Favorit měl od začátku navrch a nejhoší celek extraligy bez většího vypětí porazil 3:0.

„V zápase plném chyb jsme zaslouženě zvítězili," stručně zhodnotil utkání olomoucký trenér Jiří Teplý.

Kapitánka Veronika Tinklová i v tomto duelu našla nedostatky ve hře svého týmu.

„Musíme se stále vyvarovat zbytečných chyb. V blížícím se play-off se nám rozhodně chybovat nevyplatí," uvědomuje si.

SG Brno – Olomouc 0:3 (-18, –16, –18)

Brno: Pospíšilová, Matoušková, Tesařová, Šnellyová, Suchá, Hudylivová , libero Melichárková. Střídaly: Vaňková, Beránková, Nálezková.

Olomouc: Tinklová, Košická, Rutarová, King, Kojdová, Tomašeková, libero Hronová. Střídaly: Polášková, Dedíková, Holásková.

Šternberské volejbalistky potvrdily zlepšenou formu

Forma šternberských volejbalistek jde nahoru. Sokol navázal na předchozí zápasy a v derby dokázal porazit Přerov 3:2.

„Už třetí zápas v řadě tým předvedl hru, na níž má, a přináší to ovoce. Chválím hráčky za perfektní dodržování taktických výkonů," ocenil šternberský trenér Martin Hroch.

Domácí hráčky přitom zápas nezačaly vůbec dobře a záhy prohrávaly 3:9. Precheza měla za stavu 20:24 čtyři setboly, ale ani jeden neproměnila. Ten pátý už ale byl úspěšný.

Po přestávce se karta zcela obrátila. Navrch měly šternberské volejbalistky, která vyhrály 25:18. Vedení si domácí tým dlouho držely i ve třetím setu. Při servisu Gálíkové Přerov otočil z 15:12 na 15:17 a sadu s přehledem vyhrál 19:25.

Ve čtvrtém dějství se skóre přelévalo z jedné strany na druhou.

Šternberk vedl 5:1, Přerov otočil na 15:20 a za stavu 19:22 se zdálo, že zápas ukončí. Jenže Sokol otočil na 23:22 a vynutil si tie-break.

„Čtvrtý set jsme měli vyhrát, jenže jsme nezvládli koncovku," posteskl si přerovský kouč Libor Gálík.

V tie-breaku Precheza vedla 4:5, pak ale šternberské volejbalistky odskočily na pětibodový rozdíl a bylo rozhodnuto. „Jsou to zasloužené dva body," konstatoval Hroch.

„V tie-breaku jsme nepochopitelně svěsili hlavy. Náš výkon šel během zápasu postupně dolů," dodal Gálík.

Šternberk – Přerov 3:2 (-24, 20, –19, 23, 10)

Šternberk: Ticháčková, Kepplová, Sochorcová, Kubíková, Oborná, Jurčíková, libero Citovecká. Střídala: Šenková.

Přerov: Holišová, Langová, Rašková, Gálíková, Kohoutová, Pavelková, libera Kavková, Přibylová. Střídaly: Svobodová, Šťastná.