Olomoučanky hrají na podzim ve velkém stylu, ale mají v nohách náročný program. Utkání se od začátku odvíjelo vyrovnaně a na brankách oba celky šetřily. V 9. minutě se díky třetí úspěšné sedmičce Handlové dostaly hostující hráčky do vedení 2:3, ale to bylo poprvé a naposledy.

Po dvaceti minutách Hanačky vedly 10:7, Veselí sice ještě snížilo na 10:9, ale poslední desetiminutovka prvního poločasu patřila jednoznačně domácím hráčkám, které převážně z brejků utekly šesti brankami v řadě na 16:9.

Ale hosté celý druhý poločas bojovali o přijatelný výsledek. Domácí hráčky ze sebe nemusely dostat to nejlepší, aby si výhru bez větších problémů udržely.

„Než jsme si vytvořili rozhodující náskok, tak jsme se trápili s koncovkou, obrana ale byla, dá se říct, celé utkání výborná,“ zhodnotil trenér DHK Lubomír Krejčíř.

DHK Zora Olomouc – Veselí n. M. 29:20 (16:9)

Nejvíce branek: Tomečková 8/2, Šašková 7 – Handlová 8/5. Rozhodčí: Simu, Martiník. Vyloučení: 5:4. Sedmičky: 7/6:6/6. Diváci: 300.
DHK: Raníková, Kozáková, Černá - Tomečková 8/2, Šašková 7, Vašková 4, Hrbková 4/4, Dostálová 2, Kňourková 1, Hejtmánková 1, Stuchlová 1, Spíchalová, Kovačíková. Trenér: Lubomír Krejčíř

Další výsledky 10. kola:
Michalovce - J. Hradec 34:17 (17:9), Písek - Bratislava 28:31 (12:15), Šaľa - B. Bystrica 33:14 (17:3).