V souboji juniorek lépe finišovala Zora

Olomouc -Zatímco Interliga žen má reprezentační pauzu, druhá nejvyšší soutěž pokračovala desátým kolem. Na Hanou přijely juniorky Zlína. Přestože po většinu zápasu byly ve vedení, nakonec se radovaly domácí juniorky.

16.11.2008

Tým SCM Zory v červenobílých dresech.Foto: DENÍK/Martin Dostál

Zlínská děvčata do utkání vstoupila lépe a zaslouženě šla od začátku do vedení. Zora se trápila v koncovce. I přesto se pět minut před pauzou na soupeře dotáhla. Pak se ale opět domácí na dlouhý čas odmlčeli a Zlín šel do kabin s tříbrankovým náskokem.

Po přestávce si hostující tým dokázal udržovat těsný náskok. Juniorky Zory posílené o Kateřinu Růžičkovou a Dominiku Seluckou z A týmu v závěru předvedly, že na špičce soutěže nejsou náhodou a strhly vedení na svoji stranu. Vynikajícím výkonem k tomu přispěla Barbora Pašková, s osmi brankami nejlepší střelkyně utkání. Dařilo se i Kateřině Růžičkové, která si připsala sedm úspěšných zásahů.

„Začátek jsme podcenili, to je klasika. Naše jsou spíš druhé poločasy. Hodně se neproměňovalo a brankářka nezachytila ten nadprůměr, co předvedla v minulých zápasech,“ hledala příčiny problémů v zápase zkušená hráčka Zuzana Coufalová, členka mistrovských kádrů Zory z let 2003 a 2004.

DHK Zora OlomoucSCM – HC ZlínSCM 27:26 (9:12)

Rozhodčí: Vangelis, Nesvadba. 6m hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 5 – 4. Diváků: 80. DHK Zora Olomouc: Rašková, Růžičková D. – Severová 1, Svobodová, Coufalová, Houdková 1, Zavadilová, Gebre Selassie 3, Pašková 8/1, Vyhňáková, Koppová 4, Goldová 2, Růžičková 7, Selucká 1. Trenér: Libor Malínek.