových vozů 843 a jednotek Regionova, zajistí přeprava z Olomouce do Šumperka bez přestupu v Uničově.
Nově jsou vedeny osobní vlaky z Olomouce do Šumperka v 7:47 a 11:37, v opačném směru pak vlak v 15:25.
Pro návrat z oblasti Jeseníků je nedělní spěšný vlak z Jeseníku do Olomouce veden přes Šumperk (20:24) a Uničov (20:58).

•Mezi Starým Městem pod Sněžníkem a Hanušovicemi na trati 294 budou nově jezdit v pracovní dny osobní vlaky z Hanušovic ve 4:10 a v 19:20. V opačném směru pojede vlak v 18:28.

Na trati 300 Brno – Přerov je rozšířena nabídka spojů v pracovní dny o jeden pár nových vlaků mezi Vyškovem na Moravě a Přerovem, a to osobním vlakem s příjezdem do Přerova v 11:52 nebo s odjezdem v poledne.

Trať 270 Hranice na Moravě – Přerov: Nový osobní vlak s odjezdem z Hranic na Moravě v 5:46 pojede v pracovní dny, stejně jako v opačném směru z Přerova v 6:18, výjimkou jsou školní prázdniny. V období hlavních školních prázdnin pak nepojede osobní vlak z Hranic v 6:56. Zrušen je vlak z Hranic v 10:28, naopak nově bude jezdit spoj ve 12:17 do Přerova.

•Na trati 270 z Olomouce do Přerova se omezuje jízda osobního vlaku z Přerova ve 13:29, v opačném směru pak vlak z Olomouce ve 14:07. Oba vlaky nepojedou v době hlavních letních prázdnin.

•Na trati 271 z Prostějova do Chornice se omezuje jízda čtyř osobních vlaků, které jsou vedeny z/do stanice Dzbel.

•Na trati 275 mezi Olomoucí a Senicí na Hané bude v sobotu a neděli zaveden nový poslední spoj z Náměště ve 22:04 do Olomouce.

Trať 292 Jeseník – Šumperk: Dva spěšné vlaky jsou nově nahrazeny rychlíky (relace Brno – Jeseník), stejně tak v opačném směru, k tomu je jeden spěšný vlak převeden na osobní vlak. Dále dochází k částečnému datumovému omezení jízdy vlaků mezi Jeseníkem, Glucholazy a Krnovem.

•Vlaky mezi Lipovou lázněmi a Javorníkem ve Slezsku, trať 295, jsou vedeny v pracovní dny v době špiček v hodinovém taktu. O víkendu a o svátcích je interval spojů dvouhodinový.

•Na trati 297 z Mikulovic do Zlatých Hor bude v pondělí nově jezdit ranní vlak z Mikulovic ve 3:42. Nově pojede i pár osobních vlaků v pracovní dny.

Autor: Veronika Kolesárová

27.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Houska slaví gól do brněnské sítě
32

Ze Sigmy jsem takovou sílu ještě necítil, říká záložník Houska

Jak reklamovat koupený dům či byt

VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

Při výkopech rozbili potrubí, do okolí se vyvalil plyn

Dvě jednotky hasičů musely k úniku nebezpečné látky po poruše plynového potrubí v Hlubočkách na Olomoucku.

AKTUALIZOVÁNO

Cisterna rozbila svodidla a začala hořet. Nehoda ochromila D1 od Olomouce

VIDEO / Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení