VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam vyrazit o víkendu? Tady jsou tipy na zajimavé akce

Olomouc - Chmelové dožínky, jarmark s pivem ze Svatého Kopečka, spanilou jízdu mopedů nebo třeba festival s kapelou Charlie Straight. I to nabídne závěr tohoto týdne na Olomoucku.

14.9.2012 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Hanácké farmářské trhy u radnice

Olomouc – Tradiční Hanácké farmářské trhy na Horním náměstí v Olomouci před podloubím radnice mohou tento pátek lidé opět navštívit. Koupit si kvalitní české výrobky od tuzemských farmářů a výrobců je lákavá nabídka.

Návštěvníci se mohou těšit na domácí zeleninu a ovoce, mléčné výrobky z kravského, kozího a ovčího mléka, maso a uzeniny, ryby, pečivo, vejce, plody, ovocné a zeleninové šťávy, džemy a marmelády, houby, kuchyňské byliny, koření, med, perníčky, regionální speciality. Hanácké farmářské trhy budou Olomoučanům k dispozici vždy první a poslední sobotu v měsíci, mezitím v pátky až do konce října. (dob)

Chmelové dožínky v Holici

Olomouc – Čtrnáct pivovarů a klasicky vařená piva se představí v sobotu ve 13. hodin v areálu Holické Ameriky v Olomouci Holici. Návštěvníky čeká již 5. ročník chmelových oslav.

Připravený je program pro děti i dospělé. O hudební program se během odpoledne postarají například kapely Rosen band, Swarm unit, Bratři Karamazovi . Děti do patnácti let mají vtup zdarma, studentské stupné je 80/100 korun a dospělí zaplatí 100/120 korun.

Charlie Straight zdarma na Korunní pevnůstce

Olomouc - Koncert populární tuzemské kapely Charlie Straight i přehlídku amatérských hudebních seskupení nabídne sobotní Pevnůstka fest na Korunní pevnůstce. První ročník festivalu otevře brány v poledne, celé odpoledne i večer pak budou příchozím hrát kapely jako Ginger, Fragmenty, Blues Power a další.

Charlie Straight to na pódiu rozbalí od 21 hodin. Vstup na akci je zdarma.

Pohořanský trojboj pro děti a mládež

Olomouc – Závod složený z kratičkého běhu, jízdy na kole a opičí dráhy, to je Medvědův Pohár – Pohořanský trojboj. Závod je určený, jak pro ty úplně nejmenší děti, tak pro velké dravce, kterým jízda na kole nečiní žádný problém. Ve stokorunové ceně startovného je zahrnuto občerstvení pro každého závodníka. Pro rodiče bude k dispozici zázemí s občerstvením a příjemným posezením, pro děti po skončení diskotéka. Akce, kterou pořádá olomoucký Dům dětí a mládeže a je určená dětem od dvou do třinácti let, se koná v sobotu 15. září od 9 do 16 hodin v Pohořanech, místní části Dolan na Olomoucku. (paš)

Jarmark ve skanzenu s dobrotami, folklórem a pivem z Kopečka

Příkazy – Folklorní taneční vystoupení, produkty regionálních výrobců, kapela, ale i ukázka tradičního výmlatu obilí bude v sobotu 15. září k vidění v Hanáckém skanzenu v Příkazech na Olomoucku. Program akce nazvané Jarmark regionálních výrobků a folklorní slavnosti – Den Místní akční skupiny (MAS) Moravská cesta začíná ve 14 hodin a potrvá do 20 hodin.

„Na jarmarku budou představeni noví držitelé certifikátu Haná regionální produkt, celkem máme čtyřicet sedm výrobců z celého Olomouckého kraje.  Příchozí budou mít možnost výrobky ochutnat a zároveň si budou moci produkty nakoupit. Nebude chybět moderovaná folklorní přehlídka hanáckých krojů. Akce se už koná po několikáté, ale v tomto měřítku je poprvé," řekla Julie Zendulková, předsedkyně MAS Moravská cesta.

Program v Příkazech začíná ve 14 hodin vystoupením Nepředstavitelné kapely, k vidění bude ve 14.45 krojovaná přehlídka folklorních souborů a vystoupení Hanáckého národopisného souboru Cholinka z Choliny, předvede se Folklorní soubor Hanačka, Folklorní soubor SINEC ze Slovenska nebo Valašský krúžek písní a tanců Rusavjan z Rusavy.

„Příchozí se mohou těšit na vynikající sýry, bude se tam prodávat pivo ze Svatého Kopečka nebo třeba čerstvé pečivo. Pro děti bude připravený doprovodný program plný her a soutěží. Vstupné je volné, stejně jako prohlídka skanzenu s průvodcem," doplnila Zendulková.

Jarmark regionálních výrobků nabídne zdobené perníky, ovocné mošty, tkané výrobky, kraslice zdobené slámou, slaměné ozdoby, sýry a mléčné produkty, dřevěné dekorace, ženšenové produkty, Záhorskou krajku a mnohé další.

Doprovodnou akcí pak bude i tradiční Rolnický den, v Příkazském skanzenu jej pořádají minimálně po sedmé. Od 14 do 14.30 a od 16 do 16.30 bude k vidění ukázka mlácení obilí cepy a mlátičkou, chybět nebudou projížďky na koni nebo soutěže pro děti.

Spanilá jízda mopedů projede kolem zámku

Ludéřov – Příznivci mopedů mohou v sobotu navštívit již třetí ročník setkání mopedů jehož součástí je i spanilá jízda. Její trasa vede přes Ludéřov, Střížov, Náměšť na Hané a kolem zámku zpět. Přijeďte do Ludéřova zavzpomínat a podívat se nostalgickou přehlídku těchto strojů. Akci pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – Sbor dobrovolných hasičů Ludéřov

Dny evropského dědictví v Uničově

Uničov – Muzeum U Vodní branky, Kostel Povýšení sv. kříže a expozice k dějinám řádu minoritů, Šatlava, Vesnické muzeum ve Střelicích, Barokní kašny s Neptunem a Orlem, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Muzeum Baroka a Radniční věž. To je výčet památek, které se v sobotu 15. září, v rámci Dnů evropského dědictví, v Uničově na Olomoucku otevřou široké veřejnosti.

Doprovodný program nabídne například v Muzeu U Vodní branky akce a soutěž Hledání templářského pokladu, lukostřelnice a expozice zbraní, ukázky zbraní ale i projížďky na koních.

V městské galerii je pak na 10 hodinu připravený křest knihy Uničov v článcích historika a kronikáře Tomáše Souška. Současně se koná i vernisáž výstavy kreseb a grafik z této knihy od autora Pavla Zlínského z Loštic. V 16 hodin je pak v Šatlavě – muzeu vězeňství připravená beseda s editory nové knihy o Uničově. Památky se opět uzavřou v 15 hodin. Více informací na www.unicov.cz

Hrad Sovinec ožije sokolníky, šermíři i loutkami

Sovinec – Sokolnické lovy se konají o nadcházejícím víkendu 15. a 16. září na hradě Sovinec. Na programu je Sokolnický výcvik a přílety dravých ptáků, ukázky lovu atrapy kořisti, ale i sokolnické besedy a fotografování návštěvníků s ptáky.

Kromě toho na návštěvníky čekají šermířské příběhy a povídky skupiny šermu CORDIALLO, ale i loutkové pohádky manželů Antošových.

Po oba dva dny je pohyb hradem neomezený, otevřeno je od 9.15 do 18 hodin. Chybět nebudou ani netradiční prohlídky hradních zákoutí a Rytířského sálu

s doprovodným programem či šermířské a divadelní scénky posádky Špinavci, ale ani občerstvení.

Šternberský ekojarmark nabízí přírodní produkty

Šternberk – Převážně výrobky přírodního rázu budou k vidění i ke koupi na letošním ročníku Ekojarmarku a řemeslných trhů ve Šternberku. Konat se budou v sobotu 15. září od 8 hodin na Hlavním náměstí.

Příchozí se mohou těšit na ekologické produkty, zdravou výživu, čaje, medovinu, perníčky a další domácí potraviny. Chybět nebude ani košikářský sortiment a výrobky ze dřeva, účast přislíbili také prodejci dřevin a květin s podzimním sortimentem.

„Na letošní Ekojarmark se nám přihlásilo téměř třicet firem nabízejících zboží převážně přírodního charakteru, tradičně nebudou chybět kvalitní čaje, bylinky, proutěné zboží, keramika. Novinkou bude stánek příspěvkové organizace Bwindi Orphans, která se zabývá prodejem výrobků sirotků a extrémně chudých rodin z Ugandy – košíky z trávy, korálky z papíru, ruční výroba ze dřeva," informovala Markéta Vanďurková referentka odboru životního prostředí, který má akci na starost.

Svou prezentaci na téma ekologie na této akci budou mít i šternberské základní školy a gymnázium.  Letošní ročník bude oživený také prezentací firem na třídění odpadů.

Autor: Petra Pášová

14.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Filmy jako je Alois Nebel, Král Šumavy nebo třeba dílo bratří Coenů Tahle země není pro starý. I tyhle snímky nabízí první ročník Mezinárodního filmového festivalu Kralinale, který nese podtitul „Příběhy bez hranic – možnost volby!“.
12

Filmový festival Kralinale nabízí snímky jenž přiblíží nevšední životní příběhy

Balóny nad Olomoucí.
46

Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Skuhravý z Opavy chválí Sigmu. Navzdory tomu, že asi padl příchod Texla

Jejich fantastickou loňskou sezonu, byť nakonec se dvěma smutnými konci, mají fotbaloví fanoušci v živé paměti ještě dnes. Druholigový SFC Opava do posledního kola bojoval o postup mezi elitu a v MOL Cupu padl až ve finále. HET liga i evropské poháry o chlup utekly…

Křesťanská mládež se prošla na Svatý Kopeček. Podívejte se

Poutí na Svatý Kopeček se vydali v pátek po obědě účastníci Celostátního setkání mládeže. Večer je tam čekal program a mše svatá. Sobotní část setkání je věnovaná rodinám, do Olomouce tak přijedou další návštěvníci, pořadatelé očekávají celkovou účast přes devět tisíc lidí.

Králíkáři se nákazy nebojí, je daleko

Výstava mladých králíků a drůbeže spojená s expozicí holubů, kterou o tomto víkendu pořádá Český svaz chovatelů v Kožušanech, patří mezi nejnavštěvovanější přehlídky domácích zvířat v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení