VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam na mikulášskou? Tady je PŘEHLED AKCÍ

Olomoucký kraj – Začátek prosince pravidelně patří Mikulášovi, čertovi a andělovi. Deník vám přináší průběžně doplňovaný přehled zajímavých nadílek a akcí v celém kraji.

2.12.2015
SDÍLEJ:

Mikulášský vlak. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Dejte vědět o vaší akciPokud chystáte mikulášskou zábavu, vystoupení, setkání či besídku, kam byste rádi pozvali široké okolí, dejte nám prosím vědět na e-mail: ondrej.sulik@denik.cz.
Rádi akci zařadíme do našeho velkého mikulášského přehledu, který najdete na webu Deníku i v tištěném vydání.

Olomoucko

Mikulášská tramvaj

Malé dárečky i jízdu netradiční tramvají nadělí dětem v sobotu 5. prosince Mikuláš a jeho pomocníci anděl a čert. Speciální linka proveze cestující v Olomouci po trase Sokolská, Žižkovo náměstí, Hlavní nádraží, Pavlovičky a zpět přes Tržnici na Náměstí Hrdinů, vyjíždět se bude průběžně od 10.12 až do 17.12 odpoledne. Jízda je zdarma.

Parním vlakem po Olomouci

Zažít mikulášskou nadílku trochu jinak nabízejí i České dráhy. Olomoucí pojede v pátek 4. prosince od rána nostalgický vlak tažený parní lokomotivou Kocúr. Uličkami vagonů bude procházet Mikuláš s družinou a návštěvníci se mohou těšit i na ukázku zbrojení parní lokomotivy.

Kocúr začne svou jízdu na olomouckém hlavním nádraží v 8.40 a projede zastávkami Olomouc-Smetanovy sady, Olomouc-Nová Ulice, Olomouc-město, Olomouc-Hejčín a Olomouc-Řepčín. Jízdné na celou trasu stojí 40 korun, za zlevněnou jízdenku zaplatíte polovinu. Jízdní řád mikulášského vlaku najdete na webu ČD.

Mikulášská sobota na Poděbradech

Výtvarnou dílničku i zdobení perníčků nabízí Mikulášská sobota na olomouckých Poděbradech.

Akce startuje v sobotu 5. prosince od 13 hodin, v 17 hodin pak organizátoři ohlašují mikulášskou návštěvu, chybět prý nebude punč ani jiné zimní dobroty.

Zájemci o mikulášský balíček, který pro ně bude na Poděbradech připravený, by se měli ozvat pořadatelům na adresu aneta.buknova@be-life.cz nebo na telefon 777 107 875. Více in formací zájemci najdou na Facebooku olomoucké Poděbrady. (paš)

Nadílka v Loučanech

Svatý Mikuláš se svými věrnými pomocníky zavítá i do Loučan na Olomoucku. Ve čtvrtek 3. prosince v tamním kulturním domě si od rodičů převezme zástupce mikulášského týmu balíčky se jmenovkami, které později svatá družina předá vašim dětem. Začátek nadílky je naplánovaný na 17 hodin. Vstupné je dobrovolné a na návštěvníky bude čekat i nachystané občerstvení.

Mikuláš v Uničově

Uničovské Masarykovo náměstí bude v sobotu 5. prosince patřit všem dětem – hodným i zlobivým. Od 16 hodin tam totiž přijde Mikuláš se svou družinou a začne ta pravá zábava. Kromě tradičního říkání básniček a řinčení čertova řetězu se návštěvníci můžou těšit na pěvecké vystoupení Martina Šafaříka a na závěr akce pořadatelé slibují malé překvapení.

Nadílka i strom v Drahanovicích

V sobotu 5. prosince se dostane předvánoční veselí i do Drahanovic na Olomoucku. Pořadatelé zvou všechny děti a rodiče od 16.30 do zdejšího areálu u Černé věže na Mikulášskou nadílku s rozsvícením vánočního stromu a jarmarkem.

Malí návštěvníci se kromě dárečku od anděla, čerta a jejich vedoucího mohou těšit na občerstvení včetně slaďoučkého čaje, makrel a grilovaných klobás, pro starší bude nachystán svařák a medovina.

Od 16 do 19 hodin se v přilehlé jídelně zemědělského družstva koná vánoční jarmark, kde návštěvníci seženou dárkové zboží i orientální výrobky pro blízké pod stromeček. Mikulášský den ukončí čertovský ohňostroj.

Prostějovsko

Zpívání pro Mikuláše

Prostějovské nám. TGM bude v pátek 4. prosince hostit Zpívání pro Mikuláše. Čeká vás nejen zpěv, ale i recitování dětí sv. Mikuláši a jeho pekelné družině. Program začíná v 16.15. Od 17.15 se pak návštěvníci mohou těšit na energickou hudbu v podání Pískomil se vrací. Každé dítě, které přijde v kostýmu Mikuláše, čerta či anděla obdrží Odznak prostějovského čerta.

