Olomoučtí strážníci se ale brání, že situace se oproti minulosti výrazně zlepšila a díky jejich nátlaku se podařilo konfliktní osoby z těchto prostor dostat. Cestující přesto nějaké zlepšení v poslední době příliš nepozorují.

„Nejen mě při čekání na železniční spoj ve vestibulu vlakového nádraží v Olomouci pravidelně obtěžují vesměs přiopilí chlapíci. Vrávorají mezi přešlapujícími cestujícími, škemrají o drobné peníze a obtěžují.

Pokud je někdo odmítne, bývají agresivní. Nechápu, proč v tom město neudělá pořádek,“ konstatoval Pavel Bohun z Uherského Hradiště, který do Olomouce míří několikrát měsíčně.

Podobný názor má také Ostravan Milan Pudich, jenž se tam s otrapy dostal do konfliktu při nočním cestování. „V Ostravě na hlavním nádraží by se nic takového nemohlo stát, tam bezpečnostní služba lifruje všechny bezdomovce z nádražní budovy ven,“ poznamenal Pudich.

Šestadvacetiletá Helena Kubíková ze Zlína se dokonce bez doprovodu na nádraží v hanácké metropoli ani neodváží.

„Vždycky mi to bylo velmi nepříjemné. V minulosti po mně několik podivných týpků chtělo peníze i cigarety, což byl pro mě natolik nepříjemný zážitek, že dnes už bez doprovodu z olomouckého nádraží prostě necestuji,“ přiznala se mladá Zlíňanka.

Městská policie v Olomouci souhlasí s tím, že situace na nádraží byla v minulosti velmi špatná. V současnosti však vnímají její podstatné zlepšení.

„Hlídky strážníků se již před časem intenzivně zaměřily na pořádek v těchto prostorách a musím říci, že v poslední době se stav výrazně zlepšil,“ uvedla mluvčí olomouckých strážníku Lenka Prošková.

Zmínila také, že se snížil počet hlášených problémů z nádražních prostor. „Při jakémkoliv problému je možné se obrátit buď na strážníky přes linku 156 nebo na policii, která má pořádek na nádraží také na starosti,“ doplnila Prošková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika