VYBERTE SI REGION

Olomouc -První čtvrtfinálový mečbol využily olomoucké volejbalistky. Stejně jako v předchozích dvou zápasech Liberci nedovolily ani set a v semifinále je s největší pravděpodobností čeká KP Brno.

6.3.2009
Fotogalerie
11 fotografií
Olomoučanky v modrém potřetí porazily Liberec.

Olomoučanky v modrém potřetí porazily Liberec.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Vyrovnané skóre v prvním setu vydrželo do stavu 12:11. Poté domácí hráčky odskočily na 16:11 a koncovku si již pohlídaly.

Ve druhém setu sice liberecké volejbalistky vedly 5:2, to bylo ale z jejich strany vše, na co se vzmohly. Vysokoškolačky otočily na 14:7 a definitivně zlomily odpor soupeřek. Třetí sada se už dohrávala jen z povinnosti a Hanačky utkání po 64 minutách ukončily.

„Jakmile jsme se dostali přes první set, hráčky se postupně uklidňovaly. V závěru už jsme bezpečně směřovaly k vítězství,“ zhodnotil utkání olomoucký trenér Jiří Teplý.

„Od druhého setu jsme hrály zbytečně s respektem. Přestalo se nám dařit na přihrávce. Na lepší výsledek to nebylo,“ objektivně přiznal liberecký kouč Luboš Bednář.

Olomoucké volejbalistky tak podle očekávání postoupily do semifinále, kde s největší pravděpodobností narazí na KP Brno. Série začíná až 21. března a vysokoškolačky pauzu vyplní přípravným zápasem. „Ve středu bychom měli jet do Vídně k utkání s rakouským Schwechatem,“ řekl Teplý.

SK UP Olomouc – VK TU Liberec 3:0 (18, 12, 13)

Čas: 64 minut. Rozhodčí: Antušák, Blažek. Diváci: 300. Konečný stav série: 3:0.

SK UP Olomouc: Měrková, Nachmilnerová, Piňosová, Gregorová, Dedíková, Chalcarzová, libero: Maléřová. Střídaly: Honková, Langová, Janečková. Trenér: Teplý.

VK TU Liberec: Endlerová, Holásková, Kinská, Smutná, Živcová, Neumannová, libero: Ullmannová. Střídaly: Rašková, Votroubková, Soumarová, Veselá, Ševců. Trenér: Bednář.

Autor: Redakce

6.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Olomoučtí hokejisté. Ilustrační foto

Skvělé! Mora vyhrála potřetí za sebou

Host jel třikrát po sobě z baru rovnou na záchytku. Vždy byl úplně namol

Sigmu čeká náročný dvojboj. Do Olomouce míří Zlín a Trnava

Olomouc – Po dlouhých dvou měsících se fotbalisté olomoucké Sigmy předvedou fanouškům v zápase na svém hřišti.