VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko zpívá koledy, přidají se i školáci v Hněvotíně

Hněvotín – Každý den ráno zní Základní školou v Hněvotíně na Olomoucku dětský zpěv. Školáčci z prvního stupně totiž výuku zahajují písní. Také proto se škola přihlásila do projektu regionálního Deníku, Česko zpívá koledy.

1.12.2015
SDÍLEJ:

Vánoční zpívání u stromečku v HněvotíněFoto: Archiv obce

 Ve středu 9. prosince tak budou společně s ostatními účastníky zpívat oblíbené vánoční písně. Koledy budou znít v jeden čas ale na různých místech naší země.

„Byla to pro nás pěkná výzva, naše škola ráda zpívá a tak jsme se přihlásili. Moc se na to těšíme," říká zástupkyně ředitele Vlasta Nováková.

Prozrazuje, že děti budou v Hněvotíně zpívat přímo před budovou školy a zapojí se všichni žáci.

„Máme pěvecký kroužek, který nás reprezentuje na různých akcích, takže ti by byli hlavními zpěváčky. Ale zúčastní se celá škola. Máme nakoupené mikroporty, aby děti byly hezky slyšet," popisuje plány Vlasta Nováková.

Nazdobená škola, jarmark, karneval

Vchod školy slavnostně nazdobí a nasvítí. Pozvánku dostanou také děti z hněvotínské mateřinky a samozřejmě rodiče.

„Žáci deváté třídy nám v rámci hodin informatiky navrhnou pozvánku a pojali jsme to jako soutěž. Nejlepšího tvůrce pak oceníme nějakou drobností. Pozvánky po obci roznesou děti ze školní družiny. Osvědčilo se nám to, děti nosí letáky přímo do schránek, rozdělí se vždy do tří skupin a obejdou celou vesnici," vysvětluje zástupkyně ředitele hněvotínské školy.

Vánoční jarmark v Hněvotíně

Vánoční jarmark v Hněvotíně

Prozrazuje, že koledy děti už pilně nacvičují a to nejen v hodinách hudební výchovy.

„Ve škole Vánoce hodně prožíváme. Školu slavnostně zdobíme, máme vánoční dílnu v tělocvičně a chystáme výrobky na tradiční jarmark, který se 4. prosince uskuteční v kulturním domě spolu s mikulášským maškarním karnevalem. Večer, v 19 hodin se v obci rozsvítí vánoční strom," říká Vlasta Nováková.

Děti z pěveckého kroužku, pod vedením paní učitelky Radmily Linkové, pak u zářícího stromečku zazpívají několik vánočních písní a koled.

„Zazní některé koledy, které připravujeme na 9. prosince," pokračuje Vlasta Nováková a poznamenává, že rozsvěcení vánočního stromu je v Hněvotíně svátkem s velkou tradicí.

Zabíjačkové hody a celé vesnice

Sejde se celá vesnice, nechybí zabijačkové hody ani stánky s punčem.

„Je to moc zdařilá akce, do které jsou aktivně zapojeny všechny složky v obci. Tradiční jsou i bramboráky, které se vždy smaží ve velkém přímo venku před obecním úřadem. Večer pokračuje v kulturním domě taneční zábavou pro dospělé," vzpomíná.

„Letos si žáci naší školy vánoční písně a koledy zazpívají společně dvakrát. Při rozsvěcení stromečku a pak o několik dní později, ve středu 9. prosince před budovou základní školy. Všichni už se moc těšíme," doplňuje zástupkyně ředitele Základní školy v Hněvotíně.

Autor: Petra Pášová

1.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Plumlovská přehrada 10. srpna 2017
36

Zákaz koupání na přehradě stále platí. Chceme znát viníka, zní z Mostkovic

Moravská filharmonie Olomouc při nahrávání. Ilustrační foto

Komise vybírá ze sedmi zájemců na post ředitele olomoucké filharmonie

Na krajském úřadě přibudou úředníci, vzniknou dva nové odbory

Krajský úřad Olomouckého kraje se na podzim rozroste o dva nové odbory, o odbor kultury, památkové péče a sportu. Vznikne také odbor informačních technologií.

Bylo vedro, masivní dělení sinic se dalo čekat

/ROZHOVOR/ Člověk by se na sinice neměl moc zlobit, když se zasloužily o to, že je na Zemi život. Jenže když je jich moc uprostřed prázdnin ve vyhledávané rekreační nádrži a na teploměru jsou třicítky? Podle mikrobiologů se právě vzhledem k vedru dal očekávat masivní výskyt těchto jednoduchých fotosyntetizujících prokaryot na vodní nádrži Plumlov. Šok to pro odborníky nebyl.

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Orli končí, nahradí je BK Olomoucko

O finančních potížích basketbalového týmu Orli Prostějov se vědělo už dlouhou dobu. Klub, který předminulou sezonu skončil na čtvrtém místě v nejvyšší soutěži a v té minulé právě díky finančním potížím málem sestoupil, nyní definitivně končí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení