Zora přehrála Jihočešky až ve druhém poločase

Olomouc /FOTOGALERIE/ – Větší potíže, než se čekalo. Do této věty by se dal shrnout průběh utkání 16. kola interligy házenkářek mezi Olomoucí a Jindřichovým Hradcem. Ten na Hanou dorazil zdecimován rozsáhlou marodkou a na lavičce měl jen jednu hráčku do pole.

9.1.2010

Zora v modrém porazila Jindřichův HradecFoto: DENÍK/Martin Dostál

Přesto se české vicemistryně s Jihočeškami pořádně natrápily, zejména během prvního poločasu.

„S výhrou jsem samozřejmě spokojený, ale nemůžu být spokojený s tím, co jsme v první půli předváděly. Byl to z naší strany velmi slabý výkon, holky absolutně neplnily předzápasové pokyny,“ hněval se po utkání kouč Zory Libor Malínek.

Hradec do zápasu vstoupil s velkou chutí a ve 12. minutě nad jasnými favoritkami vedl 4:2. Zora předváděla nepřesnou rozehrávku, nenápadité útoky do dobře postavené obrany.

„Chtěly jsme hrát do rychlých útoků, ale to se nám vůbec nedařilo. Místo toho jsme útočily pomalým postupným útokem, což jsme vůbec nechtěly,“ uznal Malínek.

Přesto Hanačky dokázaly do poločasu skóre otočit a do kabin se šlo za jejich vedení. „Tentokrát jsem v šatně vůbec nekřičel,“ usmíval se olomoucký kouč nad otázkou, jestli musel v kabině zvyšovat hlas. „Úplně v klidu jsem holkám řekl, co chceme hrát a ve druhém poločase se to zlepšilo,“ dodal.

S přibývajícím časem se víc a víc projevoval rozdíl ve fyzické připravenosti i to, že Jindřichův Hradec v podstatě nemohl střídat. „Ony pak začaly odpadat. Ale to už bylo pozdě, šly jsme do toho zápasu s tím, že je kondičně předčíme už v úvodním poločase,“ vrátil se ještě Malínek.

Zora postupně navyšovala svůj náskok, Hradec držel krok jen do stavu 19:15, pak odpadl definitivně a domácí si v pohodě dokráčely pro vítězství 32:23.

Nejlepší střelkyní Olomouce byla Michaela Hrbková se sedmi brankami, po delší době se pak kvalitním výkonem připoměla Kateřina Růžičková, autorka šesti úspěšných pokusů.

„Katka nás držela především v prvním poločase, kdy se jí dařilo proměňovat své pokusy zdálky a to nám hodně pomohlo,“ těšilo Malínka.

„Kdybych měl ale někoho vyzdvihnout, byla by to Tereza Kubáčková, která na pravé spojce dnes zahrála skvěle,“ pochválil trenér Olomouce teprve sedmnáctiletou juniorskou reprezentantku, která v zápase nejenomže vstřelila svoji úplně první interligovou branku, ale dokázala přidat ještě tři další.

Olomouc – Jindřichův Hradec 32:23 (14:12)

Rozhodčí: Tvrdoň, Bauer. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4. Vyloučení: 5:5. Diváci: 150.

DHK Zora Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 4/2, Růžičková 6, Mýlková 3, Stuchlová, Kovačíková 1, Uličná 1, Hrbková 7/2, Pašková 1, Dostálová, Selucká 1, Kubáčková 4/1, Tomečková 4. Trenér: Libor Malínek.

Jindřichův Hradec: Doláková, Březinová - Leštinová 2, Kohoutová 3, Hroníčková 1, Keslerová 7, I. Matoušková 4/1, Neidrová 1, Bubeníková 1, Krupicová 4/3. Trenér: René Kumpán.

Další sobotní zápasy 11. kola:

Trenčín – Inter Bratislava 32:23 (11:12)

Nejvíce branek: Kovaličková 7, Rechtorisová 6/3, Žideková 5/2 – Pončáková 6, Lavrinčíková 4/2, Kušová 3. Rozhodčí: Kozák, Mičuda. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 4:9. ČK: Lavrinčíková (Inter). Diváci: 200.

Šaľa – Písek 37:23 (17:11)

Nejvíce branek: Popluhárová 7/1, Trochtová 6, Szarková 6 – Luzumová 11/3, Crhová 6/1, Borovská, Stellnerová a Dvořáková po 2. Rozhodčí: Rudinský, Mandák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 4:3. Diváci: 200.

Zlín – Michalovce 26:28 (12:17)

Nejvíce branek: Růčková 6/1, Adámková 5, Cedidlová 4 – Škľaruková 8, Tregubovová 7, Bachirevová 4/1. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1. Vyloučení: 3:8. ČK: Horňáková (Michalovce). Diváci: 420.

Holice na ručník, kouč v šoku. Po dalším debaklu skončil trenér Sedláček

Další průšvih a konec. Hrůzostrašný fotbalový týden, ve kterém olomoucká Holice utrpěla debakly 1:8 a 1:7, vyvrcholil rezignací kouče Romana Sedláčka. Trenér třetiligového celku se dohodl s vedením klubu na ukončení spolupráce ihned po duelu 8. kola MSFL proti Líšni.

Hity devadesátek roztančily Olomouc. Stovky lidí bavil Captain Jack i Holki

FOTOGALERIE / Holki, Captain Jack, soutěže o CD či vstupy na koncerty, a hlavně známé hity devadesátých let čekaly návštěvníky na Dance sensation.

Farmářský den táhl i v dešti, nabídl ochutnávky, výrobu sýrů i trojboj

FOTOGALERIE / Ani deštivé sobotní počasí neodradilo stovky lidí od návštěvy farmy Doubravský dvůr v Července.

Pohádka pokračuje! Sigma doma smetla Duklu a dotírá na lídra

FOTOGALERIE / Fotbalisté olomoucké Sigmy v sobotu slavili již páté vítězství v sezoně, když na svém hřišti smetli pražskou Duklu 3:0. O dva góly se postaral Plšek, třetí přidal bek Sladký.