Zora získala povinné vítězství s Pískem a poskočila v tabulce

Olomouc – Druhé vítězství v řadě si v interlize připsaly olomoucké házenkářky. Tentokrát je čekal soupeř z kategorie nejslabších – Sokol Písek, se kterým si Zora doma poradila rozdílem devíti branek.

19.1.2014

Házenkářky Zory u míčeFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Po nervózním úvodu, kdy se Jihočešky držely v těsném vedení, domácí celek od dvacáté minuty převzal iniciativu a do poločasu získal šestigólový náskok.

Ve druhém dějství domácí tým kontroloval vývoj zápasu a nakonec se radoval z vítězství 31:22.

Díky posledním dvěma výhrám se Zlínem a Pískem Zora v interligové tabulce poskočila na sedmé místo. O umístění nad zlínským konkurentem v boji o play off však pro Hanačky hovoří pouze lepší skóre.

V dalším kole navíc svěřenky trenéra Jana Bělky zavítají na horkou půdu vedoucího týmu soutěže Iuventy Michalovce.

DHK ZORA OLOMOUC – TJ SOKOL PÍSEK 31:22 (15:9)

Rozhodčí: Kozler, Vaník. 7m hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 6/6. Diváků: 215.

Olomouc: Rašková, Dederlová – Růžičková 5/2, Sovová 1, Berová 5, Samcová 4, Dostalová 4, Severová 2, Kubáčková, Salašová 3, Kalová 1, Huráňová, Salčáková 5, Gebre Selassie 1. Trenér: Jan Bělka.

Písek: Stojarová, Šibrová – Vrabcová 5/1, Keslerová 2, Součková, Michková 2, Königová 2, Rusfelová, Bubeníková, Kutlvašrová 3, Šichmanová, Kalčíková 1, Malá 3, Palasová 4, Dvořáková. Trenér: Jan Slavík.

Bečva se umoudřila, povodně už nehrozí

Nevyzpytatelná příroda si opět pohrála s nervy obyvatel Přerovska. Rozbouřená Bečva v pátek zaplavila sportovní hřiště v Ústí na Hranicku a uzavřela také cestu z obce směrem na Hranice. Hasiči zasahovali na několika místech.

Ztratila se patnáctiletá Adéla. Neviděli jste ji?

Adéla Leharová. Tak se jmenuje patnáctiletá dívka, po níž policie v pátek 28. dubna večer vyhlásila celostátní pátrání.

Sigma se raduje ze šesté výhry v řadě. Bude v sobotu slavit postup?

Pošesté v řadě se radovali olomoučtí fotbalisté ze zisku tří bodů. Páteční domácí vítězství, které zařídili Štěrba s Chorým, navíc může mít punc postupu.