Spojka Hrbková: Byla jsem naprosto odhodlaná vyhrát

Olomouc – V sezoně zatím spíš tápala, než zářila. Michaela Hrbková, kmenová křídelnice reprezentace před zápasem Zory se Šaľou měla na kontě z osmi zápasů devětadvacet branek, proti Slovenkám se ale trefila sedmkrát a svým výkonem dirigovala Olomouc k vítězství nad elitním slovenským klubem.

16.11.2009

Michaela Hrbková bráníFoto: DENÍK/Martin Dostál

Přitom nehrála na své pozici pravého křídla, do hry naskočila až v desáté minutě, když na střední spojce vystřídala Veroniku Hejtmánkovou.

To utkání dlouho vypadalo na jasnou záležitost Slovenek. Vy jste ho ale postupně otočily a nakonec si celkem v klidu dokráčely pro vítězství. Jak se to seběhlo?
No popravdě, byly to velké nervy. Já už jsem se fakt bála, že uděláme nějakou velkou chybu i ve druhém poločase a že nám Šaľa odskočí. Ale naštěstí se položily ony. Myslím si, že to bylo tím, jak jsme je dotahovaly. V závěru jsme si to opravdu vychutnávaly.

V prvním poločase ale váš výkon vypadal hodně nekoncentrovaně. Vaš kombinace byly bez nápadu a Šaľa vás přehrávala. V čem byl problém?
Já vím, že to není výmluva. Ale trenér se během týdne zranil a pak byla komplikovanější příprava. Nemohly jsme si hru Šaľy na tréninku normálně zkusit a v zápase to pak bylo vidět.

Nakonec jste ale přišli jak na to.
Myslím si, že i přes absenci klasického týdenního tréninkového cyklu jsme to zvládly. Výsledek mluví za vše.

FOTO a REPORTÁŽ ze zápasu ZORA - ŠALA

U vás se znovu projevilo, že umíte zahrát prakticky na kterémkoli postu. Ačkoli jste křídelnice, padesát minut ze zápasu jste se pohybovala v prostoru spojek.
Trenér mě už od čtvrtka připravoval na možnost, že nemáme druhou střední spojku (Barbora Mýlková hrála dle dohody klubů za Porubu, z které v Zoře hostuje, pozn. aut.) a že existuje alternativa, že bych mohla hrát já.

Ale pak vás přesunul dokonce na levou spojku, to je pro vás hodně neobvyklá role.
Jo, jo. Kouč viděl, že na levé straně máme trochu problém, tak to risknul a poslal tam mě. Nemyslím si, že to byl zrovna nejlepší nápad (smích). Ale já už v té době byla naprosto odhodlaná vyhrát. Rvali jsme se za každého stavu. I kdybychom nakonec prohráli, tak bychom to odbojovaly.

V utkání to vypadalo, že se rozehráváte až s postupujícím časem. Čím to bylo?
Vcelku jsme se bály, s čím na nás vyrukují. Myslela jsem, že budou hrát osobku, ale naštěstí to vytáhly až na poslední útoky. Ale jak jim tam tím Romča Tomečková v klidu proběhla a dala gól, položily se úplně. Byla to lahůdka, taková třešnička na dortu v tom zápase. Romana rozhodla o tom, že už nás nedotáhnou.

Vy jste v zápase střílela v posledních minutách i dva důležité hody ze sedmi metrů. Byl to nápor na nervy?
Věděla jsem, že skoro všechny brankářky v interlize sledují videa a ví, jak sedmičky střílím. Pokaždé to dávám po ruce a bojím se to dát přes ni. Tak jsem si říkala, teď nebo nikdy. Prostě to vyšlo. A na tu druhou jsem byla ještě víc vyklepáná, protože jsem nevěla co si bude myslet (směje se). A dala jsem to svém.

Narvaná hala nestačila. Velká Bystřice prohrála bitvu o titul

Výhra o dva a více gólů proti Strakonicím a baráž s Hranicemi. Vysněný scénář se však hráčům Velké Bystřice režírovat nepodařilo.

Derby Mohelnice s Holicí skončilo opět remízou, góly přišly až v závěru

Důležité sobotní utkání dvou tabulkových sousedů v boji o záchranu mezi Mohelnicí a Holicí nemělo vítěze. Stejně jako v podzimní části MSFL se oba protivníci rozešli v derby smírně.

Postupové oslavy Sigmy se odkládají. Opava i Baník vyhrály

Fotbalisté Sigmy Olomouc si na definitivní jistotu postupu do nejvyšší soutěže ještě budou muset počkat. Třetí Opava totiž zvládla své utkání v Táborsku, kde zvítězila 2:1, a před posledními pěti duely tak na vedoucí Hanáky stále ztrácí 13 bodů.