Po většinu prvního setu měly navrch ostravské volejbalistky. Když vedly 19:14, zdálo se, že je rozhodnuto. Vysokoškolačky ale dokázaly vyrovnat, a dokonce se dostaly k prvnímu setbolu (24:23). Hostující tým ale uhrál míče v řadě.

„V koncovce prvního setu se lámal průběh celého zápasu. Mohli jsme vést 2:0, ale místo toho jsme si přestali věřit,“ litoval olomoucký trenér Jiří Teplý.

Ve druhém setu domácí hráčky vedly 16:13. Poté ale několik smečí skončilo v autu a Ostravanky skóre otočily. V následující sadě vyrovnané skóre vydrželo do stavu 16:17. Poté ale hostující volejbalistky uhrály osm míčů v řadě a rozhodly o svém vítězství.

Olomoucké volejbalistky tak prohrály potřetí v sezoně, ale nadále zůstaly na druhém místě za suverénním Prostějovem. Porážka od Ostravy však byla překvapivě jednoznačná.
„Hlavní problém byl v našich nevynucených chybách. Nedařil se nám servis a soupeř hrál naopak bez chyb,“ ohodnotil výkon svého týmu kouč Teplý.

Domácímu trenérovi se nelíbily především nepřesné útoky. „Šest sedm smečí do autů, s tím se nedá hrát. Navíc jsme se jich dopouštěli v rozhodujích momentech, čímž jsme pomáhali soupeři,“ posteskl si Teplý.

SK UP Olomouc – TJ Mittal Ostrava 0:3 (-24, -22, -16)

Rozhodčí: Z. a L. Grabovský. Čas: 84 minut. Diváků: 200.
SK UP Olomouc: Dedíková, Honková, Gregorová, Chalcarzová, Nachmilnerová, Mrázková, libero: Maléřová. Střídaly: Piňosová, Oborná, Langová, S. Janečková, M. Janečková. Trenér Jiří Teplý.