VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Olomoucko

27.1.2017

Třicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

26.1.2017

Kam o víkendu? Na rej superhrdinů i vietnamský Nový rok

Olomoucko - Podívejte se na naše tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

26.1.2017

Nízkoemisní zóna v Olomouci? Těžko, chybí parkoviště i obchvat

Olomouc – Smog otravuje život lidem v Olomouci, Přerově a Prostějově už týden.

26.1.2017

Řízení o helikoptérách pro Olomouc přerušeno, čeká se na znalce

Olomouc – Správní řízení v kauze helikoptér pro leteckou záchrannou službu v Olomouckém kraji bylo pozastaveno. 

26.1.2017

Olomouckou fakultku ocenili za inovace v péči o seniory

Olomouc – Fakultní nemocnice Olomouc, která se zaměřuje na využití digitálních inovací v péči o chronicky nemocné pacienty, obhájila titul Referenčního místa v rámci Evropského inovačního partnerství pro aktivní a zdravé stárnutí (EIP on AHA). 

26.1.2017

Změní se Jívová v město? Obec s 570 obyvateli zvažuje navrácení titulu

Jívová – Město, městys nebo obec. V Jívové se v těchto dnech živě diskutuje tom, zda by obec neměla usilovat o navrácení titulu město. Bod se dostal i na program čtvrtečního zasedání zastupitelstva.

25.1.2017

Závodníci Winter Trial Rally projeli Olomouckem

Olomoucko – Šternberk i Olomouc ve středu navštívili závodníci Winter Trial Rally 2017. Tradiční dálková soutěž historických automobilů vedoucí napříč několika evropskými státy vyvrcholila jednou z etap ve Šternberku.

25.1.2017

Co považujete za největší problém Olomouckého kraje? Hlasujte

ANKETA / Jak dostat Olomoucký kraj mezi nejatraktivnější regiony ČR? Panelová diskuse s hejtmanem Oto Koštou pořádáná Deníkem v pondělí 30. ledna se bude věnovat nejpalčivějším bolestem Olomouckého kraje. Co vy považujete za největší brzdu prosperity našeho kraje?

25.1.2017

Cosplay festival v Olomouci: Šantovku zaplní fantastičtí superhrdinové

Olomouc – Ti, kdo mají rádi filmy se superhrdiny, komiksy, sci-fi nebo počítačové hry, si už tomto víkendu mohou užít akci, která nemá obdoby.

25.1.2017

Kde je vám v Olomouci dobře? A kde naopak? Přidejte hlas na pocitovou mapu

Olomouc – Někde se cítíme příjemně, jinde se bojíme. Atmosféru různých míst pomáhají popisovat pocitové mapy. V Olomouci je aktuálně zpracovává město spolu s Univerzitou Palackého.

24.1.2017

Medúzky ve Výklekách podle odborníků neškodí

Olomoucký kraj – Zatopený lom ve Výklekách, který je v létě vyhledávaným místem ke koupání a odpočinku pro návštěvníky z Přerovska a okolí, je i lokalitou, kde se daří medúzkám sladkovodním. 

24.1.2017

Autobusy v Přerově už nejezdí zdarma, smogu je méně

Olomoucký kraj – Kvůli zlepšení kvality ovzduší a snížení koncentrací polétavého prachu byla v úterý od šesti hodin večer opět zpoplatněna doprava městskými autobusovými spoji po Přerově, která byla kvůli vyhlášené smogové situaci několik dní zdarma.

24.1.2017

Čistý vzduch v Olomouci hned tak nebude, smog se zdrží

Olomouc – Po zhoršení smogové situace v Olomouckém kraji v noci na sobotu, meteorologové v úterý odvolali její druhý stupeň – regulaci.

24.1.2017

Která se nejvíc líbí vám? Tady jsou finalistky středoškolské MissOK

ANKETA/ Olomoucký kraj opět hledá nejkrásnější středoškolačku. Čtvrtý ročník soutěže Miss OK je v plném proudu.

24.1.2017

Slepice z Prostějovska neměla ptačí chřipku

Olomoucký kraj – U uhynulé slepice z Prostějovska nepotvrdily laboratorní rozbory ptačí chřipku. Tu naopak v pondělí prokázala analýza u dvou divoce žijících vodních ptáků z Jesenicka.

24.1.2017

ZŠ Hálkova staví novou budovu s velkou jídelnou. Práce už začaly

Olomouci – Nová přístavba s jídelnou a čtyřmi učebnami vyroste ještě letos ve Fakultní základní škole Hálkova v Olomouci. Investice za 20,5 milionu korun odstartovala v pondělí po obědě demolicí stávající nízkopodlažní budovy školy.

23.1.2017

Vzduch v Olomouci se trochu zlepšil. Zřejmě ne na dlouho

Olomouc – Smogová situace se o víkendu zhoršila natolik, že meteorologové vyhlásili signál regulace. 

23.1.2017

Potvrzeno: v kraji našli další mrtvé labutě s ptačí chřipkou

Olomoucký kraj – U dvou uhynulých labutí nalezených o víkendu na Jesenicku potvrdilo laboratorní vyšetření ptačí chřipku H5.

23.1.2017

Odhodlaní Tři králové na Olomoucku vykoledovali skoro 1,5 milionu

Olomouc – Dva týdny procházeli ulicemi olomouckého děkanátu tři králové – Kašpar, Melichar a Baltazar, zvěstovali radostnou zprávu o narození Spasitele a zároveň prosili o finanční dar pro potřebné.

23.1.2017

Ptačí chřipka: na Přerovsku museli utratit stovky kusů, obce jsou hlídané

Olomoucký kraj – Tříkilometrové ochranné pásmo vyhlásila v souvislosti s potvrzeným ohniskem ptačí chřipky u chovatele v Lověšicích na Přerovsku krajská veterinární správa.

23.1.2017

Epidemie chřipky neustupuje, platí zákazy návštěv v nemocnicích

Olomouc – Nemocných s akutními záněty horních dýchacích cest bylo v minulém týdnu podobně jako v tom předchozím. Chřipková epidemie se zatím nedává na ústup, i když v Olomouckém kraji byla situace v rámci moravských regionů nejmírnější. Ani nenarostly počty těžkých případů a úmrtí ve spojení s chřipkou.

23.1.2017

Proměna řeky a mostů v centru Olomouce se opět oddaluje

Olomouc - Stavba další etapy protipovodňových opatření, se kterou se mělo začít v centru Olomouce už loni v listopadu, se opět oddaluje.

22.1.2017

Ples mezi květy na Floře se nesl v tónu sedmdesátek

Olomouc – Do sedmdesátých let se v sobotu večer vrátili hosté čtvrtého ročníku Plesu mezi květy na olomouckém výstavišti Flora. Pořádaly ho Technické služby města Olomouce a Zoologická zahrada Olomouc. Léta minulá se nesla především v duchu Televarieté.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2017

Anonym hrozil bombou ve skiareálu na Ramzové

Ostružná – Neznámý anonym pokazil v neděli 22. ledna lidem lyžování v oblíbeném středisku na Ramzové. Krátce před osmou hodinou ráno oznámil, že ve skiareálu Bonera je uloženo několik bomb. Jejich počet přitom nepřiblížil.

21.1.2017

Díky akvaristice si vyčistím hlavu, prozradil na Aquateře Jan Diviš

Olomouc, Zábřeh – Místo dvou aut zaplňují prostory garáže akvária, ve kterých plave na 35 druhů rybiček. Akvarista Jan Diviš ze Zábřehu si při péči a chovu rybek čistí hlavu. Některé své kusy prodával jednapadesátiletý muž na sobotní Aquateře na Výstavišti Flora v Olomouci.

AKTUALIZOVÁNO
21.1.2017

Další ohnisko ptačí chřipky: v Lověšicích na Přerovsku

Přerov – V Olomouckém kraji se vyskytlo první ohnisko ptačí chřipky – nebezpečný virus byl zjištěn u chovatele drůbeže v místní části Přerova Lověšicích. Na pět set kusů drůbeže musel nechat utratit soukromý chovatel Dalibor Kubík, který v areálu své recyklační firmy chová slepice a kachny. Pracovníci krajské veterinární správy spolu s hasiči nakažená zvířata likvidovali během soboty.

21.1.2017

V Jeseníkách je nyní nádherná zima. Podívejte se

Jeseníky – Velká návštěvnost se čeká o víkendu v lyžařských areálech v Jeseníkách. Všechna horská střediska jsou v plném provozu a nabízejí výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. 

20.1.2017

Primátor o Sigmě: Nechci dopadnout jako v komedii Pretty Woman

Olomouc – Jednání s novým strategickým partnerem jsou ve velmi pokročilém stádiu, došlo k dohodě podmínek s akcionářem Josefem Lébrem a rozpočet pro dokončení sezony je zajištěný. 

20.1.2017

Třicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

AKTUALIZOVÁNO
20.1.2017

"Něžně erotický" film z Olomouce jde do kin

Olomouc – Zamilovaný David vyznává lásku krásné Tereze. Bystré oko si při této scéně filmu Miluji tě modře všimne, že místo, které pro milostné gesto zvolil, je pavlač Divadla na cucky v Olomouci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies