Úvod do Core Energetics - 1 denní workshop Olomouc

Akce již skončila

Srdečně Vás zveme na celodenní workshop Core Energetics, na kterém Vás seznámíme se základními principy této body-terapeutické metody. Součástí workshopu bude vysvětlení teoretických principů metody, větší část bude věnována praktickým cvičením a vašim prožitkům.

Workshop je otevřen široké veřejnosti a především zájemcům o pravidelnou skupinu osobního rozvoje Core Energetics, která bude probíhat v Olomouci každý týden od 27.9.2017.

PROGRAM
Kurz Vás seznámí se základními principy body-terapeutické metody Core Energetics. Následná práce v procesní skupině Vás povede k hlubšímu uvědomění těla-emocí-mysli a jejich vzájemné provázanosti. Interakce ve skupině ústí v procesuální práci s tělem a přímému prožitku na energetické úrovni. Záměrem je vytvoření bezpečného prostředí, ve kterém má každý účastník možnost sdílet, vyjádřit, prožít co potřebuje…

PODMÍNKY ÚČASTI
Workshop je otevřen všem, kteří mají zájem, a nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti. Zkušenost z tělesně orientovaných workshopů, skupin či individuálních sezení je však výhodou.
Je na vaší zodpovědnosti upozornit lektora před začátkem kurzu, trpíte-li nějakou závažnější nemocí, fyzickými indispozicemi, či užíváte-li medikamenty.

LEKTOR
Martin Nykodym - je Core Energetics terapeut se soukromou praxí v Brně a Praze. Absolventem 4 letého výcviku Core Energetics v Holandsku (NICE). Jako asistent 2 roky spolupracoval s Jiřím Králem při vedení Brněnské pravidelné seberozvojové skupiny "Esence". Momentálně spoluprcuje se zahraničním institutem Core Energetics v Polsku, kde asistuje již druhým rokem v profesionálním výcviku. Pořadatel mezinárodních Core Energetics workshopů v České Republice.

ASISTENTKA
Michaela Maňásková je studentkou výcviku Core Energetics v Holandsku (3. ročník). Působí jako poradce v oblasti alternativní medicíny.

PŘIHLÁŠKY A INFORMACE
Kapacita: 16 osob
Místo: Energy centrum, Dolní náměstí 16, Olomouc
Cena: 500 Kč
Přihlášky: core.energetics.olomouc@gmail.com
Michaela Maňásková | 608 054 610
Dotazy ke kurzu: Martin Nykodym | 777 935 933

O METODĚ CORE ENERGETICS
Core Energetics bylo vyvinuto Dr. Johnem Pierrakosem. John byl studentem Wilhelma Reicha a spoluzakladatelem body-psychoterapeutického směru Bioenergetics s Alexandrem Lowenem. Později vyvinul Core Energetics, kde integroval transpersonální koncepty spirituálního modelu známého jako Pathwork, sérii lekcí Evy Broch, s body-psychoterapeutickými technikami z Bioenergetiky. Pierrakos cítil, že spirituální dimenze byla významným a chybějícím komponentem body-psychoterapeutických přístupů a často nazýval Core Energetics „evolučním“ modelem a ne „pouze“ body-psychoterapeutickým přístupem.

V Core Energetics nahlížíme na lidskou bytost z celistvé perspektivy. Tělesné, emocionální, mentální a spirituální uvědomění je integrováno do jednoho celku a jednotlivé úrovně se navzájem ovlivňují. V našem těle ukládáme všechny naše mentální vzorce, představy a přesvědčení o nás a o světě, naše emocionální zkušenosti a traumata, pohybové a dechové návyky, stejně jako různé strategie přežití, které jsme se naučili a rozvinuli během dětství a dospívání. Každá naše zkušenost, se svým vlastním emocionálním zabarvením, nachází konkrétní vyjádření v našem těle. A opačně, způsob jakým držíme tělo, jak dýcháme, jak se hýbeme a vztahujeme se k světu, ovlivňuje naši psychiku. Cílem není pouze najít uzdravení z našich emocionálních zranění, ale take podpořit náš nejvyšší potenciál a vyjádřit naše esenciální kvality ve světě. K dosažení těchto cílů používáme dechové techniky, fyzický pohyb a mezilidský kontakt.
Metoda Core energetics představuje dynamický, hravý, tvůrčí, konfrontační a podporující přístup, který významně napomáhá k plnému uvědomění a prožívání sebe.

LINKS
Core Energetics Holland: http://www.coreenergetics.nl/en/nice-en/
Core Energetics Poland: http://www.coreenergeticspolska.com/en/
Jiří Král: http://www.jiri-kral.cz/

16. 9.  (10:00–18:00)
Olomouc
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení