Obchod se starými knihami však není jeho první podnikatelská zkušenost. „Před lety jsem v Olomouci otevřel seznamovací kancelář. Vložil jsem spoustu peněz do reklamy, ale lidé stále nepřicházeli. Možná to bude tím, že jsem celou seznamku pojal legračně,“ hovoří o svých prvních podnikatelských krocích Karásek.

Karásek dokáže o knihách povídat dlouho a s velkým zaujetím. Znalosti o literatuře nabyl při studiích na gymnáziu, celý život navíc hodně četl. „Asi tři sta knih, které jsem tady vložil, pocházelo z mé vlastní knihovny. Prodaly se jako jedny z prvních,“ dokazuje svůj výborný literární vkus. Teď už musí čekat, jaké knižní skvosty mu přinesou samotní lidé. Ti se však spíše zbavují přebytečných knih, které jim doma jen překážejí. „Nechci ale odkupovat každé dílo, když vím, že by o něj mezi zákazníky nebyl zájem,“ vysvětluje Karásek. V,krabici zadarmo', která leží před obchodem, se ale uplatní každá kniha. Ve svém obchůdku se může pyšnit přibližně 5 tisíci knihami. Nejrychleji bezkonkurenčně mizí kompletní vydání Bible, Švejk a učebnice cizích jazyků pro samouky.

Hodnotnější kousky, hlavně z hlediska vydání nebo speciální ilustrace, antikvář přímo do regálu nevystavuje. Schovává je pod pultem pro opravdové znalce. Velice rád by obchodoval s kvalitními knihami, ví však, že na olomoucké úrovni je to téměř nemožné. Nedávno si pořídil počítač, v brzké době plánuje i připojení k internetu. „Mám předválečné cestopisy, opravdu sběratelské kousky, ale zájemce o tento druh literatury v Olomouci byste mohli spočítat na prstech jedné ruky. Chci si proto zřídit webové stránky, kde budu cestopisy nabízet,“ popisuje Karásek svůj moderní přístup. „Přestože mi podnikání moc nevydělává, knihy a práce kolem nich mě duševně naplňují,“ dodává na závěr Karásek.