Volejbalistky ztratily šanci v koncovkách setů

Olomouc - Porážkou 1:3 na palubovce KP Brno zahájily letošní extraligový program olomoucké volejbalistky. Vysokoškolačky doplatily především na vlastní nevynucené chyby vkoncovkách jednotlivýchsetů.

25.1.2008

Na smeči brněnská Soňa Mikysková.Foto: DENÍK

„Jako bychom se báli, že můžeme ivyhrát,“ posteskl si olomoucký trenér Jiří Teplý. Domácí obhájkyně titulu vsezoně zatím jen dvakrát prohrály, ojednu porážku se ale postaraly právě olomoucké volejbalistky.

Hanačky úplně bez šancí nebyly ani ve středečním dvanáctém kole. Nezvládly ale koncovky setů. „Dá se říct, že to rozhodlo. Brno má dobrý tým a udělalo mnohem méně chyb než my,“ upozornilTeplý.

Za zlomový moment považuje třetí set. „Vedli jsme 15:14, ale pak jsme udělali sérii nepochopitelných chyb. Jinak jsme mohli vést a pomýšlet na vítězství,“ upozornil olomouckýkouč.

Příčinu výpadků nevidí vdlouhé extraligové pauze. Olomoucký tým totiž hrál přípravná utkání a Český pohár. „Přestávka nemá žádný vliv na výkon týmu. Družstvo není tak vyzrálé,“ vyzdvihl Teplý největší slabinu.

Olomoucké volejbalistky se tak po dvanáctém kole drží ve vyrovnaném středu tabulky. Již otomto víkendu vysokoškolačky hrají na palubovce šesté Slavie Praha. „Tabulka se rozdělila na tři skupiny. První tři týmy trochu odskočily, my jsme ve vyrovnaném středu. Se Slavií nás čeká dost důležitý zápas. Bylo by dobré, kdybychom ho vyhráli,“ přál siTeplý.

Extraligová přestávka byla pro olomoucké družstvo přínosem, že se už uzdravily všechny hráčky. „Marodka se vyprázdnila,“ dodal Teplý.

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

25.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sigma porazila Vítkovice 1:0.
3

Už jsem přesvědčený, že postoupíme, řekl Jílek po výhře nad Vítkovicemi

V bikeparku v Olomouci - Nemilanech se v sobotu soutěžilo ve sjezdu bez řetězu a ve skocích.
13

U olomouckého výstaviště nezaparkujete, strážníci doporučují okrajové části města

Olomouc se o víkendu potýká s nedostatkem parkovacích míst. Návštěvníci jarní etapy výstavy Flora zaplnili parkoviště v nákupní galerii Šantovka, tržnici i okolní ulice a zaparkovat se řidičům nedaří ani v centru.

Vatra, koncerty a rej. Blíží se pálení čarodějnic v Korunní pevnůstce

Rej masek, hořící vatra, koncerty i opékání špekáčků čeká v neděli 30. dubna na návštěvníky Korunní pevnůstky v Olomouci. Radio Haná zde bude pořádat tradiční pálení čarodějnic. Pořadatelé sestavili program pro všechny věkové kategorie.

Těžká srážka u Mohelnice: pět zraněných, mladou ženu vezl vrtulník

Při nehodě tří osobních aut nedaleko Mohelnice na Šumpersku se v pátek odpoledne zranilo pět lidí. Vážně zraněnou mladou ženu transportovali záchranáři do nemocnice vrtulníkem.

Olomoučanka zachránila život soupeři na Bobr Cupu, teď dostala Cenu fair play

Na loňský ročník litovelského Bobr Cupu, otevřeného mezinárodního mistrovství ČR v extrémním závodě tříčlenných štafet, Miroslava Plchová z Olomouce jen tak nezapomene.