VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na parádní festivaly, vyberte si

Nabitý skvělými festivaly je nadcházející na Olomoucku. Vyberou si nejen příznivci rockového nářezu, ale také vyznavači folku, taneční hudby, folkloru i zdravého pohybu. Podívejte se na naše tipy a vyražte.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Tomáš Ondrášek

PechaKucha Night v přístavu

Už 14. vydání PechaKucha Night Olomouc se chystá na páteční večer 16. června.

Organizátoři tentokrát spojili síly s kapitánem olomoucké lodi Kordulka a celá akce se odehraje v přístavišti Plavby Olomouc. Více než polovina prezentací pak bude představovat projekty spojené s Olomoucí.

Kvůli pozdějšímu stmívání bude začátek prezentací posunutý na 21.30, proto organizátoři zahrnuli do programu i olomouckou kapelu FNUGFJERNER, která bude hrát od 20 hodin a večer tak zahájí.

Celkem se pak představí jedenáct prezentujících a zhruba polovina představí projekty z Olomouce. Jedním z vystupujících je i Tadeáš Žďárský, zástupce studentského spolku Udržitelný Palacký, který obecenstvo seznámí s aktivitami a smělými projekty spolku. F

anoušky cyklistiky a příznivce pohybu na kole bude zajímat prezentace Stano Čabana, ten představí růžová Rekola, která si můžete půjčit hned v několika městech v České republice včetně Olomouce.

Během večera zazní i prezentace spojené s architekturou a uměním. Olomoucké architektonické studio PAB představí architekt Jan Pospíšil a vystoupí i mladý sochař Matouš Lipus.

Z olomouckých jmenujme ještě Divadlo Tramtarie, zástupce nově otevřeného hotelu a kavárny Miss Sophie's i coworkingového centra Vault 42.

,,Více než polovina prezentací se bude týkat projektů, které vznikly v Olomouci. To je podle mě velmi pozitivní, nasvědčuje to tomu, že se Olomouc rozvíjí, že je tu prostor pro kreativní lidi," dodává k výběru prezentujících Alžběta Smejkalová.

Bude se ale mluvit i o ostravském festivalu Kamera OKO nebo o kontroverzním projektu BunkerKunst, který je dílem studenta ateliéru sochařství na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, Ondřeje Bělici. Ten bude mluvit o tom, jaké využití v krajině mohou mít dnes již nefunkční bunkry.

Akce se koná od v přístavu Plaveb Olomouc od 20 hodin, nedostatek místa určitě nebude, každý, kdo si přinese deku nebo cokoliv jiného na sezení, má místo jisté.

Pražský výběr na pevnůstce

Jeden ze tří letošních koncertů Pražského výběru, jediné české vystoupení fenomenálního kytaristy a bývalého člena Scorpions Uliho Jona Rotha nebo strhující show vycházející německé hvězdy symfonického metalu Beyond the Black, která před pár dny hrála v Krakově se světoznámými Aerosmith.

To jsou hlavní taháky letošního Bounty Rock Café Open Air, který v areálu olomoucké Korunní pevnůstky odstartuje festivalovou sezonu už v sobotu 17. června.

Pražský výběr naživo je podle pořadatele festivalu Dušana Neumanna sám o sobě výjimečný zážitek. Bude o to výjimečnější, že v Olomouci legenda českého bigbítu hrála naposledy v osmdesátých letech.

„Náš festival tak bude pro fanoušky Pražského výběru výjimečná příležitost vidět a slyšet, že kapela kolem Michala Pavlíčka a Michaela Kocába stále neztratila nic ze své energie a instrumentálního mistrovství,“ upozornil Dušan Neumann.

Na poslední chvíli se pořadatelům olomouckého festivalu podařilo zajistit vystoupení Uliho Jona Rotha, jednoho z nejlepších rockových kytaristů, někdejšího člena kapely Scorpions a spoluhráče Joea Satrianiho.

„Původně u nás měla hrát americká bluesrocková zpěvačka Dana Fuchs, která ale účast odřekla kvůli americkému turné. Nakonec jsme rádi, že to tak dopadlo, protože Uli Jon Roth patří k tomu nejlepšímu, co klasický hard rock může nabídnout,“ podotkl pořadatel s tím, že v Olomouci Roth zahraje skladby zejména z alba Scorpions Revisited.

V letošním festivalovém menu je ale podle něj také minimálně jedna delikatesa pro mladší ročníky.

V Olomouci zahraje německá symphonic metalová kapela Beyond The Black v čele se zpěvačkou Jennifer Haben.

„O jejích kvalitách svědčí i fakt, že si ji jako předkapelu vybrali slavní Aerosmith, s nimiž hráli před několika dny v Krakově,“ dodal Dušan Neumann.Festival Bounty Rock Café Open Air se koná už posedmé. Letos poprvé pořadatelé program rozdělili na dvě pódia, na nichž zahraje celkem jedenáct kapel.

Kromě zmíněných skupin se návštěvníci můžou těšit například na metalový Škwor, Horkýže Slíže, progresivní skupiny Votchi a minus123 minut, formaci kolem herce Vojty Kotka Th!s, olomouckou nu-metalcore kapelu Sunset Trail, olomoucké progmetalisty Split Bearing a symphonic metalovou skupinu Sarkonia z Přerova.

Vstupenka je v předprodeji za 799, na místě pak za 999. Více informací je uvedeno na www.brcopenair.cz 

Koller v letňáku

Nultým ročníkem olomouckého hudebního festivalu WaveBEAT ožije v neděli 18. června olomoucké Letní kino. Na dvou pódiích se představí 9 kapel, zahraje David Koller, PSH – Peneři Strýčka Homeboye, Flash the Readies nebo třeba Dirty Old Dogs.

Chybět nebude ani designmarket, fireshow, lightshow, taky zahájení sezóny Letního kina Olomouc nebo třeba premiéra klipu kapely Nylon Jail. WaveBEAT festival podpoří Sdružení Šance.

Výtěžek z dražby zlaté desky Davida Kollera, paliček a dalších věcí z turné půjde na pomoc dětem trpících leukémií. Do benefice se zapojí i Pivovar Chomout, který navíc odešle dvě koruny z každého prodaného piva. Vstupné je v předprodeji 300 korun, na místě 400.

Den otců u fontány

Neformální happening konaný u příležitosti Dne otců se chystá na neděli 18. června v olomouckých Smetanových sadech, kolem restaurace Fontána.

Na programu, který se koná od 14 do 17.30 bude žonglování, lukostřelba, koloběžky, in-line brusle, možnost vyzkoušet si slack line, taky curling nebo třeba námořnické tvoření a mnoho dalšího. Vstupné je zdarma.

Náklo roztančí Beach Festival

Druhý ročník hudebního festivalu Náklo Beach Open Air Festival 2017 se na pískovně Náklo u Olomouce chystá v sobotu 17. června.

Příchozí se mohou těšit jak na hudební, tak i na sportovní či relaxační program. Vystoupí kupa výborných Djs, kteří budou hosty bavit celých 12 hodin.

Zároveň bude možnost zahrát si beach-volejbal půjčit si PaddleBoard, zkusit si Wakeboard či Slackline, projet se v závěsu za motorovým člunem nebo si jen tak něco ugrilovat a zaplavat si!

Navíc nebude chybět Havana Kubánská show, kterou předvedou ti nejlepší v oboru. Vstupné přijde na 300 korun, více informací na Facebooku

Hanácké Nashville

Country bude znít v sobotu 17. června Velkou Bystřicí na Olomoucku. V tamním amfiteátru se totiž koná tradiční Hanácké Nashville. Od 16.30 do 23.50 vystoupí kapely Domino, Arrest, MS Band, eMBéčka, Noční vlak, Sekvoj, Soft & Easy, Strunovrat, Špunt a T.H.S. Brzdaři.

Vstupné je dobrovolné, nechybí ani možnost přespání ve vlastních stanech v parku. Občerstvení zajištěno. 

Free jízda s muzikou a zábavou

Free jízda, festival dobrého jídla a hudební minifest. To vše nabízí v sobotu 17. června Litovel free fest, který se koná v areálu místního pivovar.

Projížďka Litovelským Pomoravím se koná se koná už desátým rokem a cílí na aktivní lidi všech věkových skupin. Letos organizátoři nově zařadili i kategorii koloběžek.

Startovné je zdarma a po celou dobu závodu se v areálu pivovaru konají doprovodné akce.

V ránci hudebního minifestu, který startuje ve 14.30 kapelou Mladá krev, vystoupí i Fofrovanka, One-U2 Stay tribute band a ve 22.30 program uzavřou olomoučtí No Distance Paradise.

Festival dobrého jídla a pití z Hané startuje v 10 hodin, už o hodinu dřív, tedy v 9 hodin se mohou přijít sportovci přijít registrovat a prezentovat již přihlášení do závodu.

Start je pak ohlášený na pravé poledne. Více informací včetně doprovodného programu je uvedeno na www.litovelfreefest.cz 

Hněvotínský gladiátor

Sportovní den, kde se bude hledat i Gladiátor obce, se uskuteční v sobotu 17. června na fotbalovém hřišti v Hněvotíně na Olomoucku.

Akce startuje už dopoledne fotbalovým turnajem, od 13 hodin se pak mohou registrovat družstva pro 3.ročník Gladiátora a od 14 do 18 hodin budou na programu gladiátorské zápasy. Program po 22 hodině ukončí ohňostroj.

Během dne vystoupí také místní mažoretky, předvedou se mladí hasiči, pro děti budou připravené atrakce.

Občerstvení v udírně zajistí rodiče malých fotbalistů a výtěžek použijí pro jejich potřeby. Vstupné od 13 hodin je 50 korun a platí jej pouze muži. 

Uničovský farmářský trh

Druhý uničovský farmářský trh se chystá na sobotu 17. června na Masarykově náměstí. Od 8 do 12 hodin mohou návštěvníci nakoupit čerstvé regionální produkty i řemeslné výrobky, navíc pro děti bude připravena řada atrakcí, například jízdy na ponících, malování na obličej nebo skákací hrad.

Následující farmářský trh na uničovském náměstí je plánován na sobotu 12. srpna. 

Na té našé Hané

Hanácký skanzen v Příkazech bude v sobotu 17. června hostit folklorní festival s názvem Na té našé Hané.

Na programu budou od 16 hodin taneční a scénická vystoupení předních hanáckých souborů z oblasti Litovelska, Přerovska a Prostějovska.

Příchozím se představí Cimbálová muzika Krušpánek z Velké Bystřice, Foklorní soubor Haná z Přerova, Hanácký soubor písní a tanců Klas z Kralic na Hané a Národopisný soubor Cholinka z Choliny na Olomoucku.

Od 18 do 20 hodin bude k dobré pohodě hrát Krušpánek. Plné vstupné je 60 korun, snížené 40.

Újezdský karburátor

Na sraz historických vozidel lákají pořadatelé v Újezdu u Uničova .

Tradiční akce nazvaná Újezdský karburátor se koná v sobotu 17. června od 13 hodin.

Veteráni zaplní hřiště tamního Sokola Újezd. 

Dílničky v Expozici času

Na neděli 18. června si Expozice času ve Šternberku nachystala zábavné dílničky pro celou rodinu. Tentokrát tématicky ke Dni otců, protože nejkrásnější dárky jsou ty, které sami vytvoříme. Na tatínky čeká dárek. Akce se koná od 13 hodin, vstupné je 50 korun.

Autor: Petra Pášová

Zúčastníte se některé z uvedených akcí?

ANO, určitě

23 %

Možná

10 %

NE

67 %

Hlasovalo: 90

Anketa byla ukončena

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plumlovská přehrada 10. srpna 2017
36

Zákaz koupání na přehradě stále platí. Chceme znát viníka, zní z Mostkovic

Moravská filharmonie Olomouc při nahrávání. Ilustrační foto

Komise vybírá ze sedmi zájemců na post ředitele olomoucké filharmonie

Na krajském úřadě přibudou úředníci, vzniknou dva nové odbory

Krajský úřad Olomouckého kraje se na podzim rozroste o dva nové odbory, o odbor kultury, památkové péče a sportu. Vznikne také odbor informačních technologií.

Bylo vedro, masivní dělení sinic se dalo čekat

/ROZHOVOR/ Člověk by se na sinice neměl moc zlobit, když se zasloužily o to, že je na Zemi život. Jenže když je jich moc uprostřed prázdnin ve vyhledávané rekreační nádrži a na teploměru jsou třicítky? Podle mikrobiologů se právě vzhledem k vedru dal očekávat masivní výskyt těchto jednoduchých fotosyntetizujících prokaryot na vodní nádrži Plumlov. Šok to pro odborníky nebyl.

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Orli končí, nahradí je BK Olomoucko

O finančních potížích basketbalového týmu Orli Prostějov se vědělo už dlouhou dobu. Klub, který předminulou sezonu skončil na čtvrtém místě v nejvyšší soutěži a v té minulé právě díky finančním potížím málem sestoupil, nyní definitivně končí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení