Na start desetikilometrového závodu se prezentovala pouhá třicítka běžců, kteří museli bojovat nejen s náročnou kopcovitou tratí ale také s deštěm, sněhem, silným ledovým větrem a nakonec i blátem.

S nepřízní počasí se nejlépe vyrovnal Pelíšek z FORTEX SKI Mor. Beroun, který zvítězil časem 35:45 min. před Kučerou z SK Salix Grymov, který zůstal za vítězem o 23 kund.

Třetím nejrychlejším časem 38:35 min. doběhl do cíle závodu vítěz kategorie 40–49 Martínek z SK TRISK Olomouc.

V padesátnících zvítězil favorizovaný Filip z KVS Náměšť na Hané časem 39:15 min.

Další dvě kategorie byly obsazeny pouze jedním běžcem, a tak bez zjevné námahy si pro prvenství přiběhli Kovář z AK Olomouc (49:57 min.) a nad 70 let Tomíšek z Říkovic (56:17 min).

Z pěti startujícíh žen zvítězila nejstarší účastnice Marie Hynštová z AK AHA Vyškov časem 48:08 min. z kategorie nad 45 let. Pechová z TJ LIGA 100 Olomouc si prvenství v kategorii do 34 let vybojovala výkonem 49:38 min.