VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Balynka učila třídit ve Šternberku i Litovli

Ušatá Balynka, pohádkové štěně a zároveň talentovaný psí detektiv z pohádky O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů, pokračuje v červnu ve svém turné po deseti krajích naší vlasti zastávkami na Moravě a v Praze.

24.6.2016
SDÍLEJ:

Balynka třídí od Aše až po OstravuFoto: Archiv EKO-KOM

Pohádka „O Balynce" je divadelní představení karlovarského hudebního divadla, které má za cíl nejmenší diváky pobavit, ale hlavně ukázat správný postoj ke třídění odpadu a jeho recyklaci.

„Všechny děti jsou dopředu svými učiteli seznámeny s tématem představení, a proto na něj mohou reagovat a vlastně se tak samy účastnit děje", říká principál Libor Balák.

Právě díky předcházejícímu metodickému vedení, které principál zmiňuje, je toto představení ze vzdělávacího projektu společnosti EKO-KOM tak mimořádné a malí diváci si odnáší z představení hlubší zážitek.

Oslovila desetitisíce dětí

V loňském roce se Balynka na chvíli zabydlela dokonce i v našem hlavním městě, kde na divadelních scénách na Letné a na Žižkově zaplnila hlediště čtyřiceti představeními.

Kromě toho se představila v dalších devadesáti opakováních této inscenace od Aše až po Ostravu a oslovila díky tomu celkově přes 30 tisíc dětí!

Po Plzeňském a Středočeském kraji v dubnu 2016 následují zastávky v květnu kraji Libereckém a v červnu na Hané.

Balynka, zatoulané psí štěně, si to namíří v červnu na Moravu hned dvakrát.

V začátku měsíce směrem na Olomouc, v konci školního roku potom do Ivančic.

V neděli 5. června se přesunul celý soubor do Litovle, kde hrál v pondělí 6. 6. 2016 od 8,15 a 10,00 hodin v Městském Klubu Litovel, poté následovalo další představení v úterý 7. 6. 2016 od 8,30 a 10,00 hodin v Mohelnickém kulturním centru Mohelnice, ve středu se Balynka vydala do Zábřehu, 8.6.2016 od 8,30 a 10,00 hodin v Kulturním domě Zábřeh a ve čtvrtek 9. 6. 2016 v 8,15 a 9,45 hodin navštívila Šternberk, konkrétně Základní školu , Svatoplukova 7.

Závěr týdne čekal na Balynku opět v Praze a to na nově se rodící dětské divadelní scéně v Národním zemědělském muzeu.

Na konci školního roku se potom, jako dárek dětem za dobré vysvědčení, vydá do prosluněných Ivančic a jejich okolí, kde se budou hrát představení pro rodiče s dětmi.

Balynka třídí od Aše až po Ostravu

Po prázdninách na Zlínsko a Ostravsko

Ale ani o prázdninách si Balynka neodpočine a předvede se na Letní scéně v Karlových Varech v době konání slavného Mezinárodního filmového festivalu a bude mít, jako ostatně vždy, jistě opět plno v hledišti.

Po letních prázdninách se vydá nejprve do kraje Zlínského, v říjnu až na sever k Ostravě a v listopadu do kraje Královéhradeckého.

Vánoce bude trávit v Praze a domácích Karlových Varech.

V prosinci těsně po Mikuláši by se měl Balynce „narodit" malý velký bráška, v podobě nového představení, zubatý drak Yrav Yvolrak se čtyřmi hlavami, který by se měl v premiéře představit dětem z domácích Karlových Varů.

Hladové krky draka Yvolraka se už teď těší na papírové, plastové, skleněné i tetrapakové domácí odpady, aby je po pozření přeměnil na recyklovaná potěšení pro malé i velké.

Pohádky O Balynce, dobrém štěněti nabízejí divákům i možnost praktického nahlédnutí na výrobky z recyklovaných materiálů, které nabízí putovní výstava Brána recyklace, věrný souputník všech divadelních představení.

/PR/

Autor: Redakce

24.6.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hitem letošní letní etapy Flory 2017 je výstava terakotové čínské armády.
20

VIDEO: Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.
24

FOTO, VIDEO: Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

Filmový festival Kralinale nabízí snímky jenž přiblíží nevšední životní příběhy

Filmy jako je Alois Nebel, Král Šumavy nebo třeba dílo bratří Coenů Tahle země není pro starý. I tyhle snímky nabízí první ročník Mezinárodního filmového festivalu Kralinale, který nese podtitul „Příběhy bez hranic – možnost volby!“.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Skuhravý z Opavy chválí Sigmu. Navzdory tomu, že asi padl příchod Texla

Jejich fantastickou loňskou sezonu, byť nakonec se dvěma smutnými konci, mají fotbaloví fanoušci v živé paměti ještě dnes. Druholigový SFC Opava do posledního kola bojoval o postup mezi elitu a v MOL Cupu padl až ve finále. HET liga i evropské poháry o chlup utekly…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení