Zora vyrazila za vítězstvím po změně stran

Olomouc - Zora měla o víkendu před sebou další interligový úkol. Udržet i ve dvacátém kole domácí neporazitelnost a výhrou nad Banskou Bystricou si přiblížit konečně třetí místo. To se jim nakonec podařilo a stačil k tomu jen jeden vydařený poločas.

16.3.2008

Šašková se snaží zabránit soupeřce ve střelbě.Foto: DENÍK/Miloslav Jančík

Než si ovšem olomoucké házenkářky mohly oba úkoly označit za splněné, musely ujít dlouhou a strastiplnou cestu. Ta vedla především v prvním poločase přes nepozornou a nepřesnou defenzivu, která držela hosty ve hře.

Banské Bystrici už play-off uteklo a do Olomouce přivezla jen devět hráček do pole, ty však v prvním poločase měly dost sil. V 7. minutě sice domácí vedly 6:3, ale Bystrica třemi brankami v řadě dokázala otočit na 8:9, a když se mohla celý první poločas spolehnout na průniky středem, bylo to po třiceti minutách 16:15.

Tuto hlavní díru však ve druhém poločase dokázaly Hanačky ucpat, navíc jim skvěle vyšel začátek, kdy šesti brankami v řadě utekly na 22:16. V oslabeném i slábnoucím slovenském kolektivu nebylo kam sáhnout pro případný zvrat, utkání tak k potěše diváků směřovalo za jasnou výhrou Zory.

V poslední čtvrthodince už bylo na hřišti jen jedno družstvo, domácí, které tento úsek vyhrálo 13:3, a gól si mohla vstřelit každá z jeho hráček.

„První poločas byl z naší strany nekvalitní, ve druhém přišla zásadní změna v přístupu. Takže musím oba poločasy oddělit, v prvním nespokojenost, druhý splňoval to, co jsme chtěli,“ zhodnotil trenér DHK Lubomír Krejčíř.

DHK Zora Olomouc – B. Bystrica 37:23 (16:15)

Nejvíce branek: Tomečková 10, Šašková 7, Vašková 5 – Lapinová 7/3, Vargová 5. Rozhodčí: V. Kohout, Novák. Vyloučení: 4:2. Sedmičky: 2/1:4/4. Diváci: 200.
DHK: Černá, Raníková – Tomečková 10, Šašková 7, Vašková 5, Kovačíková 4, Marcišová 3, Dostálová 2, Hejtmánková 2/1, Hrbková 1, Kňourková 1, Spíchalová 1, Salčáková 1, Stuchlová. Trenér Lubomír Krejčíř.

Další výsledky:
Písek – Nitra 35:28 (15:16), Šaľa – Jindřichův Hradec 32:22 (16:10), Slavia Praha – Veselí nad Moravou 21:19 (10:8). Předehráno: Trenčín – Bratislava 20:26 (14:12), Zlín – Michalovce 21:36 (11:22).

Autor: Miloslav Jančík

16.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář
23

Manažer Sigmy Minář otevřeně: Z loňských přestupů jsem se poučil

Vlevo Jiří Zemánek (ČSSD) a Oto Košta (ANO) ještě jako hejtman a jeho první náměstek
33

Zemánek: Košta musel odejít, bylo to jediné řešení

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

Do Olomouce přijedou tisíce mladých katolíků z celé země

Tisíce mladých lidí z celé České republiky přijede v létě do hanácké metropole.

Pamlsková vyhláška? Děti vyměnily jogurty za vlašák a kolu z večerky

Tzv. pamlsková vyhláška měla přinést zdravější stravu do školních bufetů. V praxi však spíše zvýšila tržby obchodům v okolí škol, kde se děti "vyspraví" sladkostmi, salámy či sladkými limonádami.

Olomouc – Klíčový zápas olomoučtí hokejisté zvládli. V derby porazili Zlín 3:0 a dvě kola před koncem základní části na desátou Plzeň ztrácí tři body.