Volejbalistky ztratily šanci v koncovkách setů

Olomouc - Porážkou 1:3 na palubovce KP Brno zahájily letošní extraligový program olomoucké volejbalistky. Vysokoškolačky doplatily především na vlastní nevynucené chyby vkoncovkách jednotlivýchsetů.

25.1.2008

Na smeči brněnská Soňa Mikysková.Foto: DENÍK

„Jako bychom se báli, že můžeme ivyhrát,“ posteskl si olomoucký trenér Jiří Teplý. Domácí obhájkyně titulu vsezoně zatím jen dvakrát prohrály, ojednu porážku se ale postaraly právě olomoucké volejbalistky.

Hanačky úplně bez šancí nebyly ani ve středečním dvanáctém kole. Nezvládly ale koncovky setů. „Dá se říct, že to rozhodlo. Brno má dobrý tým a udělalo mnohem méně chyb než my,“ upozornilTeplý.

Za zlomový moment považuje třetí set. „Vedli jsme 15:14, ale pak jsme udělali sérii nepochopitelných chyb. Jinak jsme mohli vést a pomýšlet na vítězství,“ upozornil olomouckýkouč.

Příčinu výpadků nevidí vdlouhé extraligové pauze. Olomoucký tým totiž hrál přípravná utkání a Český pohár. „Přestávka nemá žádný vliv na výkon týmu. Družstvo není tak vyzrálé,“ vyzdvihl Teplý největší slabinu.

Olomoucké volejbalistky se tak po dvanáctém kole drží ve vyrovnaném středu tabulky. Již otomto víkendu vysokoškolačky hrají na palubovce šesté Slavie Praha. „Tabulka se rozdělila na tři skupiny. První tři týmy trochu odskočily, my jsme ve vyrovnaném středu. Se Slavií nás čeká dost důležitý zápas. Bylo by dobré, kdybychom ho vyhráli,“ přál siTeplý.

Extraligová přestávka byla pro olomoucké družstvo přínosem, že se už uzdravily všechny hráčky. „Marodka se vyprázdnila,“ dodal Teplý.