Do zápasu přitom lépe vstoupili hosté, když se dostali do vedení 4:1. To jim ale spíše dodalo na pocitu, že se Písek porazí sám, a postupně se začali herně propadat. Dámy si nevěděly s pohyblivými hráčkami Písku rady, trenér Krejčíř se pokusil reagovat na nepříznivý vývoj stažením Salčákové ze střední spojky a nasazením Veroniky Hejtmánkové.

Ani její zkušenosti však bezkrevnému výkonu Zory nepomohly. Nepřesnosti v kombinaci, špatný výkon brankářek, nedůrazná koncovka. Všechny tyto atributy přispěly k tomu, že ještě sedm minut před koncem poločasu se Písek poprvé dostal do vedení. Závěr poločasu patřil herně domácím, Olomoučanky ale ještě stihly držet krok ve skóre.

Poločasová přestávka svěřenkyním kouče Krejčíře příliš nepomohla. Zora i nadále hrála velmi pasivně jak dopředu, tak v obraně. Písek si udržoval jedno- až dvoubrankový náskok. Když se hostující tým nadechoval k obratu, srazil jej nepochopitelnými výroky rozhodčí Pavlát.

Zora hrála permanentně v oslabení, nad dvojnásobným vyloučením Hejtmánkové kroutily nevěřícně hlavami i domácí hráčky. Nutno dodat, že se vzrůstající nervozitou stoupala i nedisciplinovanost hráček Zory, které se v nejednom případě nechaly vyloučit zbytečně.

Deset minut před koncem zápasu se Písek utrhl do tříbrankového náskoku a Hanačky už neměly vnitřní sílu, aby s výsledkem stihly něco udělat. Jedno z překvapení posledního letošního kola WHIL bylo dokonáno, Písek dokázal díky větší chuti po vítězství porazit jasného favorita a donedávna nejlepší český tým.

Trenér Písku Jan Salač neskrýval po zápase velkou spokojenost. „Myslím si, že tohle asi nikdo nečekal. Je to senzace. Holky odvedly výkon na hranici svých možností, některé tam nechaly úplně všechno. Co se týče Olomouce, bylo tam evidentní lehčí podcenění, jinak si to nedovedu vysvětlit,“ uvedl kouč vítězného družstva.

Na druhé straně trenér Krejčíř hledal slova jen velmi těžce. „Odehráli jsme velice nešťastné utkání. Náš výkon v prvním poločase nestačil na to, abychom si udělali rozhodující náskok. O druhém poločase se mi hovoří velice těžce, vzhledem k pravidlům, která platí v soutěžním řádu WHIL. Individálně jsem nenašel ani jeden mimořádný výkon. Nedařilo se brankářkám, nedařilo se ani hráčkám v poli,“ konstatoval smutně Krejčíř.

Sokol Písek – DHK Olomouc 28:25 (15:15)

Nejlepší střelkyně Písku: Vrabcová 10/4, Borovská 6, Veselá M. 4. Nejlepší střelkyně Olomouce: Kelarová 6, Dostálová 5, Hejtmánková 4/3, Tomečková 4/1. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4, vyloučení: 1 – 7 (ČK Spíchalová), rozhodčí: Pavlát, Pešek, diváků: 210.

Písek: Skálová, Veselá K., Vařečková – Vrabcová 10/4, Skálová, Zelenková 1, Moravcová 2, Borovská, Veselá M. 4, Hemrová, Šichmanová, Stellnerová 2, Dvořáková 3. Trenér: Jan Salač.

Olomouc: Raníková, Vyhlídalová – Hejtmánková 4/3, Růžičková 1, Kovačíková 2, Uličná, Kelarová 6, Hrbková, Goldová 1, Dostálová 5, Selucká, Spíchalová 1, Salčáková 1, Tomečková 4. Trenér: Lubomír Krejčíř.