Zora tak v utkání 5. kola interligy s favoritem po zásluze padla 18:24.

Černí andělé z Mostu si hned v úvodu vytvořili třígólový náskok, o který však tým startující v evropském poháru přišel v 11. minutě, kdy na 4:4 vyrovnala mladá olomoucká naděje Vendula Fryčáková.

„Mančaft je zdecimován zraněními a nemocemi. Trápíme se, ale naštěstí to uhráváme bojovností a chutí. Kvalita tam ale dneska od nás nebyla," konstatoval trenér Mostu Dušan Poloz.

Právě bojovnost a chuť očividně chyběly hráčkám Zory. Jejich výkon postrádal jiskru, zápasu chyběly emoce i náboj.

„Bohužel si myslím, že to bylo odevzdané od první minuty. Hráčky si musejí uvědomit, že takhle se nedá hrát na vítězství. Určitě tam budou nějaké postihy," zlobil se kouč Zory Jan Bělka.

Jeho svěřenky v prvním poločase nabraly až pětigólovou ztrátu, snížení na poločasový stav 10:13 však Zoře dával naději. O tu Hanačky ve druhé půli ale nezabojovaly.

Zora čekala na první vstřelený gól druhého poločasu osm minut a mostecké házenkářky zápas v klidu kontrolovaly.

Když mladá Dominika Zachová čtyři minuty před koncem zápasu zvýšila exhibiční zadovkou na 24:15, jasně ukázala, který z týmů měl ve středu večer chuť hrát házenou.

Zora sice třemi góly v závěru snížila na konečných 18:24, to už ale Mostečanky ztratily poslední zbytky koncentrace.

Pochvalu v olomouckém táboře zasloužila snad jen brankářka Lucie Rašková.

„Obrana byla jediná věc, za kterou můžu hráčky pochválit," souhlasil trenér Bělka.

Po pěti odehraných zápasech mají olomoucké házenkářky na kontě pět porážek.

„Musíme se dívat dopředu, těch zápasů je ještě dost. Spíš mě mrzí, že jsme nezopakovali předešlé výkony. Kdybychom hráli tak jako v Michalovcích, tak jsme dneska museli vyhrát," dodal kouč Zory Jan Bělka.

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 18:24 (10:13)

Rozhodčí: Králíček, Letev. 7m hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 0 – 3. Diváků: 220.

Olomouc: Dederlová, Rašková – Růžičková 4, Sovová 1, Hvostáľová 2, Berová 1, M. Salčáková, V. Fryčáková 1, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 2/1, Salašová, K. Salčáková 1/1, Gebre Selassie 1, Chrenková 4. Trenér: Jan Bělka.

Most: Müllnerová, Bezpalcová, Smolová – Matoušková 1, Dvořáková, Ryšánková 3, Motejlová, M. Vysloužilová 3, Vítková 1, K. Vysloužilová, Šplechtová, Janoušková 2, Szarková 7/2, Súkenníková 2, Zachová 5. Trenér: Dušan Poloz.