Jakub se v prázdninových měsících zúčastnil čtyř závodů, a jak napovídají výsledky, jeho forma má vzrůstající tendenci.

Poslední ostrý start před Havají si Chmelíček vybral Český pohár na Lipně, kde se závodilo na klasických distancích 3,8 – 180 – 42,5 km. Po plavání byl na 6. příčce. Na konci cyklistické části měl defekt, ale i tak byl na kole čtvrtý nejrychlejší.

Maraton mu nevyšel podle představ, ale čtvrtá příčka a vzrůstající forma jsou příslibem před blížícím se vyvrcholením sezony, které se koná 11. října na Havaji.

,,Letos budu na Havaji závodit naposledy v kategorii 18 – 24 let, tak věřím, že do třetice všeho dobrého by to snad mohlo vyjít. Spokojený bych byl, pokud by se mi podařilo být v první stovce startovního pole a odvézt si medaili v kategorii do 24 let,“ řekl Chmelíček.