Házenkářky Zory dostaly Šalu na kolena

OLOMOUC - Lepší důkaz o aktuální pohodě a formě nemohly olomoucké házenkářky podat. V 6. kole interligy skolily na vlastní palubovce slovenského vicemistra ze Šaly. V tabulce tak svého soupeře předskočily a jsou již druhé.

15.10.2007

Tomečková se prodírá obranou soupeře.Foto: DENÍK/Miloslav Jančík

Šala přivezla osobní obranu na Vaškovou, od začátku se jí věnovala Martanovičová. Do vedení tak šli hosté, když ve 12. minutě to bylo 3:5 a ještě pět minut před poločasem vedli 8:10. Pak Tomečková třemi brankami otočila. Druhý poločas otevřely Dámy dvěma brankami. Ještě čtyři minuty před koncem vedly domácí 23:18, a i když se Šala snažila závěr zdramatizovat, vítězství už zůstalo na Hané.

„Jsem za vítězství rád, protože Šala je velký tým s celou řadou kvalitních hráček,“ řekl trenér Zory Lubomír Krejčíř.

DHK Zora Olomouc - Duslo Šala 23:22 (11:10)

Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Vyloučení: 2:0. Sedmičky: 4/3:5/4. Diváci: 350.
DHK: Raníková, Černá -Šašková 7, Tomečková 7, Hejtmánková 4/3, Vašková 2, Hrbková 2, Marcišová 1, Stuchlová, Kovačíková, Dostálová, Spíchalová, Holická, Samcová. Trenér Lubomír Krejčíř.

Další výsledky 6. kola: Písek -Jindřichův Hradec 26:23 (10:9), Bratislava - Veselí 22:22 (9:12), Trenčín - Banská Bystrica 31:27 (17:11), Zlín - Nitra 26:19 (14:8), Slavia Praha - Michalovce 28:40 (15:19).

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Dva muži, které vidíte na fotografiích, ukradli jízdní kolo v hodnotě deseti tisíc z kolárny domu ve Voskovcově ulici v Olomouci
4

Tito zloději v Olomouci ukradli kolo. Nepoznáte je?

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

V úterý potvrdil na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka, že ve Zlíně se objevil africký mor prasat.

Brázdil bude obhajovat, hejtmani by neměli kumulovat funkce

Lékař olomoucké záchranky Milan Brázdil nakonec bude obhajovat poslanecký mandát. Vedení ANO jej dalo na kandidátku, kde jméno skokana předchozích voleb nakonec figuruje na šestém místě.