VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den pro seniory v Olomouci: prohlídka Pöttingea, muzikál i fotosoutěž

Olomouc – Podívat se na služebnu Městské policie, prohlédnout si zázemí kina, zajít si do Moravského divadla v Olomouci na představení Noc na Karlštejně nebo se třeba vydat na mši na Svatém Kopečku za seniory a pro seniory.

23.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Nabídka letošního Mezinárodní dne pro seniory je pestrá, trvá až do 7. října.

Akce pro seniory se těší čím dál většího zájmu.

„Olomoučané mají o dění zájem a zapojují se. Čekají na ně ještě prohlídky kina, divadla, ale i koncert, myslím si, že to bude pěkné," řekl Zdislav Doleček, vedoucí oddělení sociálních služeb olomouckého magistrátu.

„Senioři v našem městě si už jistě zvykli na to, že oslavy v Olomouci se nevztahují pouze k jednomu dni. Každý, kdo má zájem, si tak může najít čas a některé z našich akcí se zúčastnit," podotkla náměstkyně primátora Eva Machová.

Upozornila, že na účastníky vždy čeká něco nového a letošní rok není výjimkou.

„Letos je to možnost výhry hodnotných cen," sdělila Eva Machová.

Poznamenala, že aktivit v rámci Mezinárodního dne seniorů, se však samozřejmě mohou zúčastnit všichni zájemci, nejen z řad členů klubů pro seniory.

Fotosoutěž

Za účast na akcích bude letos možné získat ocenění. Možnosti jsou celkem dvě.

Aktivní účastníci mohou sbírat razítka, která obdrží na vybraných místech, kde se akce konají, nebo se zúčastní tematické fotografické soutěže.

„Za každou aktivitu navštívenou v určené dny získá účastník razítko do speciální karty. Možnost o zapojení do slosování mají ti, kteří posbírají nejméně šest razítek," vysvětlil Zdislav Doleček. Orazítkovanou kartu pak musí každý účastník odevzdat do 10. října na městské informační centrum v podloubí radnice.

Druhou možností je pak pořídit maximálně tři fotografie na téma Úsměvy Mezinárodního dne seniorů.

„Fotky je třeba poslat do 10. října na e-mail fotosenior@email.cz , popřípadě je na CD donést na adresu odboru sociálních věcí Štursova 1 do infocentra. K fotografii je nutné uvést kontaktní údaje," popsal pravidla Zdislav Doleček.

Z doručených fotografií pak porota vybere výherce, kteří získají ocenění. Vybrané fotografie pak budou součástí veřejné expozice.

Mezinárodní den seniorů (International Day of Older Persons) vyhlásila Organizace spojených národů 1. října 1991. Má upozornit na témata týkající se spoluobčanů vyššího věku, stárnutí, ale také na problémové oblasti.

Výběr z programu Dne pro seniorů v Olomouci:

25. 9.
beseda s městskou policií v kině Metropol od 9.30 do 11 hodin
prohlídka služebny Městské policie Olomouc v Kateřinské ulici, od 11, 13, 14 hodin. Přijďte se podívat, kde strážníci mohou poobědvat, jak vypadá a funguje stanoviště kamerového systému
komentovaná prohlídka požární stanice Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, v 10, 11, 14 a 15 hodin
prohlídka správního archívu Armády ČR na náměstí republiky, v 15.30 prohlídka domu s průvodcem, místo kde byl vězněn generál Lafayette
27. a 28. 9. a 4. a 5. 10.

volný vstup do zoo na Svatém Kopečku, pouze pro držitele karty členy klubu seniorů zřizovaných statutárním městem Olomoucí.
30. 9.

prohlídka zázemí Divadla na Šantovce, Galerie Šantovka, od 10 do 15 hodin
prohlídka zázemí kina PremiereCinemas, Galerie Šantovka, 14 až 15 hodin prohlídka zázemí kina, každých 15 minut. Od 15 hodin projekce filmu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Vstupné je zdarma
komentovaná prohlídka vnitřních prostor Střední zdravotnické školy Pöttingeum v Olomouci, od 13 do 16 ve 30minutových intervalech
13 až 16 hodin možnost prohlídky klubů na Terrerově náměstí a prohlídka nově zrekonstruovaného klubu pro seniory Javoříčská 2
1. 10.

muzikál Noc na Karlštejně v Moravském divadle, od 14 hodin – pouze pro členy klubu pro seniory zřizovaných statutárním městem Olomoucí, cena 60 Kč
4. 10.

mše svatá na Svatém Kopečku za seniory a pro seniory, 9.10 posílená autobusová doprava – zdarma, hlavní nádraží ČD, stanoviště C, označeno „Senioři – mše na Sv. Kopečku"
v 10 hodin mše i pro nepraktikující

Více informací zájemci najdou na www.olomouc.eu nebo jim je na telefonu a emailu sdělí Eva Trčková či Zdislav Doleček; eva.trckova@olomouc.eu, zdislav.dolecek@olomouc.eu; 585 562 112

Autor: Petra Pášová

23.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Moulis
10

Na Sigmě se podepisovaly smlouvy. Čtyři hráči prodloužili kontrakt

Opilá řidička převrátila Peugeot 407 na střechu
4

Opilá řidička bourala dva dny po sobě. Pokaždé byla úplně namol

Tunelem pod Sedlem měly už deset let jezdit auta. Zbyl z něj pouhý sen

VIZUALIZACE / VIDEO / Z Olomouce do Jeseníku za něco málo přes hodinu, bez popojíždění za kamiony, v zimních měsících bez sněhu a závějí. Tak mělo už deset let vypadat cestování mezi jižní a severní částí Jeseníků.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Jeden termín a tři města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení