VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na Napoleona, swing či akrobaty

Olomoucko - O víkendu se koná celá řádka zajímavých akcí. Podívejte se, třeba si vyberete něco z našeho přehledu právě podle vašeho gusta.

21.11.2014 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petra Poláková-Uvírová

Vojáci se před Slavkovem zdrží v Náměšti 

Zámecký park v Náměšti na Hané na Olomoucku obsadí o nadcházejícím víkendu vojáci v historických uniformách.

Ukázka střetnutí z napoleonských válek u zámku v Náměšti na HanéAkce s názvem Před bitvou u Slavkova startuje v sobotu 22. listopadu odpoledne.

„Ve 13 hodin se koná pochod účastníků obcí ze zámku na náměstí a zpět, zazní i slavnostní salva. Ve 14.30 se představí rakouská a francouzská pěchota, k vidění budou ukázky výcviku," píší pořadatelé v pozvánce.

Ve 14.50 se představí dělostřelectvo a v 15 hodin je na programu ukázka vojenského střetu. Vstupné je 20 korun pro dospělé, děti jej mají zadarmo. Občerstvení bude zajištěné.

S-cube ožije novým cirkusem a hudbou

Festival Surround of Unity v olomouckém klubu S-cubeFestival plný nového cirkusu, hudby i atrakcí pro děti opět pobaví Olomouc. Klub S-cube v sobotu zaplní již šestý ročník projektu Surround of Unity.

Na programu je mimo jiné vystoupení interaktivního divadla Mimoni, kapel Please the Trees či Live Music Superheroes, své umění předvedou akrobaté a žongléři, nebudou samozřejmě chybět ani dílny, kde si příchozí budou moci některé z aktivit sami vyzkoušet.

Workshopy jsou v S-cube naplánovány mezi 13 a 17 hodinou, od půl šesté pak začíná večerní galashow s několika vystoupeními a koncerty. PODROBNÝ PROGRAM ZDE

Kam v Olomouci s dětmi?

Pražský soubor Buchty a loutky rozjede v neděli v Divadle na Šantovce svou pohádku Neposlušná kůzlátka. Představení pro děti tam začíná tradičně ve 14 a v 16 hodin.

Princezna se zlatou hvězdou na čeleNa klasickou pohádku podle Boženy Němcové s písničkami si můžete v neděli zajít do Moravského divadla.  Příběh princezny se zlatou hvězdou na čele tam na děti čeká v 10 hodin dopoledne a pak ještě ve 14 hodin.

Kreativní dílnu s názvem Malí detektivové připravili na nedělní odpoledne v Divadle na cucky. Významnému rodu byla ukradena vzácná soška. Potřebujeme pomocné síly, které by pomohly rozlousknout záhadu, jít po stopách zloděje a nakonec jej dopadnout, zvou pořadatelé. Program v Divadelním sále ve Wurmově ulici začíná ve 14 hodin.

Kino Metropol promítá v sobotu nový animák Včelka Mája (od 15h), v neděli pak český pohádkový tahák Tři bratři (od 15h).   

Swingová horečka na Floře

V rytmu swingu to roztančí návštěvníci tanečního večera Swingová sobotní horečka, který se chystá v přízemí olomouckého hotelu Flora.

22. listopadu 2014 se na několik hodin dostanou do Las Vegas 50. a 60. let minulého století, kde je mimo jiné čeká tančírna s živým hudebním doprovodem orchestru New Street Band.

Ilustrační fotoStylizovaný večer chystá pro příchozí pestrý program, ve kterém nebude chybět tematické prostředí a workshop pro ty, kteří chtějí swingový tanec objevit poprvé.

,,Rádi bychom dali Olomoučanům okusit sílu swingového tance a připomněli také kontext, se kterým je swing spojený," prozradil jeden z organizátorů akce Michal Vičar.

Od 15 hodin mohou zájemci vyzkoušet taneční dílnu otevřenou pro začátečníky a pod vedením zkušených lektorů Lukáše Foltýnka a Hany Willmannové si natrénovat základní pohyby a kroky.

,,Akce je otevřená široké veřejnosti a na své si přijdou jak úplní nováčci ve světě swingu, tak zapálení tanečníci," doplnil kapelník New Street Bandu Michal Vičar.

Večerní program startuje v 19.30 a jeho průběh oživí několik skečů v podání Divadla na cucky.

Pořadatelé doporučují návštěvníkům jakýkoli oděv vhodný pro prostředí kasina ať již čistě společenský, či přizpůsobený časům řádných gangsterek. Tančírnou bude provázet divadelní herec a filmový režisér Tomáš Uher.

Kurzovné na taneční dílnu je 70 korun, vstupné na večerní program je 90 korun. Ti, kteří se chtějí zúčastnit obou částí, zaplatí 150 korun.

PechaKucha Night v muzeu  

Olomouc Na setkání s osobnostmi z řad umělců, výtvarníků nebo módních návrhářů se mohou těšit návštěvníci dalšího večera z cyklu PechaKucha Night, který se tentokrát koná v pátek 21. listopadu v sále Václava III. ve Vlastivědném muzeu Olomouc.

Po prezentacích jednotlivých hostů se akce přesune do klubu Vertigo. Program PechaKucha Night začíná ve 22.20.

Jan Rejžek zve na poslechovku v Garchu

Jan RejžekZnámý kritik a publicista Jan Rejžek uvede v sobotu 22. listopadu v olomouckém klubu Blues Bar Garch svůj poslechový pořad Kaleidoskop.

Ten volně navazuje na programy, které za minulého režimu připravoval po celé republice.

Program začíná ve 20 hodin a skládá se z několika částí. Ukázky z domácí alternativní tvorby - Výročí týdne - Zámek hrůzy - Nepovinná četba - Historický kalendář a po přestávce Letem světem aneb průřez nejzajímavějšími zahraničními alby a nakonec otevřená debata s posluchači.

Zábavné odpoledne ve Šternberku

Ilustrační fotografie.Zábavné odpoledne čeká na všechny, kteří v sobotu 22. listopadu zamíří do Expozice času ve Šternberku za tradiční akcí nazvanou Rodinné hrátky.

Pro děti i jejich rodiče bude připravena od 15 hodin podzimní pohádka a hledání pokladů, kterými jsou dýně, ořechy, kaštany či třeba jeřabiny a šípky.

„Děti si spolu s rodiči či animátory vyrobí zvířátka z listí, panáčky podzimníčky, kaštanové šneky, barevné papírové draky i podzimní strom přátelství," popsala Alena Fritscherová z Městský kulturních zařízení ve Šternberku. Jednotné vstupné je 50 korun.

V Lutíně už chystají advent

Lutín – Načerpat inspiraci k výrobě adventních věnců a vánočních ozdob mohou návštěvníci akce nazvané Chystáme Vánoce. Ozdoby ze slámy, korálků a drátků se budou vyrábět v pátek 21. listopadu od 16 hodin v aule místní základní školy. Výtvarný materiál je možné koupit na místě, zájemci si také mohou přinést vlastní svíčky a dekorace. Akci pořádá kulturní a školská komise obce Lutín. 

Cestovatelská beseda v Dubu nad Moravou

Dub nad Moravou – Na cestovatelskou besedu o Americe zvou pořadatelé do Dubu nad Moravou na Olomoucku. Na příchozí čekají fotografie i videoukázky nejznámějších národních parků severoamerického západu, ale také třeba centrum hazardu Las Vegas, červené koberce Hollywoodu nebo proslulá věznice Alcatraz. Setkání s cestovatelskou rodinou Márových z Přerova se chystá na pátek 21. listopadu od 17.30 v dubském Kulturním a společenském centru. Více informací naleznete na www.jirkamara.cz.

Hudební večer ve Skrbeni

Hudební večer věnovaný country se chystá v pátek 21.listopadu v hospodě na statku ve Skrbeni na Olomoucku. Organizátoři avizují, že skvělý večer s hudebním doprovodem se ve vesnici koná od 20 hodin.Vstupné je zdarma. (paš)

Střeličtí se sejdou při sousedském posezení

Podzimní sousedské posezení se chystá v pátek 21. listopadu ve Střelicích, místní části Uničova na Olomoucku. Akce odstartuje v 18 hodin v místní sokolovně a na programu bude prezentace výstavy Vzpomínka na naše spoluobčany padlé v 1. světové válce. Kromě toho se bude i soutěžit a to o nejchutnější masovou roládu, přičemž ochutnávka spojená s oceněním pěti nejlepších vzorků , se plánuje na 20 hodin.

„Zvěřinova kuchyně je ve Střelicích samozřejmostí," avizují organizátoři. Cely večer, který vyvrcholí losováním tomboly, doprovodí Duo Tylšar. Vstupné na akci pořádanou osadním výborem a jednotou Sokola je dobrovolné. Není to ale poslední akce, na kterou se Střeličtí chystají. Už za týden, v sobotu 29. prosince, přivítají advent. Před hotelem Colchi bude od 15.30 hodin připraven malý jarmark, zpestřený vystoupením děti z mateřské školy. 

Vánoční výstava v Pasece

Paseka – Vánoční dekorace, ozdoby ale i možnost vyrobit si třeba medovou svíčku, nabídne v sobotu 22. listopadu tradiční prodejní předvánoční výstavu hanáckých a paseckých řemesel v Pasece na Olomoucku. Akci bude hostit místní Kulturní dům a to od 14 do 18 hodin.

„Uvidíte a nakoupíte vánoční dekorace a ozdoby, milé dárky pro potěšení pro sebe a své blízké. Ve výtvarných dílnách si budete moci za mírný poplatek vyrobit keramickou ozdůbku, medovou svíčku nebo další vánoční suvenýry," uvedla koordinátorka akce Jana Knápková.

Doplnila, že součástí výstavy je i tradiční kavárnička a cukrárna Karamel, pro dobrou náladu bude hrát a zpívat Libor Geier. 

V Renotách budou požehnány nove vitráže

Uničov – Dvojice nových vitráží ozdobila kostel Nanebevzetí Panny Marie v Renotech, místní části Uničova na Olomoucku. Výtvarníci zábřežske firmy Vitráže Bruštík se inspirovali evangeliem a v jednoduchých skleněných mozaikách vyobrazili dvě blahoslavenství. Slavnostní žehnání se uskutečni v neděli 23. listopadu v 11 hodin. Obřad bude celebrovat děkan P. Svatopluk Pavlica.

Autor: Petra Pášová, Magda Vránová

21.11.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Andrej Babiš.

Stopy k tajné Babišově nahrávce vedly do Olomouce

Muže, který se nemohl dostat ven z řeky Moravy, zachraňovali ve středu odpoledne olomoučtí hasiči.
12

Z řeky Moravy v Olomouci zachraňovali muže

Na Sigmě se podepisovaly smlouvy. Čtyři hráči prodloužili kontrakt

Nejen na hřišti, ale také v manažerské rovině se nyní daří fotbalové Olomouci.

Opilá řidička bourala dva dny po sobě. Pokaždé byla úplně namol

Pořádně popito měla žena, které policisté po nárazu do jiného auta zabavili řidičák. Za volant však sedla druhý den znovu a opět úplně namol. Vůz nezvládla a skončila na střeše. 

Tunelem pod Sedlem měly už deset let jezdit auta. Zbyl z něj pouhý sen

VIZUALIZACE / VIDEO / Z Olomouce do Jeseníku za něco málo přes hodinu, bez popojíždění za kamiony, v zimních měsících bez sněhu a závějí. Tak mělo už deset let vypadat cestování mezi jižní a severní částí Jeseníků.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení