Vrchař Janík jel opatrně a je vicemistrem

Šternberk – Titulem českého vicemistra zakončil letošní domácí šampionát pňovický vrchař Václav Janík. Oproti loňskému roku si tak o jedno místo polepšil.

25.9.2012 1

Václav JaníkFoto: janik-motorsport.com

Závěrečný podnik hostilo rakouské městečko Sankt Agatha.

„Závod provázela skvěle připravená trať, téměř sto padesát vozů na startu a obrovský zájem fanoušků," referoval Janík.

Pro Nutrend racing se jednalo o klíčový závod rozhodující o konečném umístění týmu v letošní sezoně. Díky bodovému náskoku v absolutní klasifikaci domácího mistrovství stačilo Janíkovi k dosažení titulu vicemistra umístění těsně za Otakarem Krámským. V případě technických problémů nebo jezdeckého zaváhání by Janík o druhé místo automaticky přišel.

Nutrend racing zastupovaly v Rakousku již tradičně dva závodní vozy. Václav Janík odstartoval ve formulové skupině E2/SS s vozem Lola B02/50 a Jiří Svoboda zastupoval s vozem Radical SR3 skupinu E2/SC.

Oba sobotní tréninky proběhly na mokré trati bez sebemenších problémů a tým se plně soustředil především na optimální nastavení závodních vozů.

Václav Janík si v sobotu vyjel čtvrté místo ve skupině a Jiří Svoboda obsadil vynikající druhou pozici.

V samotném nedělním závodě se již jelo na zcela suché trati. Václav Janík, který zvolil jízdu především na jistotu, dosáhl ve skupině formulových vozů čtvrtý nejrychlejší čas.

Třetí příčku získal s vozem Lola 3000 Waldy Hermann, jako druhý dojel na voze Reynard Otakar Krámský a první pozici získal švýcarský jezdec Eric Berguerand s Lolou FA99. Jiří Svoboda, stejně jako v sobotu, obsadil výbornou druhou příčku ve skupině E2/SC.

Čtvrtým místem v Rakousku si Janík svou celkovou druhou pozici v absolutní klasifikaci s přehledem pojistil a získal tak titul vicemistra ČR pro rok 2012. Oproti loňské třetí příčce si tak Nutrend racing v celkovém žebříčku domácího šampionátu o jednu příčku polepšil. Titul mistra republiky pro rok 2012 získal Dušan Nevěřil a na bronzový stupínek vystoupil Otakar Krámský.

I přesto, že domácí mistrovství je u konce, o pořadí v mezinárodním šampionátu FIA Challenge není stále rozhodnuto. Nutrend racing se proto v termínu první říjnový víkend zúčastní německého podniku Mickhausen, kde se bude snažit udržet první příčku.

25.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Areál Korunní pevnůstky v Olomouci se v neděli proměnil v Itálii. Zábavu tu našly děti i dospělí.
27

Italské speciality i zábava pro celou rodinu na pevnůstce

Olomoucký závod si dvaadvacetiletý Petr Zahradníček z Pardubic tak oblíbil, že si ho za poslední čtyři roky nenechal ujít ani jednou.
194

Je to zážitek, který si prostě musíte zopakovat, říká mladý běžec

Olomoucký půlmaraton 2017 - VELKÁ FOTOGALERIE. Najdete se?

Tisíce amatérských i profesionálních běžců zaplnily v sobotu ulice Olomouce. Osmý ročník Olomouckého půlmaratonu si nenechalo ujít 6 200 závodníků z devětačtyřiceti zemí, dalších 3 600 závodníků odstartovalo v nesoutěžním rodinném běhu.

Historické motocykly Jawa Pionýr, Babeta a moped Stadion se v sobotu proháněly ulicemi Horky nad Moravou na Olomoucku. První závod čtvrtého ročníku Fichtlfestu odstartoval ve 13 hodin.

Záchranka ošetřila na půlmaratonu přes 50 lidí, pět skončilo na urgentu

Více než padesátce závodníků na trati olomouckého půlmaratonu museli v sobotu pomoci zdravotníci záchranné služby.

Tragická noc: auto smetlo mladého muže na D46, tři zranění po nárazu do zdi

Ke dvěma vážným dopravním nehodám došlo v noci z pátku na sobotu, první z nich mladý muž nepřežil.