Vysokoškolačky za postupem nasměrovala jasná výhra v prvním zápase. Úvodní set byl vyrovnaný pouze do stavu 10:10, po kterém se dostaly domácí hráčky do trháku a po jasném vítězství 25:17 vedly 1:0.

Druhé dějství bylo vyrovnanější, Žilina vedla 7:4 a ještě za stavu 19:19 držela naději na zisk setu, ale koncovku zvládly lépe domácí volejbalistky a po výsledku 25:21 vedly 2:0.

Třetí část zápasu už byla opět jasně pod kontrolou Olomoučanek, které vyhrály 25:15 a před druhým zápasem si vypracovaly velkou šanci na postup do dalších pohárových bojů.

„Začátek byl z naší strany takový vlažnější, což mohlo být ovlivněno těžkým čtvrtečním zápasem na Olympu. V úvodech prvních dvou setů nás soupeř zatlačil, ale pak jsme zpřesnili hru, a když jsme se dostali do náskoku o více než dva body, tak Žilina odpadla,“ hodnotil olomoucký trenér Jiří Teplý.

SK UP Olomouc – ŠK ŽU Žilina 3:0 (17, 21, 15)

SK UP Olomouc: Dedíková, Langová, Gregorová, Chalcarzová, Nachmilnerová, Měrková, libero: Maléřová. Střídaly: Honková, Mátlová, Minářová.

Domácím volejbalistkám k postupu v odvetě stačilo uhrát jediný set, což se jim hned po dvaceti minutách podařilo. Soupeř sice v úvodu vedl 4:1, pak ale Hanačky šly do vedení, které průběžně zvyšovaly až na konečných 25:17.

„Až na začátek jsme hrály uvolněně. Nechyběla nám motivace, abychom sérii dotáhli do konce," řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Od druhé sady Dedíkovou nahradila Mátlová a Langovou Honková, ale na hru to větší vliv nemělo. Hostující tým opět v úvodu vedl, ale Hanačky znovu skóre otočily.

V úvodu třetího dějství si Honková zvrtla kotník a musela odstoupit. Na palubovku se vrátila Langová. I přes změnu nahrávačky měly olomoucké volejbalistky stále navrch a Slovenkám ani ve druhém zápase nedovolily ani set.

SK UP Olomouc – ŠK ŽU Žilina 3:0 (17, 16, 17)

Vysokoškolačky tak zcela bez problémů prošly do druhého kola Challenge Cupu, kde na ně čeká belgický Kieldrecht.

„To už je soupeř zcela jiných kvalit. Belgičanky se zkušeným mezinárodním kádrem jsou nepochybně favoritkami na další postup. Pokud bychom postoupili dál, jednalo by se o velký úspěch,“ uznal Jiří Teplý.

První zápas je na programu 2. prosince v Olomouci, odveta se odehraje 10. prosince na palubovce soupeře.

Třetí extraligové kolo olomoucké volejbalistky dohrávají ve středu, kdy doma od 17 hodin hostí extraligového nováčka ze Šternberka.