Zora se s Partizánkami pořádně potrápila

Olomouc /FOTOGALERIE/ – Měla to být jasná záležitost, nakonec z toho bylo pořádné drama. Favorizované olomoucké házenkářky musely o výhru nad předposledním celkem tabulky HK Danlog Partizánske bojovat do posledních minut utkání.

14.3.2010

Házenkářky Zory se na výhru 27:23 nad předposledním týmem tabulky pořádně nadřely, ale nakonec zvítězily.Foto: DENÍK/Martin Dostál

Trenér Zory Libor Malínek musel před utkáním řešit početnou marodku. Mimo hru byly dvě pivotky Spíchalová s Uličnou, brankařka Raníková a univerzálka Mýlková. I proto byla základní šestka olomouckého týmu poměrně překvapivá, když se na střední spojku postavila Alena Polášková, vlevo ji sekundovala Kateřina Vašková, vpravo Michaela Hrbková a na pivotu se představila „předělaná spojka“ Tereza Kovačíková. Na svých místech zůstala v podstatě jen křídla Tomečková s Dostálovou.

Snad i kvůli těmto změnám byl první poločas naprosto vyrovnaný. Partizánky se na Hané od úvodu prezentovaly aktivní hrou a v začátku utkání Zora držela krok jenom díky brankařce Kozákové. Její kolegyně v bráně Partizánského Rychtarechová se však nenechala zahanbit a do šaten se šlo za jednobrankového vedení domácích 12:11.

Zvýšený hlas kouče Malínka v poločasové přestávce vyprovokoval jeho svěřenkyně k zlepšenému výkonu, když rychle utekly do šestibrankového vedení 17:11. Partizánky se ale nevzdávaly a zejména agilní teprve osmáctiletá spojka Iveta Mičiníková se svými cekovými deseti brankami postarala o to, že v závěru utkání bylo stále o co hrát. Hanačky ale zužitkovaly větší zkušenosti a povinné dva body si vzít nenechaly.

„Do Olomouce jsme přijeli s tím, abychom nezopakovali poslední dva zápasy, kdy jsme si zápasy s Šaľou a Michalovcemi pokazili vlastními hrubými chybami a kde to nakonec skončilo velkým brankovým rozdílem. Dnes jsem byl spokojený zejména s nasazením, kromě sedmiminutové pasáže ve druhém poločase jsme tu odehráli vyrovnanou partii,“ pochvaloval si trenér Partizánského Tibor Csollár.

„Byl to velmi bojovný zápas. S našeho týmu musím pochválit zejména brankařku Rychtárechovou, která opravdu podala výborný výkon. Co se týče předvedené hry, tak jsme spokojený. Samozřejmě, kdyby z toho byl nějaký bod, tak bychom byli raději, ale musíme být realisti,“ dodal Csollár.

Jeho protějšek Malínek mohl být naopak spokojen jen s výsledkem a dvěma body. „I když jsem děvčatům celý týden zdůrazňoval, že Partizánské tady nemá co ztratit, tak jsme začali profesorsky. To se nevyplatilo,“ přemítal olomoucký kouč.

„Kdybychom po prvním poločase vedli o šest o sedm, bylo by to daleko jednodušší. Ale takhle soupeř pořád cítil šanci a bojoval až do konce. Na začátku druhé půle, když jsme odskočili, tak jsem si říkal, že už to bude v pořádku. Ale na hráčky jakoby opět spadla deka a začaly hrát vlažně. Takže jsme se trápili až do závěrečného hvizdu,“ uznal Malínek.

V dopoledním sobotním utkání si Slavia Praha ve Veselí nad Moravou zajistila interligový titul, který se tak poprvé v historii stal kořistí českého týmu. Největší konkurenti Zory v boji o třetí místo Šaľa a ŠKP Bratislava svá utkání proti Jindřichovu Hradci respektive Zlínu vyhrály a olomouckým házenkářkám tak dvě kola před koncem stále patří v tabulce WHIL páté místo.

DHK Zora Olomouc – HK Danlog Partizánske 27:23 (12:11)

Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. 7m hody: 8/6 – 6:4. Vyloučení: 5 – 4. ČK: Mičiníková (Partizánske). Diváků: 150.

DHK Zora Olomouc: Kozáková, Rašková – Hejtmánková 7/5, Růžičková 1, Stuchlová 1, Kovačíková 3, Vašková 3, Hrbková 5/1, Pašková, Dostálová 2, Severová, Polášková 1, Tomečková. Trenér: Libor Malínek.

HK Danlog Partizánske: Baginová, Čížová, M. Rychtárechová – Ščasná 1, Košíková 2, Blažeková 3, Hanová, Z. Rychtárechová, Zajíčková 3/1, Hýllová 4, Kankulová, Minarčíková, Mičiníková 10/3, Szobeová. Trenér: Tibor Csollár.

Další utkání 20. kola interligy házenkářek:

Veselí nad Moravou – Slavia Praha 33:34 (16:18)

Nejvíce branek: Fleková 10/6, Vinyatynská 9/3, Chmelařová 6 – Černá 8, Kutlvašrová 6, Keclíková 6/1. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 9/9 – 5/4. Vyloučení: 0:3. Diváci: 300.

Písek – Trenčín 25:32 (16:15)

Nejvíce branek: Borovská 9/1, Stellnerová a Martenková po 4 – Birkušová 7/2, Kovaličková 7, Šáteková 6. Rozhodčí: Průcha, Větrovský. Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/4. Vyloučení: 2:4. Diváci: 220.

ŠKP Bratislava – Zlín 34:27 (22:10)

Nejvíce branek: Beňoušková 8/2, Kertesová 8 – P. Ručková a Šviráková po 5. Rozhodčí: Cipo, Pastierik. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/0. Vyloučení: 5:2. Diváci: 150.

Jindřichův Hradec – Šaľa 26:33 (17:20)

Nejvíce branek: Kohoutová 6, Krupicová 4/4, Bubeníková, Kupková a Keslerová po 4 – Tóthová 14, Popluhárová 12/5, Czaniková 4. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 7/4 – 6/6. Vyloučení: 8:4. Diváci: 235.

Michalovce – Inter Bratislava 42:17 (25:5)

Nejvíce branek: Kvetková 7, Szöllösiová 6, Škľaruková 5 – Jurigová 5, Žišková 4, Lormannová 4/3. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 8:5. ČK: Bachirjevová – Lormannová. Diváci: 900.

14.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Dopravní nehoda v obci Vranovice-Kelčice.
3

Úterní odpoledne ve znamení nehod, vyžádaly si celkem osm zraněných

Jiří Texl
4

Texl chtěl skončit s fotbalem, teď září: Tlak necítím, prostě se bavím

Využíváte wi-fi lavičky v Olomouci? Statistiky hlásí tisíce připojení

ANKETA / Trojice chytrých laviček, které v Olomouci nabízejí možnost bezdrátového připojení k internetu či nabíjení mobilního telefonu, se ujala.

Další větrný park nad Olomoucí dostal povolení

ANKETA / Větrný park Jívová má zelenou. I když jak se to vezme.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Fronty před branami Androva stadionu v Olomouci stály ještě po začátku nedělního zápasu. Fotbalisté Sigmy porazili brněnskou Zbrojovku 3:0, někteří fanoušci však měli tu smůlu, že neviděli jediný gól.