Mikulášský pátek s nadílkou

V Tištíně chystají na pátek 4. prosince mikulášskou nadílku pro děti. Součástí programu bude od 15.00 i vypouštění balonků s přáníčkem Ježíškovi, od 17.00 pak na děti i dospělé čeká Mikulášský podvečer aneb čertoviny torchu jinak.

Přerovsko

Nadílka na náměstí v Přerově

Tradiční mikulášský program v Přerově odstartuje 5. prosince v 16 hodin kreslení s Lubomírem Dostálem v salonku Městského domu. V 17 hodin vystoupí na náměstí T. G. Masaryka taneční skupina Duckbeat a v 18 hodin dorazí Mikuláš se svou družinou. Děti se mohou těšit na čertovskou diskotéku.

Šumpersko

Mikulášování ve Velkých Losinách

Na dětskou diskotéku s Mikulášem, andělem a čertem zve obec Velké Losiny na Šumpersku. V neděli 6. prosince se můžou všechny děti přijít pobavit do Areálu zdraví ve Velkých Losinách. Kromě pohádky a diskotéky nabízí Mikuláš předání vašich vlastních balíčků dětem. Stačí je označit jménem a připsat „hříšky" malého nezbedy. Akce se koná od 15 hodin a vstup je zdarma.

Mikulášský den v šumperském muzeu

Spojit zábavu, tradice a poznání se snaží ve Vlastivědném muzeu v Šumperku. Děti i dospělé tam přivítá v pátek 4. prosince od 9 do 16 hodin vůně speciálních mikulášských perníčků. Nebude chybět Mikuláš, čert a anděl, kteří budou dohlížet na dílničku, kde si děti budou moci vyrobit vánoční dárkové balení, originální ozdobu a spoustu dalšího. Navíc v průběhu akce budou přístupné všechny probíhající krátkodobé výstavy. Vstupné je pro děti 40 korun a pro dospělé 20 korun.

Vselice ve škole ve Vikýřovicích

Vikýřovice na Šumpersku si také nemohou nechat ujít návštěvu Mikuláše s družinou. Proto zdejší základní škola pořádá v pátek 4. prosince od 16 do 18 hodin v tělocvičně pravou mikulášskou veselici. Kromě staré známé trojice vystoupí i šašek Viktor. Vstupenkou na akci je dárek, kterým má být cukrovinka v hodnotě do dvaceti korun. Pořadatelé návštěvníky žádají, aby si s sebou vzali obuv na přezutí.

Nadílka v Hrabišíně s diskotékou

Sbor dobrovolných hasičů v Hrabišíně na Šumpersku pořádá v sobotu 5. prosince pro malé i velké návštěvníky mikulášskou nadílku. Začátek avizují na 16.30. Půl hodiny po odstartování akce se děti mohou těšit na rejdění s čerty a od 18 hodin začne Mikuláš nadělovat balíčky hodným dětem. Pořadatelé prosí, aby rodiče své balíčky přinesli opatřené jménem dětí. Na zlobivce bude nachystaná kniha hříchů. Od 20 hodin začíná diskotéka s bohatým občerstvením. Vstup na nadílku je dobrovolný, od 20 hodin se platí vstupné 50 korun.

Jesenicko

Nadílka a strom s Krejčíkem Honzou 

Hned dvě oblíbené předvánoční kratochvíle si pro návštěvníky připravili pořadatelé v Jeseníku. V sobotu 5. prosince začne Mikulášské dovádění v areálu SVČ Duha Jeseník v průchodní ulici. Od 14 do 16 hodin si zde děti užijí výtvarné dílny s adventní tematikou, malý předvánoční jarmark a den otevřených dveří u zvířátek. Poté se od 16 hodin na jesenickém Masarykové náměstí uskuteční nadílka a rozsvícení vánočního stromu. Děti se mohou těšit i na soutěže a zpívání vánočních koled. Vstup je volný.

Autor: Redakce

2.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Moravská filharmonie Olomouc při nahrávání. Ilustrační foto

Komise vybírá ze sedmi zájemců na post ředitele olomoucké filharmonie

Ilustrační foto.

Na krajském úřadě přibudou úředníci, vzniknou dva nové odbory

Bylo vedro, masivní dělení sinic se dalo čekat

/ROZHOVOR/ Člověk by se na sinice neměl moc zlobit, když se zasloužily o to, že je na Zemi život. Jenže když je jich moc uprostřed prázdnin ve vyhledávané rekreační nádrži a na teploměru jsou třicítky? Podle mikrobiologů se právě vzhledem k vedru dal očekávat masivní výskyt těchto jednoduchých fotosyntetizujících prokaryot na vodní nádrži Plumlov. Šok to pro odborníky nebyl.

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Orli končí, nahradí je BK Olomoucko

O finančních potížích basketbalového týmu Orli Prostějov se vědělo už dlouhou dobu. Klub, který předminulou sezonu skončil na čtvrtém místě v nejvyšší soutěži a v té minulé právě díky finančním potížím málem sestoupil, nyní definitivně končí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení