Oběti navíc mají pocit, že nejsou na problém samy, že je na jejich straně stát a že se mají na koho obrátit. "Kampaň způsobila, že se o problému mluví a oběti mají najednou pocit, že se nemusí stydět, a cítí podporu od státu. Vědí, že mají kam se obrátit. Většinou trpí pocitem, že za problém mohou oni, že chyba je v nich, protože násilník je do toho pocitu tlačí," popisovala Ivana Svozilová, právnička olomouckého centra krizové intervence, na které se oběti domácího násilí obracejí.
V Olomouckém kraji se na intervenční centrum obrátily většinou samy oběti. V drtivé většině případů kvůli kombinaci psychického týrání s fyzickými útoky. "Šlo pouze o ženy. Muž jako ohrožená osoba se na nás doposud neobrátil - celorepublikově byl jeden případ. Násilí ale není pouze mezi mužem a ženou, ale i ve vztahu rodiče a děti," vysvětlila Svozilová. Policie na základě nového paragrafu může vykázat násilníka na deset dní a vymezit prostor, kam dotyčný nesmí vstoupit. "Většinou je vykázán z bytu. Ale často i z deseti metrů kolem společných vchodů do bytu," uvedla právnička krizového centra. Vykázání je možné prodloužit a požádat o předběžné opatření, kterým se rozšíří na dobu jednoho měsíce. To se taky ve většině středomoravských případů nakonec stalo.
Vykázaní násilníci se většinou odebrali k příbuzným. "Policie má seznam převážně ubytoven, kam se může uchýlit, ale většinou vyhledají rodinné příslušníky," popisovala Svozilová. Oběť domácího násilí najde pomocnou ruku v intervenčním centru, které je v každém kraji. Může ji však odmítnout. V dosavadních případech ji ale napadení přivítali a pomoc odborníků z řad terapeutů a právníků využili. Oběti domácích útoků většinou chtějí vztah s agresorem skončit. Případy jsou si podle olomouckých odborníků podobné: odehrávají se v soukromí, je jasné, kdo je násilníkem a kdo ohroženou osobou, jde o dlouhodobý jev, který navíc eskaluje. "Nedá se říct, že některý dosavadní případ by byl závažnější a jiný méně. Každé domácí násilí je velice závažné, protože se děje doma, kde by se člověk měl cítit v bezpečí," dodala právnička.
Oběti domácích násilníků z Olomouckého kraje se mohou obrátit buďto přímo na policii, která agresora vykáže z domu, nebo na krizový mobil intervenčního centra:777 102 012. Pomoc poskytuje zdarma čtyřiadvacet hodin denně.