Zora proti Zlínu zvládla jen začátek. Nakonec jasně prohrála

Olomouc – Pouze v úvodních minutách zápasu dokázaly olomoucké házenkářky přehrávat soupeřky ze Zlína a to jim na vítězství stačit nemohlo.

27.9.2014

Zora Olomouc (v černém) proti ZlínuFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Zora prohrála na domácí palubovce 18:23 a stále tak čeká na první interligové body.

Domácí tým vstoupil do důležité házenkářské bitvy na výbornou a do sedmé minuty nenechal soupeřky ani jednou skórovat, hostům se navíc zranila pravá spojka Nygrýnová.

Vedení 4:0 však Hanačkám spíše uškodilo, o poločase už totiž vedl Zlín rozdílem čtyř branek 11:7.

„Obranu jsme měli dobrou, ale bohužel holky v útočné činnosti přestaly plnit taktické pokyny," konstatoval trenér Zory Jan Bělka.

„Děvčata se za toho nepříznivého stavu nesložila a chytila se v obraně," pochvaloval si naopak zlínský kouč Peter Sabadka. „Od chvíle, co jsme vyrovnali na 5:5, jsme jasně dominovali."

Ani po změně stran se obrat nekonal a hostující tým, který podstatnou část zápasu hrál v početní výhodě, tak dokráčel k zasloužené výhře o pět branek.

Zlín se snadněji prosazoval střelbou ze spojek, naopak Zora se totálně trápila v postupném útoku a střelecky se s výjimkou mladých Ivany Salašové a Anny Gebre Selassie nedařilo vůbec nikomu.

„Postupný útok mě mrzí, navíc jsme nedali spoustu šancí, myslím, že jsme jich měli víc než Zlín, ale bohužel se nám nedařila střelba," litoval trenér Jan Bělka, kterého mrzelo sedm vyloučení.

„Nebudu o tom polemizovat, ale těch vyloučení bylo hrozně moc. To nás taky samozřejmě zastavilo."

„Věděli jsme, že to nebude lehké, ale děvčata zodpovědně zabrala," chválil své svěřenky trenér Zlína Peter Sabadka, který vyzdvihl výkon kompaktní obrany a brankářky Zuzany Mikšovské.

Po operaci poprvé do zápasu naskočila Alžběta Tóthová, která dala dvě branky.

„Hrála na hranici svých aktuálních možností," poznamenal kouč Sabadka.

Další ze zlínských rekonvalescentek Zuzana Drotárová na hřiště nakoukla na pár minut.

„Každý bod z venkovní palubovky je pro důležitý pro naši psychiku. Přijeli jsme sem s našimi oporami, které jsou ale ještě v rekonvalescenci, a především s mladými hráčkami. Na úvod je to pro nás dobré, ale budeme ještě silnější," upozornil Sabadka.

Zora si první domácí zápas představovala jinak.

„Určitě je to nepříjemná prohra, ale já doufám, že napravíme v dalších utkáních. Máme za sebou teprve druhé kolo, takže na nějaké závěry je ještě docela brzo," neztrácí optimismus olomoucký trenér.

V příštím interligovém kole jeho tým čeká výjezd na palubovku Písku.

DHK Zora Olomouc – HC Zlín 18:23 (7:11)

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. 7m hody: 3/2 – 5/4. Vyloučení: 7 – 1. Diváků: 220.

Olomouc: Rašková, Dederlová – Růžičková, Hvostaľová 1, Berová 2, M. Salčáková, Dostálová 2, Severová, Kubáčková, Salašová 5, Kalová 1, K. Salčáková 2/1, Ždánská, Gebre Selassie 3, Chrenková 2/1. Trenér: Jan Bělka.

Zlín: Mikšovská, Túrociová – Nudni 2, Tóthová 2, Sobieská 1, Nygrýnová, Očadlíková 2, Drotárová, Kříčková, Hradilová 7/3, Novotná, Vlková 1, Kolářová 2, Kamenářová 2, Brandová 4/1, Budayová. Trenér: Peter Sabadka.

Další výsledky 2. kola interligy:

Michalovce – Písek 34:24 (17:11)
Nejvíce branek: Hruščáková 8, Trehubová 6/2, Horňáková a Szöllösiová po 5 – Vrabcová 7/3, Pravdová 3/1.

Partizánske – Veselí nad Moravou 20:20 (7:12)
Nejvíce branek: Michnová 7/1, Szökeová 5/1, Blažeková 3 – Slováková 5, Gajdošíková 4/1, Vargová 3/2, Vysloužilová 3.

Most – Šaľa 31:31 (15:17).

Autor: Miroslav Mazal

27.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Areál Korunní pevnůstky v Olomouci se v neděli proměnil v Itálii. Zábavu tu našly děti i dospělí.
27

Italské speciality i zábava pro celou rodinu na pevnůstce

Olomoucký závod si dvaadvacetiletý Petr Zahradníček z Pardubic tak oblíbil, že si ho za poslední čtyři roky nenechal ujít ani jednou.
194

Je to zážitek, který si prostě musíte zopakovat, říká mladý běžec

Olomoucký půlmaraton 2017 - VELKÁ FOTOGALERIE. Najdete se?

Tisíce amatérských i profesionálních běžců zaplnily v sobotu ulice Olomouce. Osmý ročník Olomouckého půlmaratonu si nenechalo ujít 6 200 závodníků z devětačtyřiceti zemí, dalších 3 600 závodníků odstartovalo v nesoutěžním rodinném běhu.

Historické motocykly Jawa Pionýr, Babeta a moped Stadion se v sobotu proháněly ulicemi Horky nad Moravou na Olomoucku. První závod čtvrtého ročníku Fichtlfestu odstartoval ve 13 hodin.

Záchranka ošetřila na půlmaratonu přes 50 lidí, pět skončilo na urgentu

Více než padesátce závodníků na trati olomouckého půlmaratonu museli v sobotu pomoci zdravotníci záchranné služby.

Tragická noc: auto smetlo mladého muže na D46, tři zranění po nárazu do zdi

Ke dvěma vážným dopravním nehodám došlo v noci z pátku na sobotu, první z nich mladý muž nepřežil.