Vrchař Janík jel opatrně a je vicemistrem

Šternberk – Titulem českého vicemistra zakončil letošní domácí šampionát pňovický vrchař Václav Janík. Oproti loňskému roku si tak o jedno místo polepšil.

25.9.2012 1

Václav JaníkFoto: janik-motorsport.com

Závěrečný podnik hostilo rakouské městečko Sankt Agatha.

„Závod provázela skvěle připravená trať, téměř sto padesát vozů na startu a obrovský zájem fanoušků," referoval Janík.

Pro Nutrend racing se jednalo o klíčový závod rozhodující o konečném umístění týmu v letošní sezoně. Díky bodovému náskoku v absolutní klasifikaci domácího mistrovství stačilo Janíkovi k dosažení titulu vicemistra umístění těsně za Otakarem Krámským. V případě technických problémů nebo jezdeckého zaváhání by Janík o druhé místo automaticky přišel.

Nutrend racing zastupovaly v Rakousku již tradičně dva závodní vozy. Václav Janík odstartoval ve formulové skupině E2/SS s vozem Lola B02/50 a Jiří Svoboda zastupoval s vozem Radical SR3 skupinu E2/SC.

Oba sobotní tréninky proběhly na mokré trati bez sebemenších problémů a tým se plně soustředil především na optimální nastavení závodních vozů.

Václav Janík si v sobotu vyjel čtvrté místo ve skupině a Jiří Svoboda obsadil vynikající druhou pozici.

V samotném nedělním závodě se již jelo na zcela suché trati. Václav Janík, který zvolil jízdu především na jistotu, dosáhl ve skupině formulových vozů čtvrtý nejrychlejší čas.

Třetí příčku získal s vozem Lola 3000 Waldy Hermann, jako druhý dojel na voze Reynard Otakar Krámský a první pozici získal švýcarský jezdec Eric Berguerand s Lolou FA99. Jiří Svoboda, stejně jako v sobotu, obsadil výbornou druhou příčku ve skupině E2/SC.

Čtvrtým místem v Rakousku si Janík svou celkovou druhou pozici v absolutní klasifikaci s přehledem pojistil a získal tak titul vicemistra ČR pro rok 2012. Oproti loňské třetí příčce si tak Nutrend racing v celkovém žebříčku domácího šampionátu o jednu příčku polepšil. Titul mistra republiky pro rok 2012 získal Dušan Nevěřil a na bronzový stupínek vystoupil Otakar Krámský.

I přesto, že domácí mistrovství je u konce, o pořadí v mezinárodním šampionátu FIA Challenge není stále rozhodnuto. Nutrend racing se proto v termínu první říjnový víkend zúčastní německého podniku Mickhausen, kde se bude snažit udržet první příčku.