VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

29.4.2016

Přestavěný Prior v Přerově už má nový kabát. Podívejte se

Olomoucký kraj – Finální úpravy fasády, stavební ruch u vstupů do nové nákupní galerie, ale i uvnitř objektu. Vzhled Galerie Přerov se v posledních týdnech mění rychlým tempem tak, aby se mohla již v srpnu otevřít prvním zákazníkům.

26.4.2016

Nové logo pro Přerov: které byste vybrali?

Přerov – Pět návrhů na logo, které v jednoduchosti vystihne středomoravské město na řece Bečvě, vybrala odborná porota v soutěži o jednotný vizuální styl Přerova. Ještě než ale o vítězi definitivně rozhodnou radní, mohou podpořit svého favorita lidé na webových stránkách města. Hlasování začalo v pondělí 25. dubna a skončí v neděli 1. května.

25.4.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře: máme pro Vás rodinnou vstupenku na festival historie

Region - Máme pro Vás rodinnou vstupenku na festival historie Holleschau, který se uskuteční 7. 5. od 10 hodin v zahradě zámku v Holešově. A jak se na tuto podívanou dostanete?

23.4.2016

Morava, Morava! skandovali protestující v Brně. Název Czechia odmítají

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Zhruba stovka odpůrců jednoslovného anglického označení Czechia pro Českou republiku se v sobotu odpoledne sešla na brněnském náměstí Svobody. Protest uspořádala politická strana Moravané, která dlouhodobě bojuje za obnovu moravské samosprávy.

23.4.2016

Hotel na Plumlovské přehradě dostává novou fasádu, otevření ale odkládá

Plumlov – Znovuotevření slavného hotelu Zlechov u Plumlovské přehrady se odkládá. Původní záměr vlastníka budovy Ladislava Koláčka zprovoznit hotel už letos v létě vzal nakonec za své. Stavební práce však pokračují dál.

21.4.2016

Ze šumperského zimáku je obří staveniště. Podívejte se

Šumperk – Rozsáhlá oprava šumperského zimního stadionu je v plném proudu. Krytá hala se proměnila v jedno velké staveniště, na kterém nyní pracují dělníci s těžkou technikou. Z původní betonové desky už zbyly hromady suti, které v těchto dnech nákladní vozy vyvážejí na skládku. V místě původní ledové plochy vzniká hluboký kráter. Na ten pak přijde nový betonový povrch.

12.4.2016

U prostějovské hvězdárny odpálili desítky raket, připomněli Gagarina

Prostějov – V odpalovací plochu se v úterý odpoledne změnila betonová plocha před prostějovskou hvězdárnou. Desítky dětí si zde přišly vyrobit vodní raketu, kterou pak vyslaly k obloze.

12.4.2016

České konopí začala jako první nabízet lékárna na Slovácku

Uherské Hradiště - Výrazné antibiotické účinky, zamezení ucpávání cév, vliv na průchodnost dýchacích cest či navození relaxace a lehké euforie pomáhající zvládání příznaků při vážných nemocech. Toto vše nabízí konopí, jehož léčivý efekt byl po dlouhou dobu přehlížen a mnohdy i tabuizován. První lékárnou, která ho začala nabízet už před dvěma lety, byla ta v ulici Hradební v Uherském Hradišti. Primát této lékárně patří od letošního 1. dubna také v případě prodeje konopí ryze tuzemské provenience.

AKTUALIZOVÁNO
11.4.2016

Prostějovští zastupitelé opustili hnutí ANO 2011

Prostějov – Hnutí ANO 2011 v Prostějově po pondělku výrazně oslabilo. Strana přišla o dvanáct svých členů, z toho tři byli opozičními zastupiteli v Prostějově.

9.4.2016

Jeseník se může stát sáňkařskou metropolí, na Křížovém vrchu chtějí novou dráhu

Jeseník – Město Jeseník by se opět mohlo stát centrem sáňkařského sportu. Přírodní dráhu pro tuto aktivitu chce na Křížovém vrchu do dvou let vybudovat zdejší sáňkařský oddíl. Na obnovené trati by se mohly konat světové sportovní podniky, sjíždět by ji mohli i turisté.

8.4.2016

Na Prostějovsku může vyrůst další rozhledna. Takto má vypadat

Prostějovsko – Vitčice, Dobrochov, Čechy pod Kosířem a také Velký Kosíř. To jsou místa a obce, kde je nyní na Prostějovsku možné najít rozhlednu. Ve Víceměřicích a Přemyslovicích pak mají turisté k dispozici alespoň vyhlídkovou plošinu.

7.4.2016

Spor exekutorů nekončí, Tomáš Vrána rozdal výpovědi většině zaměstnanců

Přerov – Přestože chod Exekutorského úřadu v Přerově řídí už od 1. dubna nový soudní exekutor Lukáš Jícha, potíže neskončily. Bývalý šéf úřadu Tomáš Vrána tvrdí, že rozdal výpovědi většině ze stávajících 196 zaměstnanců. Jeho nástupce Lukáš Jícha potvrdil, že zajišťuje agendu se čtyřiceti pracovníky.

6.4.2016

Ministr Stropnický v Bochoři: Zbořit letiště? Za miliardu a není pro koho

Přerov – Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se přijel před strategickým rozhodnutím vlády o budoucnosti bochořského letiště podívat na rozlehlý areál z výšky řídící věže. „Je dobré na místo zajet, abych se na věc podíval čerstvýma očima," řekl v rozhovoru pro Přerovský a hranický deník ministr.

5.4.2016

NÁZOR EXPERTA: Nestrašme inkluzí, ta nikomu neublíží...

Inkluze hýbe současnou debatou o českém školství snad ještě více než platy učitelů. Diskuse nabírá stále ostřejší tón a přelívá se i na stránky nejčtenějších deníků. Blesk spustil kampaň „Stop škodlivé inkluzi", která tento způsob vzdělávání ukazuje jako něco, co zničí české školy.

5.4.2016

O bochořské letiště má zájem řada drobných investorů

Přerov – Letiště v Bochoři má šanci více se otevřít investorům. Podle ministra obrany Martina Stropnického (ANO), který si v úterý rozlehlý areál přijel prohlédnout, je zájem firem o jeho využití značný. Čeká se pouze na rozhodnutí vlády, jakou variantu strategické průmyslové zóny nakonec upřednostní. Zda s letištěm nebo bez něj.

4.4.2016

Průjezd Přerovem rozšiřují. Bagry jej zavřely, doprava zhoustla

Olomoucký kraj – Do travnatého pásu u samoobsluhy na frekventované Palackého ulici v Přerově zajely lžíce bagrů. Uzavření jedné z tepen na průjezdu městem zkomplikovalo dopravu v okolních ulicích. 

1.4.2016

Nenechte si ujít! Speciál o zámku v Čechách pod Kosířem vychází

V sobotním vydání regionálního Deníku 2. dubna najdete kromě pravidelného přísunu nejdůležitějších zpráv i speciální přílohu.

31.3.2016

Radnice bude hotová nejdříve v září, teď stavbaři opravují balkon

Prostějov – Více než rok se lidem procházejícím prostějovským náměstím T.G.Masaryka skýtá pohled na lešení. To zahalilo celou radnici, která postupně prochází rekonstrukcí. Loni na podzim se kolemjdoucí dočkali a mohli se kochat alespoň opravenou kupolí věže. Zbytek lešení však ještě na místě zůstává a někteří lidé se začínají podivovat nad délkou oprav.

30.3.2016

ANKETA: Používáte čtečku elektronických knih?

Počet čtenářů elektronických knih podle statistik roste. Čím dá oblíbenější jsou především díky pohodlí. Do jedné čtečky se totiž klidně vejde celá knihovna. A co vy? 

22.3.2016

Vyhýbejte se místům, kde je moc lidí, varuje po útocích v Belgii ministerstvo

Olomoucký kraj – Za bombovými útoky v belgickém Bruselu, které zabíjeli na letišti a v metru, stojí teroristická organizace Islámský stát. Ke smrti čtyřiatřiceti lidí se přihlásila a pohrozila, že v bezpečí se nemohou cítit ani další evropské země.

22.3.2016

Na Hanušovicku krachuje klíčový zaměstnavatel, stovky lidí nedostaly mzdu

Hanušovice – Ještě nejméně měsíc budou muset přežít bez výplat zaměstnanci podniku ZKL Hanušovice. Podnik míří do insolvence, stovky jeho pracovníků dostávají výpověď. Dlužné mzdy včetně odstupného jim po 22. dubnu vyplatí úřad práce.

18.3.2016

Psi v prostějovských parcích dostanou vlastní pisoáry. Jeden přijde na 6 tisíc

Prostějov – Nadzvednutá psí noha u stromků a keřů v Kolářových a Smetanových sadech bude již brzy minulostí. Vedení města Prostějova se totiž rozhodlo zkultivovat zvířecí návštěvníky městských parků a odradit je od močení na dřeviny a to pomocí psích pisoárů.

17.3.2016

Prostějovská spalovna dostala pokutu 350 tisíc. "Za malichernosti", zní z firmy

Olomouc, Prostějov – Pořádnou pokutu ve výši 350 tisíc korun musí zaplatit firma Megawaste-Ekoterm, která provozovala prostějovskou spalovnu nebezpečných odpadů v rozporu s povolením. Česká inspekce životního prostředí v Olomouci odhalila několik pochybení a při opakované kontrole zjistila překročení limitu pro oxid uhelnatý. Firma s trestem nesouhlasí. Pochybení komentovat nechce.

AKTUALIZOVÁNO
17.3.2016

Exekutoru Vránovi zablokovali účty

Přerov – Hloubkovou kontrolu na Exekutorském úřadě Tomáše Vrány v Přerově zahájili ve čtvrtek dopoledne zástupci Exekutorské komory a ministerstva spravedlnosti. Důvodem je podezření z neoprávněných finančních transakcí, kvůli nimž podal na Tomáše Vránu trestní oznámení pro zpronevěru jeho nástupce v úřadě Lukáš Jícha. Vrána ale veškerá nařčení odmítá.

15.3.2016

Jak se testuje zimní pneu v zasněžených Alpách? Byli jsme při tom

Nepřehlédněte! Ve středu najdete v Deníku i speciální reportáž z rakouského Schladmingu o Continentalu.

VÍME PRVNÍ
14.3.2016

ZKL v Hanušovicích má problémy. O práci přijdou stovky lidí

Hanušovice – Ve velkých problémech se ocitl podnik ZKL v Hanušovicích. Kontrakt firmě vypověděl klíčový odběratel. Závod, který je největším zaměstnavatelem v celé oblasti, budou muset opustit stovky lidí.

11.3.2016

Výhodná práce z domu? Pozor, může jít o podvod

Zvažujete, že kývnete na lákavou nabídku práce z domova? Na první pohled vypadá velmi lákavě. Měsíční výdělek až 18 tisíc korun za nenáročnou práci administrativ- ního charakteru. Až po čase ale zjistíte, že jste se stali další obětí podvodníků.

11.3.2016

Mladá žena se čtyřmi promile si ustala uprostřed silnice

Zlín – Přímo ve vozovce si ustlala 33letá problémová žena ze Zlína. Jen díky duchapřítomnosti řidičky, která projížděla kolem, se její chování obešlo bez vážných následků.

10.3.2016

Vražda studentky v Brně: policisté obvinili bývalého přítele

Brno /FOTOGALERIE/ – Máme podezřelého z vraždy čtyřiadvacetileté dívky, je to její bývalý přítel. Informace, se kterou ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne přišli policisté, alespoň částečně uklidnila lidi ve městě, nad nímž se vznášel strach. Strážcům zákona stačil jen den na to, aby třiadvacetiletého mladíka dopadli.

9.3.2016

Zavražděnou v Brně je 24letá studentka, pachatel uniká

Brno /FOTOGALERIE/ – Uzavřená univerzitní botanická zahrada a desítky policistů prohledávajících okolí. Tak vypadalo ve středu dopoledne místo nedaleko tramvajové zastávky Bieblova, kde v úterý odpoledne někdo zavraždil čtyřiadvacetiletou studentku z Brněnska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení