Olomoucký tým vstoupil do skupiny o udržení v interlize z první pozice a s čtyřbodovým bonusem. Proti Jindřichovu Hradci zopakoval suverénní výkon z minulého vzájemného zápasu.

Po úvodním oťukávání se Hanačky ujaly díky rychlým brejkům vedení 3:0 a Jihočešky už pouze dotahovaly. První poločas skončil šestigólovou výhrou Olomouce, jejíž hráčky ve druhém poločase dokázaly vedení ještě navýšit na konečnou výhru o devatenáct branek.

Domácí trenér Jan Bělka mohl dát příležitost všem hráčkám, které se podílely na destrukci jihočeského celku. Nejlepší střelkyní byla Kateřina Růžičková s devíti trefami, příliš pozadu nebyla ani sedmigólová Lucie Fabíková. V olomoucké brance se prostřídaly Raníková, Rašková i mladá Zuzánková.

V dalším kole nadstavby se Zora opět představí olomouckým divákům v souboji s velkým rivalem ze Zlína.

DHK Zora Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 37:18 (16:10)

Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. 7m hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 5 – 5. Diváků: 160.

Olomouc: Raníková, Rašková, Zuzánková – Růžičková 9/3, Mikolajková 5, Uličná, Remešová 3, Pašková 2, Dostálová 1, Severová 2, Kubáčková 2, Salašová 3/1, Huráňová, Ždánská, Gebre Selassie 3, Fabíková 7. Trenér: Jan Bělka.

J. Hradec: Zimová, Davidová – Stará, Horšková 2, Eliášová 5, Zbožínková 3, Markesová 1, Desjardins, Jonová, Krupicová 4/2, Maryšková, Zahradníková 1. Trenér: Karel Petržela.