Zora jede. Vychutnala si i Bánskou Bystricu

Olomouc - Nový ročník WHIL Interligy házenkářek odstartovala Zora na výbornou. Po nevyzpytatelné Slávii Partizánské si bez větších problémů poradila i s Bánskou Bystricou.

13.9.2008

Olomoučanky se umí radovat.Foto: DENÍK/Miloslav Jančík

Soupeř olomouckých házenkářek, sužovaný interními problémy, přijel pouze s devíti hráčkami. "Nedávno odstoupilo celé vedení klubu, na začátku přípravy jsem měl jen šest hráček. Nemáme ještě dořešené přestupy. Je to smutné, ale musíme se s tím porvat," vysvětloval trenér Bystrice Ivan Pompoš.

Na výkonu jeho svěřenkyň se tento fakt nepochybně projevil. Zoře nekladly vážnější odpor a odjely s porážkou 34:28.

Hanačky vstoupily do utkání soustředěně. Hned z první akce ale trefily tyč, následně Tomečková orazítkovala břevno. Takový vstup do utkání se po jeho skončení jevil více než symbolický.

Břevna a tyče totiž patřily k největším protivníkům domácích házenkářek. Pak se začaly hráčky Zory přeci jen více trefovat mezi tři tyče a v 8. minutě už vedly 5:0. I tak bylo ale spálených šancí více než dost. Hostující družstvo na tuto skutečnost ke své smůle reagovat nedokázalo.

Hráčky Bánské Bystrice se nepřesnou hrou a individuálními chybami samy připravovaly o šanci držet s domácím týmem krok. A když už se do šancí dostaly, narazily na neprostupnou obranu Zory, která zejména v prvním poločase fungovala na jedničku.

Pakliže se některým Hanačkám lepila smůla na prsty a neúnavně testovaly pevnost brankové konstrukce, Tereza Kovačíková mířila přesně. A to hned děvetkrát, z toho osm zásahů zaznamenala v prvním poločase.

Byla tak nejenom nejlepší domácí střelkyní, ale i hlavní strůjkyní olomouckého náskoku, který po třiceti minutách hry činil osm branek při skóre 19:11. Zora v první půli předváděla efektní hru, která se, až na vyjímky zaplněné tribuně, musela líbit.

Do druhého poločasu vkročily olomoucké házenkářky ve volnějším tempu. V bráně zůstala Irena Kozáková, která ještě v první půli nahradila na dvě minuty vyloučenou Vyhlídalovou.

Prvních pět minut ještě Dámám stačilo pozorně bránit a zasazovat soupeřkám rány z protiútoků. Jenže pak se Hanačkám jakoby vedení zdálo dostatečné a na několik minut úplně zmizeli z hřiště. Banská Bystrica se dotáhla na rozdíl pouhých čtyř branek a vývoj utkání sliboval zajímavou pointu. Avšak nepřišla.

Domácí děvčata podporované oživlou tribunou začala hrát svoji hru a drama nepřipustila. Jako správná vůdkyně týmu se ukázala býti Veronika Hejtmánková, která střelecký půst Zory ukončila sólovou akcí přes půl hřiště a zvedla kolegyním hlavy.

Načež začala úřadovat, ve velké pohodě hrající, Salčáková, která přidala pět branek. Jednu měla na kontě již předtím, takže nastřílela v zápase celkem šest gólů.

Přidat jich však mohla mnoho dalších, do cesty se jí stavěla zlověstná branková konstrukce, stejně jako předtím Tomečkové na stejném postu. Formu potvrdila Míša Hrbková, která konto soupeře zatížila sedmi úspěšnými trefami.

Zora začala soupeřkám úspěšně odskakovat a do hry se vrátila potřebná pohoda. Jejím projevem byla například nejkrásnější akce zápasu, kdy Dostálová chytře skrytě za zády uvolnila Salčákovou a ta se v tomto případě nemýlila.

Svoji druhou interligovou branku přidala v závěru i mladá Bára Pašková, pěkný průnik obranou Bánské Bystrice zakončila nechytatelnou dělovkou. Slovenky na konci zápasu ještě korigovaly výsledek na konečných 34:28.

Trenér olomoucké Zory Lubomír Krejčíř výkon svých svěřenkyň hodnotil víceméně kriticky.

"Já příliš spokojený nejsem, protože utkání mělo z naší strany jednu velikou vadu na kráse. Tou bylo neproměňování střeleckých příležitostí. Těší mě jen dvě věci, samozřejmě dva body za výhru a potom výkon Terezy Kovačíkové, která zahrála výborným způsobem jak v defenzivě, tak v ofenzivě," řekl Krejčíř po utkání.

DHK Zora Olomouc - ŠKP HK Banská Bystrica 34:28 (19:11)

Rozhodčí: Horák, Bečička. Diváků: 150. 7m hody: 2/2 - 7/7. Vyloučení: 4 - 3.
Sestava a branky DHK Zora Olomouc: Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 2, Růžičková 1, Kovačíková 9, Uličná 1, Šašková 3, Hrbková 7/2, Pašková 1, Dostálová 1, Spíchalová 1, Salčáková 6, Tomečková 2. Trenér: Lubomír Krejčíř.
ŠKP HK Banská Bystrica: Gondová, Fašangová - Kollárová 6, Lapinová 9/7, Kmeťová 3, Rumanovská 6, Vargová 3, Čajková, Žigová 1. Trenér: Ivan Pompoš.

Bouře v Moravské filharmonii: Žádná trička, jinak nejednáme, vzkázala radnice

Budeme s vámi jednat, ale bez triček. Tak by se dal shrnout závěr čtvrtečníí schůzky nespokojené části orchestru Moravské filharmonie Olomouc s vedením města.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V kině odmítli film o Babišovi. Totalita, reagují lidé

Vracíme se zpět do totality? Nebo právě odstartovala předvolební kampaň? Takové otázky se v Přerově vyrojily poté, co zdejší kino Hvězda odmítlo promítat dokumentární film o Andreji Babišovi.

Ze Žižkova náměstí zmizely lavičky, opět kvůli bezdomovcům

ANKETA / Olomouc si neví rady s nepořádnými bezdomovci. I proto vedení města přistoupilo k odstranění laviček na některých místech v centru.